Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ZAKOŃCZENIE ROKU WIARY W NASZYM SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » ZAKOŃCZENIE ROKU WIARY W NASZYM SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w jedności z Ojcem Świętym, biskupami i całym Kościołem, dziękowaliśmy Bogu za szczególny czas jakim był Rok Wiary.
We wspólnocie świętokrzyskiej podczas uroczystej Eucharystii celebrowanej w bazylice z udziałem wielu wiernych, której przewodniczył Ojciec dr Wojciech Popielewski OMI, mistrz nowicjuszy, składaliśmy na ołtarzu Pana owoce naszych wysiłków i zawierzaliśmy Mu wszystko przez ręce Maryi, Tej, która nam przewodzi w wierze i z nami wędruje po drogach codzienności. Na początku Eucharystii przepraszaliśmy Boga za wszelkie zaniedbania i grzechy, szczególnie te, które miały charakter niedowierzania lub braku konsekwencji w wierze. Wyraziliśmy naszą skruchę i przyjęliśmy znak pokropienia wodą święconą.
W homilii Ojciec Wojciech zachęcał nas do gorliwości i zapału, by wiara, którą otrzymaliśmy na chrzcie świętym, była przez nas przeżywana autentycznie i pomagała w przezwyciężaniu tego co niesie codzienność: Potrzeba nam serca przemienionego Jezusową miłością. Takiego serca, jakie miała śp. Marianna Popiełuszko, mama błogosławionego księdza Jerzego. Ona ciągle powtarzała słowa – jak Bóg da, tak będzie. Prosta, pokorna kobieta uczy nas postawy miłosierdzia i przebaczenia, zawierzenia Bogu w najtrudniejszych chwilach życia tu na ziemi. Przebaczyła oprawcom, którzy zamordowali jej syna – księdza Jerzego. Od śp. Mamy uczymy się wielkiej pokory. Jezus jest Królem. Nie chce stać na czele partii politycznej, nie chce byśmy szli na czele krucjat, ale pragnie od nas postawy miłości, pokory i autentyzmu w przyznawaniu się do Niego. Z wysokości swego tronu jakim jest Krzyż pragnie nam nieustannie przypominać o naszym przeznaczeniu, o naszym zbawieniu i o nadziei płynącej z tego znaku zbawienia – mówił kaznodzieja.
Po homilii miało miejsce uroczyste wyznanie wiary  wobec kapłana, przedstawiciela Kościoła. Wszyscy uczestnicy liturgii otrzymali świece, które zostały  zapalone od paschału. To doświadczenie znaku było przypomnieniem o świetle wiary, które płonie w naszych sercach i umysłach.
W czasie dziękczynienia po Komunii Świętej odmówiliśmy Akt zawierzenia świata Najświętszemu Sercu Jezusa a na zakończenie Eucharystii odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum laudamus – dziękując Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za błogosławiony czas Roku Wiary.

Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w czasie trwania Roku Wiary, na mocy dekretu biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza z dnia 26 października 2012 roku, było jednym z sześciu miejsc w diecezji sandomierskiej gdzie wierni mogli uzyskać w Roku Wiary odpust zupełny za siebie lub za zmarłych.


Boże, nasz Ojcze, wejrzyj na swoje dzieci, które uroczyście wyznały wiarę otrzymaną na chrzcie świętym i umocnioną w Roku Wiary. Niech strzegą tego bezcennego skarbu ze wszystkich swoich sił, a każda z prawd objawionych niech będzie głęboko wpisana w ich sercu. Napełnij ich swoim Duchem, aby radując się darem wiary, umieli dawać o niej świadectwo w całym swoim życiu. Niech ich wiara owocuje miłością i doprowadzi ich do pełnego zjednoczenia z Chrystusem, jedynym Panem i Królem wszechświata. Który z Tobą żyje i króluje, w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.
 

25

LIS

2013

1506

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.