Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 21 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Agnieszka, Jarosław
| | |

Strona główna » Aktualności » MODLITWA Z BISKUPEM RADOSŁAWEM ZMITROWICZEM OMI

MODLITWA Z BISKUPEM RADOSŁAWEM ZMITROWICZEM OMI

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu dzisiejszym gościliśmy w świętokrzyskiej wspólnocie naszego współbrata w  życiu zakonnym Bp Radosława Zmitrowicza OMI, który w tym roku przyjął sakrę biskupią i pełni posługę pasterską jako biskup pomocniczy w diecezji kamieniecko – podolskiej na Ukrainie.
Ojciec Biskup 32 lata temu w murach świętokrzyskiego klasztoru rozpoczął życie zakonne w rodzinie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Biskup Radosław przewodniczył uroczystej sumie oraz wygłosił homilie. Podczas tej Mszy Świętej włączył do wspólnoty Kościoła Natalię, udzielając jej sakramentu chrztu świętego. W homilii Biskup odniósł się do tajemnicy sakramentu chrztu świętego oraz do słów odczytywanej dziś w kościołach Ewangelii: W każdym z nas Siostry i Bracia jest ta wielka godność dziecka Bożego, którą otrzymaliśmy w łasce chrztu świętego. W tym sakramencie zawiera się wszystko! Chrzest uzdalnia nas do tego, że możemy powiedzieć szatanowi – odejdź! On kusi nas do dobrych rzeczy i przysłania nam rzeczy lepsze! Dziś każdy z nas musi prosić Boga o dar rozpoznawania współczesnych fałszywych proroków. Na Ukrainie, tam gdzie pracuję często spotykam się z ludźmi, którzy uwierzyli i pozwolili zawładnąć swoim sercem i umysłem fałszywemu prorokowi jakim był Związek Radziecki. Dziś słyszymy Słowo Pana, które mówi, ze z tego na co patrzymy nie zostanie kamień na kamieniu. Tak, ja to oglądam na własne oczy, kiedy widzę zrujnowane, zdewastowane kościoły, klasztory tam na wschodzie. To były piękne kościoły jak ta świętokrzyska bazylika. Dziś to jedna wielka ruina. Zniszczone świątynie i klasztory to symbole zniszczonego człowieka przez komunizm. Człowiek został zmuszony do patrzenia tylko w ziemię, została mu odebrana prawdziwa nadzieja, miłość. Żyjmy naszym chrztem. Warto. Nie ma nic lepszego. Otrzymamy wtedy to, czego szukają inni: miłość, dobro, przebaczenie. Bóg kocha nas. Nie jesteśmy sierotami na ziemi. Chrzest święty czyni nas wyjątkowymi szczęściarzami i daje nam pewność zbawienia. Naszym życiem z wiary umacniajmy wiarę innych. Rodzice niechaj na serio przeżywają swoją relację z Bogiem a wtedy i dzieci będą blisko Boga – zachęcał hierarcha.
Po Komunii Świętej Ojciec Biskup udzielił indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w liturgii Mszy Świętej i wręczył każdemu dziecku pamiątkowy obrazek. Na zakończenie Eucharystii udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
W godzinach wieczornych spotkał się ze wspólnotą nowicjatu dzieląc się swoim doświadczeniem zakonnym, czasem formacji w nowicjacie, scholastykacie obrzańskim oraz pracą pasterską w Turkmenistanie i na Ukrainie.

 

czytano: 954 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 17 listopada 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej