Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 7 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Rufin, Donata
| | |

Strona główna » Aktualności » NOCNE OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE WSPÓLNOT DLA ...

NOCNE OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI

wielkość tekstu:A | A | A

            Po raz kolejny w ramach Tygodniowego Odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego z 14/15 września odbyło się nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów na Świętym Krzyżu. Tegoroczne czuwanie zgromadziło w świętokrzyskiej bazylice, podobnie jak w latach ubiegłych blisko tysiąc osób z ponad 30 diecezji polskich.

            Uczestnicy  modlili się w następujących  intencjach: dziękczynnej za 100 lat Niepodległości; wynagradzającej za grzechy Panu Jezusowi i Matce Bożej; za Ojczyznę, Pana Prezydenta  i rządzących;  o rozwój Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce i świecie; o rychłą beatyfikację sł. Bożej Rozalii Celak; aby Rok Ducha Świętego przyniósł oczekiwane owoce oraz o pokój na świecie.

            Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Rozważanie podczas modlitwy apelowej poprowadził ks. biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza.

            Mszy świętej celebrowanej o godzinie 23.00 przewodniczył ks. biskup senior Stanisław Stefanek z Łomży. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowało kilkunastu kapłanów, którzy przybyli wraz z wiernymi.

W wygłoszonej przez siebie homilii ksiądz biskup, mówił o mądrości Krzyża: Nasze pielgrzymowanie do sanktuarium na Świętym Krzyżu ma miejsce w wyjątkowym czasie. Trwa bowiem tygodniowy odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Tutaj chcemy wspólnie prosić o odwagę realistycznego spojrzenia na nasze życie. Tutaj stojąc pod Krzyżem uświadamiamy sobie, że potrzebujemy Zmartwychwstałego Pana – Jezusa Chrystusa. To nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa to pokazanie światu, naszym Siostrom i Braciom jak na kolanach prosić Boga, jak na kolanach załatwiać nasze narodowe sprawy. Klękać przed Bogiem. Prosić pokornie o mądrość. Tak o mądrość Krzyża. Ona uczy pokory, uniżenia, patrzenia z miłością i miłosierdziem. Uczy jedności i zgody! Jakże ich brakuje w naszym życiu także i tym politycznym i społecznym. Prośmy tutaj w tym świętym miejscu za naszą Ojczyznę, która dziękuję za 100 lat niepodległości. Módlmy się za sprawujących władzę, aby nie bali się mądrości Krzyża. Wy Siostry i Bracia tak licznie zebrani w tej bazylice jesteście żywym dowodem i przykładem: trwać przed Bogiem na modlitwie, nieustannie prosić o mądrość tą Bożą – apelował biskup senior Stanisław Stefanek.

            Uczestnicy czuwania odprawili także drogę krzyżową, koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Modlitewne czuwanie zakończyła poranna Eucharystia celebrowana o godzinie 6.00.

 

 

czytano: 700 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 15 września 2018 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej