Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

KONCERT Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II

Strona główna » Aktualności » KONCERT Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II

wielkość tekstu: A | A | A

W imieniu Pana Starosty Powiatu Kieleckiego Zdzisława Wrzałki oraz własnym zapraszamy na koncert dziekczynny z okazji kanonizacji Jana Pawła II. W niedzielne popołudnie 11 maja o godz. 16.00 w murach świętokrzyskiej bazyliki mniejszej pw. Trójcy Świętej wystąpi pod dyrekcją Pani Ewy Robak Chór kameralny "Fermata", który zaśpiewa dotąd niesłyszane pieśni. W sumie usłyszymy dziesięć utworów.

Uczestnicy, tego wyjątkowego i niepowtarzalnego koncertu dziękczynnego usłyszą pieśni, pełne radości i zarazem sacrum, które przeniosą nas w świat Stwórcy. M.in. zabrzmi pieśń „Chrystus z nami” do słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II podczas jego licznych pielgrzymek do Polski. Muzykę skomponował i napisał kielecki kompozytor Paweł Łukowiec, który jest autorem muzyki między innymi do spektaklu „Pasja”. Będzie ukochana przez naszego papieża "Barka" i "Abba Ojcze". Będzie piękna pieśń „Ciebie na wieki wychwalać będziemy”, którą z kolei skomponował Henryk Mikołaj Górecki.

Oprócz tego uczestnicy koncertu usłyszą premierowe wykonanie kantaty o „Janie Pawle Wielkim”, skomponowanej również przez Pawła Łukowca do słów księdza Pawła Bordo. Między utworami zabrzmią fragmenty Tryptyku Rzymskiego Jana Pawła II, czytane przez Piotra Zawadzkiego oraz fragmenty kazań naszego papieża, szczególnie bliskie mieszkańcom powiatu słowa wypowiedziane podczas Mszy Świętej 3 czerwca 1991 roku w Masłowie. Będą wiersze, które poruszą każdego. Tematyka dobranego repertuaru nawiązuje do osoby, życia i nauczania świętego Jana Pawła II.

Podczas trwania koncertu będą obecne relikwie świętego Jana Pawła II, które po występie uczestnicy będą mogli uczcić poprzez ucałowanie. Nie tak dawno zakończyliśmy w kościele Rok Wiary, który przypomniał nam o wielkim darze jaki otrzymaliśmy na chrzcie świętym – staliśmy się dziećmi Bożymi. Podobne przesłanie ma obecny rok duszpasterski jaki przeżywamy w kościele polskim pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego". Bardzo dobrze pamiętamy także słowa Jana Pawła II z Mszy inaugurującej Jego pontyfikat: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Chcemy na nowo odkryć i podjąć to zadanie. Mamy nadzieję, że niedzielny koncert dziękczynny za dar kanonizacji Jana Pawła II w duchowej stolicy regionu jaką jest Święty Krzyż przyczyni się do umocnienia w każdym sercu wartości, o które zabiegał i o których mówił Jan Paweł II, aby nigdy nam nie brakowalo odwagi, do tego, by Chrystusowi otworzyć drzwi naszego życia, by kierować się miłością, dobrem, szacunkiem wobec każdego istnienia ludzkiego.

 

07

MAJ

2014

1577

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 10

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.