Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

NINIWA Team - wyprawa rowerowa dotarła na Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » NINIWA Team - wyprawa rowerowa dotarła na Święty Krzyż

wielkość tekstu: A | A | A

W sobotę, 8 sierpnia, w godzinach wieczornych, na Święty Krzyż dotarła grupa pielgrzymów z Oblackiego Centrum Młodzieży z Kokotka koło Lublińca. Tradycyjnie rowerowej pielgrzymce przewodzi jej o. Tomasz Maniura OMI, duszpasterz młodzieży. 

Wyprawa rowerowa 2020, która rozpoczęła się 20 lipca trwać będzie aż do 14 sierpnia. Pielgrzymi obrali sobie konkretny cel jakim jest nawiedzenie wszystkich oblackich domów oraz zdobycie najbardziej wysuniętych na północ, południe, wschód i zachód punktów naszego kraju.

Odwiedzenie wszystkich domów oblackich ma charakter bardzo symboliczny. W tym roku polska Prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej obchodzi swoje stulecie. Właśnie w intencji prowincji i posługujących w niej oblatów rowerzyści, którzy wyjechali w pielgrzymkową podróż codziennie ofiarują swoją modlitwę, wysiłek, wspólnotowe towarzyszenie, czasami trudne warunki, wysiłek... Pielgrzymi do tej pory dotarli już do większości domów, parafii i wspólnot oblackich.

W codziennym planie dnia, oprócz podróży i pielgrzymkowej jazdy na jednośladzie, jest czas na wspólną modlitwę, Eucharystię, posiłki, czas odpoczynku na szlaku. Codzienne odcinki drogi zamykają się w granicach od 150 do 200 km podróży jazdy rowerowej. Cały odcinek pielgrzymki obejmuje dystans przeszło 3000 km po polskich drogach.

Podczas 13 wypraw grupa NINIWA Team pielgrzymowała już w 53 krajach na 3 kontynentach.

Jak powiedział o. Tomasz Maniura: codziennie jedziemy, bez wozu technicznego, wszystko czego potrzeba wieziemy na bagażnikach – ubrania, kuchenki, jedzenie, narzędzia, części zapasowe, namioty. Podczas wyprawy jesteśmy zdani na siebie i na pomoc życzliwych ludzi. Nie planujemy noclegów – tam gdzie dojedziemy szukamy życzliwego gospodarza, który wpuści nas na swój teren lub kawałka polany w odosobnieniu. Tym trybem dojechaliśmy już do Wilna, Kijowa, Rzymu, Jerozolimy, Maroka, na Nordkapp i Syberię. Okrążyliśmy spory kawałek Europy podczas Wyprawy w Nieznane, a także Wyspy Brytyjskie, Morze Czarne i Islandię. Dojechaliśmy też do Santiago de Compostela. Każda z wypraw trwa kilka tygodni. 13 wypraw, 56 krajów, 3 kontynenty, 1 450 196 kilometrów przejechanych przez wszystkich 201 uczestników podczas wypraw.

Młodzież z grupy pielgrzymkowej spędziła na Świętym Krzyżu całą niedzielę. To był czas przede wszystkim odpoczynku, czas osobistej modlitwy przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego, a także czas wspólnotowego życia z miejscowymi oblatami, którzy posługują na Świętym Krzyżu. Razem spotykaliśmy się na modlitwie, Eucharystii, wspólnych posiłkach w zakonnym refektarzu. Wieczorem, wielkim i bardzo cennym stało się spotkanie uczestników pielgrzymki z nowicjuszami i oblatami. Na spotkaniu obecni byli wszyscy nowicjusze a także brat Jakub Król OMI oraz ojcowie Dawid Grabowski OMI i Michał Tomczak OMI. Wspólne zapoznanie się, dzielenie się doświadczeniami, zadawanie pytań, wielka radość, entuzjazm, radość - tak spędziliśmy wspólnotowy wieczór.

Wspólnota, podobnie jak: misyjność Zgromadzenia, umiłowanie Kościoła, posłanie do ubogich, Maryjność, jest dla Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej bardzo istotną częścią charyzmatu. Święty Eugeniusz de Mazenod, Założyciel Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, przykładał do tego wielką wagę. Ten wspólnotowy charakter zauważyła także młodzież, która bierze udział w wyprawie rowerowej. Pielgrzymi zapytani przez jednego z nowicjuszy: co takiego sprawia, że podczas tak długich odcinków trasy, w doświadczeniu zmęczenia, zniechęcenia, bólu, czasami ponad siły, nie rezygnujecie z dalszej drogi, co jest dla was umocnieniem w podróży? - odpowiedziała - wspólny cel, intencja, obecność Boga, a przede wszystkim wspólnota, którą tworzymy.

NINIWA Team na Świętym Krzyżu

(mt)

09

SIE

2020

1411

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.