Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE WSPÓLNOT I WIZYTA RODZICÓW PREZYDENTA RP

Strona główna » Aktualności » OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE WSPÓLNOT I WIZYTA RODZICÓW PREZYDENTA RP

wielkość tekstu: A | A | A

Dziś w godzinie Apelu Jasnogórskiego w świętokrzyskiej bazylice mniejszej pw. Trójcy Przenajświętszej na Świętym Krzyżu rozpoczęło się Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów.

Gościliśmy przedstawicieli Wspólnot z ponad 30 diecezji: rzeszowskiej, warszawsko-praskiej, gdańskiej, ełckiej, łomżyńskiej, poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, siedleckiej, białostockiej, zielonogórsko-gorzowskiej, bielsko-żywieckiej, gliwickiej, świdnickiej, sosnowieckiej, katowickiej, częstochowskiej, lubelskiej, zamojsko-lubaczowskiej, płockiej, legnickiej, wrocławskiej, gnieźnieńskiej, toruńskiej, koszalińskiej, łódzkiej, drohiczyńskiej, włocławskiej, radomskiej, tarnowskiej, krakowskiej, przemyskiej, rzeszowskiej, sandomierskiej. Na modlitwie obecna była także wspólnota sejmowa posłów i senatorów RP.

Gościliśmy także wyjątkowych pątników i pielgrzymów: rodziców pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy: prof. Jana Dudę i prof. Janinę Milewską-Dudę.

Licznie zebrani wierni modlili się w intencji wynagradzającej za grzechy osobiste i społeczne, za ojczyznę i sprawujących władzę, za prezydenta Andrzeja Dudę, o powstanie nowych Wspólnot i dokonanie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce, o pokój na świecie, o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Rozalii Celakówny oraz w intencji dziękczynnej za Światowe Dni Młodzieży.

Modlitewnemu czuwaniu przewodniczył bp senior Edward Frankowski z Sandomierza. Podczas rozważania apelowego powiedział: Tegoroczne modlitewne spotkanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywamy w szczególnym czasie roku jubileuszowego, kiedy dziękujemy Bogu za 1050. rocznicę chrztu Polski, w czasie trwania Roku Miłosierdzia. W godzinie apelu stajemy razem z Matką Bożą Bolesną pod krzyżem Chrystusa. Chcemy prosić Maryję, aby przeprowadziła nas przez nasze cierpienia, te osobiste i te narodowe. Ona ciągle nam przypomina: zróbcie wszystko co powie mój Syn. Jest troskliwa jak w Kanie Galilejskiej. Przez jej wstawiennictwo polecamy Bogu naszą ojczyznę, rząd, pana Prezydenta, obecnych pośród nas jego rodziców i członków rodziny. Tak jak Maryja naszym życiem odpowiadajmy Bogu zawsze – tak – przyjmując Jego wolę i oddając się całkowicie na służbę miłości, pokoju i miłosierdzia – zachęcał hierarcha.

Po modlitwie apelowej miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za Polskę animowana przez sejmową wspólnotę intronizacji NSPJ.

O godzinie 23.00 rozpoczęła się Msza święta pod przewodnictwem biskupa Edwarda Frankowskiego, którą koncelebrowało kilkunastu kapłanów przybyłych z poszczególnymi grupami.

Podczas homilii biskup m.in. wspomniał wielkie dzieło sł. Bożej Rozalii Celakówny, której Pan Jezus szczególnie powierzyła tajemnicę swego Boskiego serca: Ta, której Pan Jezus powierzył dzieło intronizacji swego Boskiego Serca powtarzała uczyń Jezu ze mną co chcesz i wszystko chciałabym czynić z miłości do Boga. Ona czyniąc ekspiację odkrywała wielkość Boga. Mówiła jestem niczym- nieskończoną nicością. Bóg jest wszystkim. To właśnie z tych przeżyć duchowych zrodziła się idea intronizacji najświętszego Serca Pana Jezusa. Akt intronizacji – to nic innego jak wybór Jezusa jako osoby i postawienie Go w swoim życiu w centrum. Najpierw On – Król – dla mnie. Kolejny etap tego aktu intronizacji to rodzina – żyć w rodzinie według Jego woli,  i następnie w wymiarze społecznym. Trzeba nam na nowo scalić, umocnić więzi z Bogiem – jeśli one są zerwane wszystkie inne także ulegną degradacji – i te rodzinne, sąsiedzkie i te społeczne. Trzeba nam kształtować serce na zwór serca Jezusowego.

W dalszej części homilii biskup mówił o intronizacji w wymiarze kościelno-narodowym: Także i naród nasz jeśli zwróci się ku Jezusowemu sercu – to zwróci się ku miłości, zapanuje ład, porządek, odrodzi się nasza ojczyzna duchowo, uchroni nas to od zagłady. Aby nasza ojczyzna była bardziej ludzka. My dumni ludzie XXI wieku, niestety odrzucamy często Boga. Szczycimy się ekonomią, wysoką techniką, i tak naprawdę wyprowadzamy się z domu Bożego. Na naszych oczach niektóre środowiska dokonują tak naprawdę demontażu Polski, niszczy się rodzinę, instytucję małżeństwa,  hołduje się różnego rodzaju dewiacjom, wszystko po to, aby rozmiękczyć chrześcijaństwo by było łatwe, łagodne i przyjemne. Opozycja dziś chce bronić tego co przez ostatnie lata wprowadzała, tupie, krzyczy… A myśmy przez ostatnie osiem lat modlili się, błagali Boga… I dziś możemy dziękować Bogu za pana Prezydenta, za rząd, którzy podjęli się naprawy Polski. Dziękujemy za programy wspierające rodzinę. Dziękujemy za przypominanie nam tradycji, bohaterstwa, prawdy, uczciwości – mówił biskup Edward.

Zwracając się bezpośrednio do licznie zebranych wiernych zachęcał: Nieśmy ludziom miłość miłosierną, prawdę, by ludzie czuli się kochani, dowartościowujmy innych, pomagajmy powstawać, bądźmy miłosierni jak Ojciec. Patrząc na krzyż tutaj w tym miejscu, w tym sanktuarium widzimy, że krzyż trwa a świat się zmienia. Nauka krzyża przetrwała podczas gdy po innych nie ma już śladu. Nie bójmy się linczu mediów. Nie dajmy się uwieść syrenim śpiewom – apelował hierarcha.

Po uroczystej Eucharystii wierni uczcili relikwie Drzewa Krzyża Świętego przez ucałowanie i rozpoczęło się dalsze czuwanie modlitewne: modlitwa różańcowa, droga krzyżowa, koronka do Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem kolejnego już czuwania w trwającym tygodniowym odpuście ku czci Podwyższenia drzewa Krzyża Świętego była tzw. Msza święta rozesłania celebrowana o godzinie 6.00 w bazylice świętokrzyskiej.

15

WRZ

2016

1564

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.