Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

CERTYFIKATY I PÓŁ TONY JABŁEK - DZIEŃ WDZIĘCZNOŚCI NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » CERTYFIKATY I PÓŁ TONY JABŁEK - DZIEŃ WDZIĘCZNOŚCI NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

Dziś w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego miała miejsce wyjątkowa i podniosła uroczystość związana z odbudową wieży kościelnej, którą 100 lat temu zniszczyli Austriacy w czasie działań wojennych w 1914 roku.
Na Mszy Świętej o godz. 11.30 zgromadzili się wszyscy, którzy od 2012 roku zakupili pamiątkowe tabliczki wspierające rekonstrukcję wieży. W sumie ponad stu ofiarodawców indywidualnych oraz firmy i samorządy odebrały z rąk superiora klasztoru o. Zygfryda Wiechy  OMI pamiątkowe Certyfikaty.
Wśród osób indywidualnych znalazły się osoby i rodziny nie tylko z województwa świętokrzyskiego ale także z Chicago,  Niemiec, Warszawy, Wrocławia, Radomia, Bydgoszczy. Wśród samorządów: Urząd Miasta Kielce, Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna, Starostwo Powiatowe w Kielcach; Gminy: Bieliny, Nowa Słupia, Masłów, Waśniów, Brody. Wśród ofiarodawców nie zabrakło także Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Politechniki Świętokrzyskiej i wielu firm z terenu naszego województwa i innych. W sumie udało się zebrać blisko 400 tysięcy złotych.
Dzisiejszy dzień dla naszej wspólnoty był szczególną chwilą spotkania z konkretnymi ludźmi, dla których Święty Krzyż jest miejscem wyjątkowym. Ich dar serca w postaci złożonej ofiary na odbudowę wieży pozwolił choć w części na pokrycie wkładu własnego tej inwestycji, który spoczywa na nas jako kustoszach sanktuarium. Dzisiejsze wręczenie certyfikatów nie oznacza wcale zakończenia akcji materialnego wspierania odbudowy wieży. Jest jeszcze możliwość zakupienia tabliczki.
Pątnicy i pielgrzymi mieli po raz ostatni możliwość dotknąć i ucałować krzyż, który będzie zwieńczeniem odbudowanej wieży. Jutro zostanie założony na wieżę i będzie wszystkim spoglądającym z daleka na Święty Krzyż przypominał o Bogu.
Naszym gestem wdzięczności dla wszystkich dziś nawiedzających nasze sanktuarium, było obdarowanie każdego pielgrzyma symbolicznym jabłkiem. W sumie przez cały dzisiejszy dzień rozdaliśmy pół tony jabłek, które podarował nam Pan Mazur spod Sandomierza. To także w pewnym sensie pomoc polskim sadownikom. Jabłka najlepsze, bo nasze polskie, z naszej świętokrzyskiej ziemi. Dziękowaliśmy także Panu Bogu za naszych rolników, sadowników, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Zachęcaliśmy pielgrzymów, aby wspierali modlitwą rolników, sadowników, ale też by byli wdzięczni za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obfite plony ziemi.

 

→  Galeria zdjęć  ←

10

SIE

2014

2076

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 10

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.