Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMI ZDĄŻAJĄCY NA JASNĄ GÓRĘ NA MODLITWIE U STÓP KRZYŻA

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMI ZDĄŻAJĄCY NA JASNĄ GÓRĘ NA MODLITWIE U STÓP KRZYŻA

wielkość tekstu: A | A | A

Świętokrzyskie sanktuarium nawiedzili pielgrzymi 31. Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego zdążający na Jasną Górę. Na czele z dyrektorem pielgrzymki Ks. Rafałem Kułagą, kapłanami, diakonami, klerykami oraz siostrami zakonnymi gościliśmy 166. pątników Grupy Złotej i Błękitnej. Pielgrzymi zdążają do Częstochowy pod hasłem: „Z Maryją do Jezusa”.
Mszy świętej przewodniczył ks. ppłk Hubert Andrzejewski a homilię wygłosił ks. proboszcz z Ćmielowa Czesław Gumieniak. W słowie skierowanym do pątników przywołał przykład Romualda Traugutta, ostatniego przywódcy Powstania Styczniowego, który 5 sierpnia 1864 roku zakończył swoją ziemską pielgrzymkę. Był człowiekiem bardzo religijnym. Nazwano go Polskim Leonidasem. Poświęcił swoje życie Bogu i ojczyźnie: Święty Krzyż to szczególne miejsce, nasze narodowe sanktuarium, gdzie trzeba wspominać takich ludzi. Oni przypominają nam, czym jest poświęcenie i złożona ofiara. Podobnie jak relikwie drzewa Krzyża Świętego przypominają nam o wielkiej miłości i ofierze Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. Patrzymy na Krzyż Chrystusa. Ci, którzy poświęcają się dla Boga, dla Ojczyzny czy dla rodziny czynią to na wzór Jezusa Chrystusa. Idąc do Częstochowy patrzymy na Jezusa, na Jego człowieczeństwo, które jest wzorem pięknego człowieczeństwa. Romuald Traugutt nie opuścił w swoim życiu Mszy Świętej. Swoje człowieczeństwo kształtował na Chrystusie. Od Niego czerpał moc i siłę by być człowiekiem pobożnym, szlachetnym i odważnym. Trzeba nam człowieczeństwa, które będzie wypływać z naszej wiary. Dziś trzeba być człowiekiem modlitwy, szlachetności i odwagi. Ludźmi, którym nie będzie szkoda poświęcić się dla innych: żony, męża, dzieci. Potrzebujemy zapatrzeć się w Chrystusa. Dotknąć się tej Miłości, o której przypomina nam Krzyż. To znak zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią. Za chwilę ucałujemy Miłość – relikwie Krzyża Chrystusowego. To miłość sprawiła, że Jezusa poświęcił dla nas wszystko – życie swoje. Jest dla nas wzorem poświęcenia dla innych – mówił kaznodzieja
Na zakończanie Eucharystii pątnicy ze czcią całowali Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Po posiłku i krótkim odpoczynku wyruszyli w dalszą drogę. Dziś zatrzymają się w Porąbkach. Na Jasną Górę dotrą 12 sierpnia. Życzymy zdążającym do Częstochowy Bożego błogosławieństwa, pogody ducha i wiele siły! Wspieramy Was modlitwą!!!
 

ZOBACZ ZDJĘCIA

07

SIE

2014

1569

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.