Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

"JAN PAWEŁ II WIELKI ŚWIĘTY" II KONCERT PAPIESKI

Strona główna » Aktualności » "JAN PAWEŁ II WIELKI ŚWIĘTY" II KONCERT PAPIESKI

wielkość tekstu: A | A | A

publiczność...
„Jan Paweł II, Wielki Święty” - wyśpiewali uczestnicy koncertu wraz z artystami na II Koncercie Papieskim w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Na zakończenie trwającego ponad godzinę muzycznego spotkania uczestnicy ucałowali Relikwie bł. Jana Pawła II.

W dzisiejsze niedzielne popołudnie w naszym świętokrzyskim sanktuarium odbył się II Koncert Papieski zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Tegoroczna edycja koncertu została zorganizowana z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji bł. Jana Pawła II.
Podobnie jak w ubiegłym roku reżyserem i autorem scenariusza był znany muzyk, kompozytor i bard Piotr Kuba Kubowicz z „Piwnicy pod Baranami” z Krakowa.

Publiczność dopisała.  Musieliśmy w kościele dostawić ławki i krzesła, by przybyli na koncert mogli usiąść i przeżyć wielką ucztę duchową przygotowaną przez artystów: Piotra Kubę Kubowicza, Andrzeja Nowaka (instrumenty klawiszowe - Piwnica pod Baranami), Janusza Witko (saksofon), Adama Szymkiewicza (gitara basowa), Michała Półtoraka (skrzypce), Chór Męski z Rakowa, Solistów z Chóru „Cantata” z Chęcin, Solistów i Zespół z Domu Pomocy Społecznej z Łagiewnik oraz Solistów z warsztatów terapii zajęciowej w Zgórsku na czele z Solistą Krzysztofem. Obecni byli także autorzy i poeci niektórych tekstów śpiewanych dziś podczas koncertu z Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach. Podczas trwania koncertu na wielu twarzach zauważyć można było skupienia, zamyślenie. Pomocą ku temu była treść i forma wykonywanych utworów, które zaprezentowali poszczególni artyści.

Na zakończenie Koncertu głos zabrał Pan Piotr Kuba Kubowicz, dziękując Starostwu Powiatowemu w Kielcach za obdarzenie zaufaniem i za zaproszenie do przygotowania dzisiejszego widowiska.

Natomiast superior naszej świętokrzyskiej wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Zygfryd Wiecha OMI dzisiejszy koncert dla uczczenia Papieża Polaka określił, jako: koncert-modlitwę, medytację-misterium. Święty Krzyż to miejsce, do którego trzeba wracać, by usłyszeć świadectwo, które niesie Czcigodna Relikwia, by doświadczyć potęgi i historii ukrytych w tych murach. Tutaj słyszymy głos Boga w liturgii, a podczas koncertu wszyscy razem wyśpiewaliśmy Jan Paweł II Wielki Święty. Te słowa nieśmy w naszych sercach w codzienności. Radujmy się bł. Janem Pawłem II. Niechaj będzie dla nas szczególnym towarzyszem i orędownikiem w naszym życiu.

Także Starosta Kielecki Pan Zdzisław Wrzałka podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszego koncertu oraz powiedział, że bł. Jan Paweł II był i jest przewodnikiem duchowym. Osobą o wielkim autorytecie. Wskazuje nam drogę. Dziękuję wszystkim, którzy tak licznie przybyli na Święty Krzyż, do tego szczególnego miejsca nasze świętokrzyskiej ziemi. Dziękuję niezwykłym artystom -  niepełnosprawnym, których tak bardzo otaczał swoją troską bł. Jan Paweł II.

Na zakończenie koncertu z wielkim wzruszeniem, radością i entuzjazmem zaśpiewaliśmy jeszcze raz: Jan Paweł II Wielki Święty. Uczestnicy koncertu mogli przez ucałowanie uczcić Relikwie Bł. Jana Pawła II.


29

KWI

2012

941

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.