Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITWA W INTENCJI ROLNIKÓW, OGRODNIKÓW, PSZCZELARZY...

Strona główna » Aktualności » MODLITWA W INTENCJI ROLNIKÓW, OGRODNIKÓW, PSZCZELARZY...

wielkość tekstu: A | A | A

W przedostatnim dniu, trwającego od ubiegłej niedzieli odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, do sanktuarium na Świętym Krzyżu przybyli rolnicy, ogrodnicy, sadownicy, plantatorzy truskawek oraz pszczelarze. Modlitwie w ich intencji przewodniczył biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza.

Na uroczystą Eucharystię przybyli przedstawiciele gmin tworzących Związek Gmin Gór Świętokrzyskich: wójtowie, burmistrzowie, przewodniczący rad gminnych oraz pracownicy urzędów gminnych z Nowej Słupi, Bielin, Waśniowa, Górna, Bodzentyna, Masłowa, Łagowa.

Msza święta celebrowana przez księdza biskupa Edwarda w świętokrzyskiej bazylice, była dziękczynieniem Panu Bogu za tegoroczne plony. Każda z gmin przygotowała wieniec dożynkowy. Poświęcił je i pobłogosławił na zakończenie Eucharystii ksiądz biskup.

Liturgię Mszy świętej uświetnił Zespół Śpiewaczy „Echo Łysicy” z gminy Bieliny. Natomiast burmistrzowie i wójtowie oraz pracownicy gmin proklamowali czytania mszalne oraz wezwania modlitwy wiernych. Na Mszy świętej obecny był także Poczet Sztandarowy ze Szkoły Podstawowej im. św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku..

Biskup Frankowski w homilii wskazał na jakże ważną i potrzebną pracę rolnika, jego trud codziennej pracy: … Rolnikom polskim szczęść Boże! Tak bardzo ze Stwórcą współpracujecie. Rolnicy – żywicie i bronicie – dziękujemy Wam za to. Historia naszego narodu pokazuje, że chłop polski był blisko Boga. Mocą i mądrością płynąca od Stwórcy pokonał carat, faszyzm, komunizm… i pokona leciwo, libertyństwo. Choć wokół nas wielka mowa nienawiści, chcą paraliżować prace rządu, obalić rząd, utrzymać chcą dawne przywileje, układy. Nie jest łatwo dziś rolnikom, sadownikom, hodowcom. Nie uczciwa konkurencja walka o wpływy. A najbardziej cierpicie wy.

Gromadzimy się u stóp Krzyża. Wiemy, że od tego znaku zaczęła się historia Polski; gdyby nie ten znak byłby półksiężyc. Ta góra jest górą zwycięstwa gdzie uczymy się jak pokonywać, zwyciężać grzech. Tu uczymy się jak zło zwyciężać dobrem – wskazał biskup Frankowski.

Przed błogosławieństwem kończącym Mszę świętą głos zabrał pan Henryk Milcarz, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego. Podziękował księdzu biskupowi za modlitwę w intencji rolników, za homilię i za ojcowskie serce.

Następnie biskup pobłogosławił relikwiami Drzewa Krzyża Świętego licznie zebranych wiernych, którzy następnie mogli je ucałować.

 W imieniu gospodarzy świętokrzyskiego sanktuarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – rektor bazyliki o. Dariusz Malajka OMI zaprosił włodarzy gmin oraz przedstawicieli społeczności gminnych na poczęstunek do klasztornego refektarza i jadłodajni gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

 

15

WRZ

2018

2120

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.