Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
niedziela 5 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Irena, Wincenty
| | |

Strona główna » Aktualności » FESTIWAL ŻYCIA W KODNIU

FESTIWAL ŻYCIA W KODNIU

wielkość tekstu:A | A | A

XIV FESTIWAL  ŻYCIA  W  KODNIU
"Mechanika Katolika"
Kodeń: 21 – 27 lipca 2014

 
Na terenach rekreacyjnych kodeńskiego sanktuarium po raz czternasty odbędzie się Festiwal Życia. W tym roku Festiwal będzie przebiegał w całkowicie nowej formule! Każdy dzień będzie miał inny motyw przewodni. Nowe konferencje w częściach, blokowy układ dnia i motywy na każdy dzień!
Gośćmi specjalnymi Festiwalu będą: maratończyk Piotr Kuryłko, podróżnik Jacek Pałkiewicz.
W dniu warsztatowym przewiduje się m. in. surwiwal prowadzony przez Jacka Pałkiewicza oraz zajęcia: dziennikarskie, plastyczne, warsztaty animacji kultury, nauka języka migowego, nauka tańca towarzyskiego, pantomimy, zielarstwa, łucznictwa, walki na miecze, fireshow, kung-fu.
Wieczorami wystąpią: Kabaret "Świewrszczychrząszcz", oraz grupa "Maleo Regge Rockers".
W piątkowy wieczór modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.

PROGRAM:
Poniedziałek: Rejestracja od 9.00 (nie przyjeżdżamy wcześniej) i start o 18.00 Msza św. a po niej impreza powitalno – integracyjna „Włącz System”!
 

Wtorek: Temat dnia – Miłość Boga. „Bóg kocha boisko” (cyt. o. Bartosz Madejski OMI) – czyli dzień sportowy. Gość specjalny Piotr Kuryło – maratończyk, przebiegł on  m. in wokół kuli ziemskiej (przez Europę, Stany Zjednoczone, Rosję, łącznie ok. 20 tys. km.) A Wieczorem seans filmowy „Home Run”!
 

Środa: Temat dnia – Grzech człowieka. Pielgrzymkę po Kodniu i okolicach i konferencje w drodze poprowadzi znany podróżnik p. Jacek Pałkiewicz – odkrywca źródeł Amazonki! Wieczorem dla odpoczynku kabaret „Świerszczychrząszcz”!
 

Czwartek: Temat dnia – Chrystus Zbawicielem – dzień warsztatowy! A wśród nich m. in. surwiwal prowadzony przez środowego gościa Jacka Pałkiewicza, a ponadto zajęcia: dziennikarskie, nauka języka migowego, plastyczne, animacji kultury, taniec towarzyski, pantomima, łucznictwo, zielarstwo, walka na miecze, fireshow, kung-fu!
 

Piątek: Temat dnia – Przyjęcie Jezusa – czyli dzień wspólnoty. Chcesz przyjąć Boga? Przyjmij i drugiego człowieka! Aktywna integracja w grupach i rozmowy. Na koniec dnia modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.
 

Sobota: Temat dnia – Maryja – a w praktyce wielka ewangelizacja Kodnia! Msza święta w bazylice przed południem, a wieczorem gwiazda: „Maleo Reggae Rockers”! Po nim kodeńska pasterka! Niedzielna Msza o północy Msza św. podsumowująca XIV Festiwal Życia.
 
Koszt uczestnictwa 80 zł, a w tym codzienny, gorący posiłek, noclegi na polu namiotowym, a przede wszystkim Radość Życia! Koniecznie zabierz namiot, śpiwór i karimatę.
Zgłoszenia pod adresem info@festiwalzycia.pl lub pod numerem telefonu 511 805 405 (Krzysztof Zieliński). Osoby indywidualne rejestrują się na miejscu w dniu rozpoczęcia festiwalu od godz. 9.00.
 
Przedstawiamy program typowego dnia festiwalowego*:
07.15 – spotkanie Organizatorów
07.50 – rozgrzewka (gimnastyka)
08.00 – Modlitwy poranne (w Kościele Św. Ducha) + Konferencja I
09.00 – Śniadanie
10.00 – Konferencja II
10.30 – BLOK I
13.00 – Obiad
15.00 – Koronka (w różnych miejscach) + Konferencja III
15.30 – BLOK II
18.00 – Msza Święta (w Kościele Św. Ducha)
19.30 – Kolacja
20.30 – Wieczór (atrakcja)
22.00 – Cisza nocna
*Z wyjątkiem soboty, kiedy o godz. 10:00 uczestniczymy w Mszy Świętej w Bazylice z ojcem prowincjałem, a po wieczorze wraz z wybiciem północy przeżywamy niedzielną Eucharystię, a także z wyjątkiem pielgrzymkowej środy, którą spędzimy prawie w całości w drodze.


 

czytano: 1205 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 14 lipca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej