Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA I MODLITWA LEŚNIKÓW

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA I MODLITWA LEŚNIKÓW

wielkość tekstu: A | A | A

Trwają uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. W poniedziałek 12 września na wspólną modlitwę do sanktuarium przybyli Leśnicy. Gościliśmy Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu: dyrektora Andrzeja Matysiaka, zastępców dyrektora  Piotra Kacprzaka i Marka Szarego. Obecny był także dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego Jan Reklewski wraz ze swoimi współpracownikami oraz Anna Kowalska, dyrektor Zespołu Szkół leśnych w Zagnańsku. Na wspólną modlitwę z leśnikami przybył także Dariusz Pilarek reprezentujący Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi.

Naszej modlitwie towarzyszyli księża kapelani: ks. Wiktor Ojrzyński z Warszawy- Dziekan Duszpasterzy Leśników i zarazem delegat biskupa Tadeusza Lityńskiego - Krajowego Duszpasterza Leśników, ks. kan. Dariusz Kowalski z diecezji sandomierskiej, ks. Robert Kuropieska z diecezji radomskiej, ks. Franciszek Berak z diecezji kieleckiej oraz dziekan dekanatu świętokrzyskiego ks. kan. Jerzy Beksiński i nasi współbracia oblaci ze świętokrzyskiego komunitetu na czele z superiorem o. Zygfrydem Wiechą OMI.

Liturgia Mszy świętej została w całości przygotowana i animowana przez wspólnotę leśników. Nie zabrakło także sygnalistów.

Mszy świętej przewodniczył i wygłosił homilię ks. Wiktor Ojrzyński z Warszawy. W swoim słowie zwrócił uwagę na szczególne miejsce jakim jest świętokrzyskie sanktuarium i na wiele aspektów łączących leśników z tym miejscem: Jesteśmy w miejscu szczególnym dla nas leśników. Tutaj doświadczamy obecności Chrystusa w Jego krzyżu. Zwróćmy uwagę, że drzewo po ścięciu, gdy je poddajemy obróbce staje się drewnem. Ścięte drzewo jest martwe. Podczas gdy tutaj w tym sanktuarium czcimy Drzewo - żywe drewno, z którego płynie życie. Drzewo krzyża Chrystusowego dla nas wszystkich jest mostem, który nas łączy, ożywia. I dla nas leśników - to Drzewo krzyża jest bardzo bliskie ono przypomina nam o tym co było, co jest i każe nam z nadzieją patrzeć w naszą przyszłość. Także i leśnik to pośrednik między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Wśród leśników znane jest porównanie: dziadek leśnik sadził las, syn leśnik pielęgnował, wnuk leśnik zbiera owoce z tego lasu. My leśnicy pielęgnujemy historię i czynimy tak wiele aby przekazać nowym pokoleniom całe bogactwo i spuściznę tradycji: dbamy o wiele krzyży, którą są w lasach i przypominają o wielu naszych rodakach, którzy zginęli w obronie ojczyzny, wolności, niepodległości. Krzyże, które spotykamy ale przede wszystkim ten krzyż - tutaj na Świętym Krzyżu - przypominają o ocaleniu, nadziei, o nowym życiu. Z tego miejsca - od Chrystusowego krzyża -  pragniemy zaczerpnąć siły i mocy do codziennej służby, aby chronić piękno stworzonego świata, odpowiedzialnie gospodarować powierzonym nam dobrem jakim jest las - mówił ks. Wiktor.

Po uroczystej Eucharystii w klasztorze miała miejsce narada dyrekcji z nadleśniczymi a poniej w klasztornym podwórku była mozliwość spotakania leśników i ich rodzin na wspólnje agapie.

13

WRZ

2016

3919

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.