Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
niedziela 26 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Tymoteusz, Michał
| | |

Strona główna » Aktualności » OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE WSPÓLNOT I WIZYTA ...

OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE WSPÓLNOT I WIZYTA RODZICÓW PREZYDENTA RP

wielkość tekstu:A | A | A

Dziś w godzinie Apelu Jasnogórskiego w świętokrzyskiej bazylice mniejszej pw. Trójcy Przenajświętszej na Świętym Krzyżu rozpoczęło się Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów.

Gościliśmy przedstawicieli Wspólnot z ponad 30 diecezji: rzeszowskiej, warszawsko-praskiej, gdańskiej, ełckiej, łomżyńskiej, poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, siedleckiej, białostockiej, zielonogórsko-gorzowskiej, bielsko-żywieckiej, gliwickiej, świdnickiej, sosnowieckiej, katowickiej, częstochowskiej, lubelskiej, zamojsko-lubaczowskiej, płockiej, legnickiej, wrocławskiej, gnieźnieńskiej, toruńskiej, koszalińskiej, łódzkiej, drohiczyńskiej, włocławskiej, radomskiej, tarnowskiej, krakowskiej, przemyskiej, rzeszowskiej, sandomierskiej. Na modlitwie obecna była także wspólnota sejmowa posłów i senatorów RP.

Gościliśmy także wyjątkowych pątników i pielgrzymów: rodziców pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy: prof. Jana Dudę i prof. Janinę Milewską-Dudę.

Licznie zebrani wierni modlili się w intencji wynagradzającej za grzechy osobiste i społeczne, za ojczyznę i sprawujących władzę, za prezydenta Andrzeja Dudę, o powstanie nowych Wspólnot i dokonanie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce, o pokój na świecie, o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Rozalii Celakówny oraz w intencji dziękczynnej za Światowe Dni Młodzieży.

Modlitewnemu czuwaniu przewodniczył bp senior Edward Frankowski z Sandomierza. Podczas rozważania apelowego powiedział: Tegoroczne modlitewne spotkanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywamy w szczególnym czasie roku jubileuszowego, kiedy dziękujemy Bogu za 1050. rocznicę chrztu Polski, w czasie trwania Roku Miłosierdzia. W godzinie apelu stajemy razem z Matką Bożą Bolesną pod krzyżem Chrystusa. Chcemy prosić Maryję, aby przeprowadziła nas przez nasze cierpienia, te osobiste i te narodowe. Ona ciągle nam przypomina: zróbcie wszystko co powie mój Syn. Jest troskliwa jak w Kanie Galilejskiej. Przez jej wstawiennictwo polecamy Bogu naszą ojczyznę, rząd, pana Prezydenta, obecnych pośród nas jego rodziców i członków rodziny. Tak jak Maryja naszym życiem odpowiadajmy Bogu zawsze – tak – przyjmując Jego wolę i oddając się całkowicie na służbę miłości, pokoju i miłosierdzia – zachęcał hierarcha.

Po modlitwie apelowej miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za Polskę animowana przez sejmową wspólnotę intronizacji NSPJ.

O godzinie 23.00 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem biskupa Edwarda Frankowskiego, którą koncelebrowało kilkunastu kapłanów przybyłych z poszczególnymi grupami.

Podczas homilii biskup m.in. wspomniał wielkie dzieło sł. Bożej Rozalii Celakówny, której Pan Jezus szczególnie powierzyła tajemnicę swego Boskiego serca: Ta, której Pan Jezus powierzył dzieło intronizacji swego Boskiego Serca powtarzała uczyń Jezu ze mną co chcesz i wszystko chciałabym czynić z miłości do Boga. Ona czyniąc ekspiację odkrywała wielkość Boga. Mówiła jestem niczym- nieskończoną nicością. Bóg jest wszystkim. To właśnie z tych przeżyć duchowych zrodziła się idea intronizacji najświętszego Serca Pana Jezusa. Akt intronizacji – to nic innego jak wybór Jezusa jako osoby i postawienie Go w swoim życiu w centrum. Najpierw On – Król – dla mnie. Kolejny etap tego aktu intronizacji to rodzina – żyć w rodzinie według Jego woli,  i następnie w wymiarze społecznym. Trzeba nam na nowo scalić, umocnić więzi z Bogiem – jeśli one są zerwane wszystkie inne także ulegną degradacji – i te rodzinne, sąsiedzkie i te społeczne. Trzeba nam kształtować serce na zwór serca Jezusowego.

W dalszej części homilii biskup mówił o intronizacji w wymiarze kościelno-narodowym: Także i naród nasz jeśli zwróci się ku Jezusowemu sercu – to zwróci się ku miłości, zapanuje ład, porządek, odrodzi się nasza ojczyzna duchowo, uchroni nas to od zagłady. Aby nasza ojczyzna była bardziej ludzka. My dumni ludzie XXI wieku, niestety odrzucamy często Boga. Szczycimy się ekonomią, wysoką techniką, i tak naprawdę wyprowadzamy się z domu Bożego. Na naszych oczach niektóre środowiska dokonują tak naprawdę demontażu Polski, niszczy się rodzinę, instytucję małżeństwa,  hołduje się różnego rodzaju dewiacjom, wszystko po to, aby rozmiękczyć chrześcijaństwo by było łatwe, łagodne i przyjemne. Opozycja dziś chce bronić tego co przez ostatnie lata wprowadzała, tupie, krzyczy… A myśmy przez ostatnie osiem lat modlili się, błagali Boga… I dziś możemy dziękować Bogu za pana Prezydenta, za rząd, którzy podjęli się naprawy Polski. Dziękujemy za programy wspierające rodzinę. Dziękujemy za przypominanie nam tradycji, bohaterstwa, prawdy, uczciwości – mówił biskup Edward.

Zwracając się bezpośrednio do licznie zebranych wiernych zachęcał: Nieśmy ludziom miłość miłosierną, prawdę, by ludzie czuli się kochani, dowartościowujmy innych, pomagajmy powstawać, bądźmy miłosierni jak Ojciec. Patrząc na krzyż tutaj w tym miejscu, w tym sanktuarium widzimy, że krzyż trwa a świat się zmienia. Nauka krzyża przetrwała podczas gdy po innych nie ma już śladu. Nie bójmy się linczu mediów. Nie dajmy się uwieść syrenim śpiewom – apelował hierarcha.

Po uroczystej Eucharystii wierni uczcili relikwie Drzewa Krzyża Świętego przez ucałowanie i rozpoczęło się dalsze czuwanie modlitewne: modlitwa różańcowa, droga krzyżowa, koronka do Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem kolejnego już czuwania w trwającym tygodniowym odpuście ku czci Podwyższenia drzewa Krzyża Świętego była tzw. Msza święta rozesłania celebrowana o godzinie 6.00 w bazylice świętokrzyskiej.

czytano: 922 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 15 września 2016 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej