Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

NOCNE OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI

Strona główna » Aktualności » NOCNE OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI

wielkość tekstu: A | A | A

            Po raz kolejny w ramach Tygodniowego Odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego z 14/15 września odbyło się nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów na Świętym Krzyżu. Tegoroczne czuwanie zgromadziło w świętokrzyskiej bazylice, podobnie jak w latach ubiegłych blisko tysiąc osób z ponad 30 diecezji polskich.

            Uczestnicy  modlili się w następujących  intencjach: dziękczynnej za 100 lat Niepodległości; wynagradzającej za grzechy Panu Jezusowi i Matce Bożej; za Ojczyznę, Pana Prezydenta  i rządzących;  o rozwój Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce i świecie; o rychłą beatyfikację sł. Bożej Rozalii Celak; aby Rok Ducha Świętego przyniósł oczekiwane owoce oraz o pokój na świecie.

            Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Rozważanie podczas modlitwy apelowej poprowadził ks. biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza.

            Mszy świętej celebrowanej o godzinie 23.00 przewodniczył ks. biskup senior Stanisław Stefanek z Łomży. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowało kilkunastu kapłanów, którzy przybyli wraz z wiernymi.

W wygłoszonej przez siebie homilii ksiądz biskup, mówił o mądrości Krzyża: Nasze pielgrzymowanie do sanktuarium na Świętym Krzyżu ma miejsce w wyjątkowym czasie. Trwa bowiem tygodniowy odpust ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Tutaj chcemy wspólnie prosić o odwagę realistycznego spojrzenia na nasze życie. Tutaj stojąc pod Krzyżem uświadamiamy sobie, że potrzebujemy Zmartwychwstałego Pana – Jezusa Chrystusa. To nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa to pokazanie światu, naszym Siostrom i Braciom jak na kolanach prosić Boga, jak na kolanach załatwiać nasze narodowe sprawy. Klękać przed Bogiem. Prosić pokornie o mądrość. Tak o mądrość Krzyża. Ona uczy pokory, uniżenia, patrzenia z miłością i miłosierdziem. Uczy jedności i zgody! Jakże ich brakuje w naszym życiu także i tym politycznym i społecznym. Prośmy tutaj w tym świętym miejscu za naszą Ojczyznę, która dziękuję za 100 lat niepodległości. Módlmy się za sprawujących władzę, aby nie bali się mądrości Krzyża. Wy Siostry i Bracia tak licznie zebrani w tej bazylice jesteście żywym dowodem i przykładem: trwać przed Bogiem na modlitwie, nieustannie prosić o mądrość tą Bożą – apelował biskup senior Stanisław Stefanek.

            Uczestnicy czuwania odprawili także drogę krzyżową, koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Modlitewne czuwanie zakończyła poranna Eucharystia celebrowana o godzinie 6.00.

 

 

15

WRZ

2018

1603

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.