Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITWA Z BISKUPEM RADOSŁAWEM ZMITROWICZEM OMI

Strona główna » Aktualności » MODLITWA Z BISKUPEM RADOSŁAWEM ZMITROWICZEM OMI

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym gościliśmy w świętokrzyskiej wspólnocie naszego współbrata w  życiu zakonnym Bp Radosława Zmitrowicza OMI, który w tym roku przyjął sakrę biskupią i pełni posługę pasterską jako biskup pomocniczy w diecezji kamieniecko – podolskiej na Ukrainie.
Ojciec Biskup 32 lata temu w murach świętokrzyskiego klasztoru rozpoczął życie zakonne w rodzinie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Biskup Radosław przewodniczył uroczystej sumie oraz wygłosił homilie. Podczas tej Mszy Świętej włączył do wspólnoty Kościoła Natalię, udzielając jej sakramentu chrztu świętego. W homilii Biskup odniósł się do tajemnicy sakramentu chrztu świętego oraz do słów odczytywanej dziś w kościołach Ewangelii: W każdym z nas Siostry i Bracia jest ta wielka godność dziecka Bożego, którą otrzymaliśmy w łasce chrztu świętego. W tym sakramencie zawiera się wszystko! Chrzest uzdalnia nas do tego, że możemy powiedzieć szatanowi – odejdź! On kusi nas do dobrych rzeczy i przysłania nam rzeczy lepsze! Dziś każdy z nas musi prosić Boga o dar rozpoznawania współczesnych fałszywych proroków. Na Ukrainie, tam gdzie pracuję często spotykam się z ludźmi, którzy uwierzyli i pozwolili zawładnąć swoim sercem i umysłem fałszywemu prorokowi jakim był Związek Radziecki. Dziś słyszymy Słowo Pana, które mówi, ze z tego na co patrzymy nie zostanie kamień na kamieniu. Tak, ja to oglądam na własne oczy, kiedy widzę zrujnowane, zdewastowane kościoły, klasztory tam na wschodzie. To były piękne kościoły jak ta świętokrzyska bazylika. Dziś to jedna wielka ruina. Zniszczone świątynie i klasztory to symbole zniszczonego człowieka przez komunizm. Człowiek został zmuszony do patrzenia tylko w ziemię, została mu odebrana prawdziwa nadzieja, miłość. Żyjmy naszym chrztem. Warto. Nie ma nic lepszego. Otrzymamy wtedy to, czego szukają inni: miłość, dobro, przebaczenie. Bóg kocha nas. Nie jesteśmy sierotami na ziemi. Chrzest święty czyni nas wyjątkowymi szczęściarzami i daje nam pewność zbawienia. Naszym życiem z wiary umacniajmy wiarę innych. Rodzice niechaj na serio przeżywają swoją relację z Bogiem a wtedy i dzieci będą blisko Boga – zachęcał hierarcha.
Po Komunii Świętej Ojciec Biskup udzielił indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w liturgii Mszy Świętej i wręczył każdemu dziecku pamiątkowy obrazek. Na zakończenie Eucharystii udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
W godzinach wieczornych spotkał się ze wspólnotą nowicjatu dzieląc się swoim doświadczeniem zakonnym, czasem formacji w nowicjacie, scholastykacie obrzańskim oraz pracą pasterską w Turkmenistanie i na Ukrainie.

 

17

LIS

2013

2099

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.