Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

LUBELSCY PIELGRZYMI W ŚWIĘTOKRZYSKIM SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » LUBELSCY PIELGRZYMI W ŚWIĘTOKRZYSKIM SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

Wspólna modlitwa, śpiew, wiele radości, uśmiechu. Tak można podsumować dzisiejsze spotkanie na Świętym Krzyżu z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę w 36. Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Lubelskiej. Na czele z dyrektorem pielgrzymki Ks. Mirosławem Ładniakiem, kapłanami, diakonami, klerykami oraz siostrami zakonnymi gościliśmy blisko 3 tysiące pątników. Pielgrzymi zdążają do Częstochowy pod hasłem: „W blasku świętości”. Mszy Świętej w Godzinie Miłosierdzia, celebrowanej przed zachodnim skrzydłem klasztoru, przewodniczył Bp Józef Wróbel, sufragan lubelski.
W słowie skierowanym do pątników hierarcha zwrócił uwagę na postawę doskonałości, jaką każdy z nas zdobywa pielgrzymując do Domu Ojca: Kiedy czytamy Psimo Święte, znajdujemy na jego kartach, wskazówki, podpowiedzi dotyczące doskonałości, świętości. Biblia powie, że to proces, że ma swoje etapy, zasady i filary. Wspomnijmy, choćby Tego, o którym mówi, ze był błogosławiony – Abraham. Wyszedł z krainy nieprawdziwego boga. Poszedł do ziemi Boga prawdziwego. A więc z ziemi pogaństwa do ziemi wiary. Podobnie możemy powiedzieć o Narodzie Wybranym, prowadzonym przez Mojżesza. Naród szedł do Ziemi Obiecanej. Z ziemi grzechu do ziemi wolności. Do świata wiary. A wiara odsłania nasz grzech. Wędrówka przez pustynię to droga oczyszczenia. Droga odkrycia wspólnoty z Bogiem. Oczyszczenie to etap na drodze do doskonałości. To etap wzrostu duchowego, którego każdy z nas potrzebuje. Także kryzysy, które napotykamy na naszej drodze, to pewien etap oczyszczenia. Życie z wiary, życie w świętości to inaczej mówiąc odzyskiwanie na nowo sensu człowieczeństwa. Także sam Chrystus zaprasza nas, abyśmy zostawili wszystko i poszli za Nim. A iść za Chrystusem to dojść do pełnej doskonałości. Ta droga prowadzi przez Kalwarię, przez Krzyż. Góra Świętego Krzyża, gdzie czcimy relikwie Chrystusowego Krzyża, jest miejscem, gdzie każdy z nas odnajduje sens swojego człowieczeństwa – mówił hierarcha.
Przed i po zakończeniu Eucharystii pątnicy ze czcią całowali Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Po posiłku i krótkim odpoczynku wyruszyli w dalszą drogę. Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego jest dla pątników Lubelskiej Pielgrzymki szczególnym miejscem. Tutaj jest bowiem półmetek pielgrzymowania. Tutaj spotykają się wszystkie grupy tworzące całość pielgrzymki. Tutaj zawsze wspólnej Eucharystii przewodniczy biskup z archidiecezji lubelskiej. Tutaj przyjeżdżają rodziny i przyjaciele tych, którzy na pielgrzymim szlaku wędrują do Częstochowy. Tutaj wielu pątników korzysta z sakramentu pokuty i pojednania.

 

 

→  Galeria zdjęć  ←

08

SIE

2014

1460

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.