Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Połączenie autobusowe relacji Kielce - Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Połączenie autobusowe relacji Kielce - Święty Krzyż

wielkość tekstu: A | A | A

O godzinie 1430, po zakończonej w Kielcach konferencji prasowej inaugurującej otwarcie linii turystycznej na trasie KIELCE - ŚWIĘTY KRZYŻ - KIELCE, na wzgórze świętokrzyskie dotarł autobus turystyczny, oklejony zdjęciami z regionu, którym turyści i pielgrzymi już od 15 sierpnia do 27 września będą mogli podróżować. Na pokładzie pojazdu obecni byli poseł Mariusz Gosek, marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Marek Bogusławski, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego - Marcin Piętak, zarząd Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, zaproszeni goście oraz przedstawiciele regionalnych mediów.

Autobus kursując 3 razy dziennie w każdy weekend, będzie zatrzymywał się na ośmiu przystankach:

  • pierwszy kurs: godz. 6.30 z Kielc / 8.40 ze Św. Krzyża
  • drugi kurs: godz. 10.00 z Kielc / 12.45 ze Św. Krzyża
  • trzeci kurs: godz. 14.30 z Kielc / 18.00 ze Św. Krzyża

Dodatkowy kurs zostanie zorganizowany w poniedziałek 14 września, w dniu odpustu na Świętym Krzyżu.

Całe przedsięwzięcie jest wynikiem porozumienia zawartego między Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach.

Podczas konferencji marszałek województwa świętokrzyskiego - Andrzej Bętkowski powiedział: Wprowadzenie bezpłatnej linii autobusowej na trasie Kielce - Święty Krzyż, to konkretna odpowiedź na zapotrzebowanie i liczne postulaty turystów, mieszkańców i przedsiębiorców... To pierwsze, bezpośrednie połączenie między najpopularniejszymi miejscami turystycznymi regionu świętokrzyskiego, a stolicą województwa – zaznaczył. Zamierzaliśmy tę linię uruchomić wiosną, ale niestety, sytuacja związana z pandemią pokrzyżowała nam plany. Obecnie, stosując się do wszystkich obostrzeń sanitarnych, chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców i turystów do tego, żeby wędrowali na Święty Krzyż i zwiedzali atrakcje turystyczne naszego regionu - mówił marszałek Bętkowski.

Autobus turystyczny, którym będą podróżowali turyści, wyposażony jest w klimatyzację, wygodne fotele oraz dwa ekrany, na których podczas jazdy wyświetlane będą filmy promujące region.

Podczas konferencji głos zabrał również prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Marcin Piętak, mówił: Serdecznie dziękuję za wspólne działania Samorządu Województwa Świętokrzyskiego i Regionalnej Organizacji Turystycznej, które w dobie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa wychodzą naprzeciw potrzebom zarówno turystów, jak i przedstawicieli branży turystycznej. Uruchamiając to połączenie, rozwiązujemy problem braku komunikacji między Świętą Katarzyną i Świętym Krzyżem – miejscami najchętniej odwiedzanymi przez turystów, goszczących w tej części naszego regionu. Umożliwiamy wszystkim zainteresowanym zwiedzanie atrakcji okolic Łysogór, a także skorzystanie z oferty działających na tym terenie lokalnych przedsiębiorców - mówił prezes Piętak.

W drugiej części spotkania inaugurującego otwarcie linii autobusowej relacji: Kielce - Święty krzyż, która odbyła się w murach Klasztoru na Świętym Krzyżu, o. Marian Puchała OMI, superior Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego podziękował wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie jakim jest uruchomienie linii autobusu turystycznego, mówił: Składam wielkie podziękowanie na ręce Pana marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego oraz prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Pana Marcina Piętaka za umożliwienie zarówno turystom jak i pielgrzymom dotarcia do najstarszego na ziemiach polskich Sanktuarium.

Aby skorzystać z darmowego połączenia z Kielc na Święty Krzyż konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja miejsc. System rezerwacji darmowych biletów będzie dostępny na stronie www.swietokrzyskie.travel. Limit rezerwacji indywidualnych to pięć biletów na jedną osobę. W przypadku przedsiębiorców, biur podróży, hoteli czy właścicieli atrakcji turystycznych istnieje możliwość rezerwacji miejsc dla 20 osób.

(mt)

11

SIE

2020

2442

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.