Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITWA EKSPIACYJNA W ROCZNICĘ UCHWALENIA USTAWY O ZABIJANIU DZIECI NIENARODZONYCH

Strona główna » Aktualności » MODLITWA EKSPIACYJNA W ROCZNICĘ UCHWALENIA USTAWY O ZABIJANIU DZIECI NIENARODZONYCH

wielkość tekstu: A | A | A

Procesja...
W dniu dzisiejszym podczas uroczystej sumy o godz. 11.00, której przewodniczył ks. dr Jan Biedroń, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi modliliśmy się w intencji dzieci nienarodzonych i wynagradzającej za zniewagi i grzechy przeciwko życiu.

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Sandomierskiej na czele z dyrektorem ks. Wiesławem Surmą zorganizowało po raz kolejny Diecezjalną Pielgrzymkę Wynagradzającą za grzechy przeciwko życiu. Każdego roku w rocznicę wprowadzenia (27.04.1956 r.) przez rząd komunistyczny zbrodniczej ustawy dopuszczającej aborcję w naszym świętokrzyskim sanktuarium gromadzą się licznie wierni, by przepraszać Boga za grzechy przeciwko życiu oraz prosić o opamiętanie dla tych, którzy godzą w ludzkie życie. Modlitwa rozpoczęła się o godz. 9.00 Drogą Krzyżową od Krzyży Katyńskich w Hucie Szklanej u podnóża naszego sanktuarium.
 
Przed rozpoczęciem uroczystej Mszy Świętej wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez dzieci i młodzież z parafii Gorzyce i Pniów z diecezji sandomierskiej pod kierunkiem ks. Dominika Buckiego. Zostaliśmy wprowadzeni w tematykę ProLife. Mogliśmy wysłuchać słów bł. Jana Pawła II wielkiego obrońcy życia od poczęcia do naturalnej śmierci, tego, który mówił o wielkich zagrożeniach wobec ludzkiego życia i który stał na straży godności osoby ludzkiej.

Na początku Eucharystii słowa powitania do wszystkich przybyłych skierował o. Superior Zygfryd Wiecha OMI: W przededniu pierwszej rocznicy beatyfikacji, dziś w sposób szczególny naszej świętokrzyskiej wspólnocie patronuje bł. Jan Paweł II. Uczy nas wielkiej wrażliwości na każdego człowieka. Jest z tymi, którzy szczególnie na sposób ekspiacji przybywają do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego by tu zanosić szczególną modlitwę na kolanach do Boga w obecności Krzyża, by prosić o miłosierdzie i nawrócenie tych, którzy w naszych czasach i na naszych oczach podnoszą rękę na niewinne dzieci.

Ks. dr Jan Biedroń, Rektor sandomierskiego seminarium w homilii zwrócił uwagę na to, że nasze ludzkie życie jest darem, zadaniem: (…) życie, jakie otrzymaliśmy od Boga Stwórcy ma dwa przenikające się wymiary. Jeden cielesny – biologiczny i drugi duchowy. Te wymiary to jedno. Jeśli jestem zdrowy będę bronił ludzkiego życia. Znamy z historii tych, którzy swoje życie oddali dobrowolnie, heroicznie. Wyjątkowym przykładem jest sam Jezus Chrystus, On z miłości do nas oddał życie. O. Maksymilian Maria Kolbe, by ocalić życie ojca rodziny, sam zdecydował się oddać swoje życie. Znamy wielu męczenników, którzy za wiarę w Chrystusa przelali swoją krew. Ale to biologiczne życie może być brutalnie zabrane – wstrząśnięci jesteśmy dogłębnie tym, co działo się w obozach zagłady i innych miejscach kaźni gdzie deptano ludzkie życie…
Kaznodzieja zwrócił także uwagę na współczesne zagrożenia: (…) w naszych czasach nie brakuje tych, którzy choć mówią o demokracji, cywilizacyjnym postępie, to jednak maja odwagę podnosić ręce na ludzkie życie. Życie ludzkie należy do Boga! Jeśli zezwala się na aborcję, eutanazję nie wolno mówić o demokracji. Jeśli odmawia się prawa do życia to nie można mówić o cywilizacyjnym postępie. Przypominamy dziś słowa bł. Jana Pawła II: naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości!
Ks. Rektor apelował do wiernych: Troszczmy się w naszych rodzinach o wiedzę religijną. Kształtujmy w szkołach, parafii postawy wypływające z naszej wiary. Wczytujmy się i rozważajmy Słowo Boże. Na Ewangelii budujmy naszą codzienność. Nie pozwólmy w sobie zabić życia duchowego. Jeśli pozwolimy na to, wówczas zabiją nasze życie biologiczne. Tu na Świętym Krzyżu wielu pielgrzymów zostawia swoje intencje i prośby. Dziś my prosimy i wołamy w obronie nienarodzonych, prosimy o mądrość o odwagę dla siebie nawzajem i naszych bliskich i dla tych, którzy do końca nie rozumieją sprawy poszanowania ludzkiego życia. Trwajmy przy Bogu a w Krzyżu odczytujmy nasze zwycięstwo.
Na zakończenie Eucharystii słowa podziękowań skierował Diecezjalny Duszpasterz Rodzin ks. Wiesław Surma.
Następnie w procesji udaliśmy się do Golgoty Nienarodzonych, która znajduje się na błoniach świętokrzyskich. Odmówiliśmy modlitwy i odśpiewaliśmy Suplikacje. Na zakończenie modlitwy wierni mieli okazję do uczczenia Relikwii Drzewa Krzyża Świętego przez ucałowanie.

 

29

KWI

2012

1149

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.