Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 7 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Rufin, Donata
| | |

Strona główna » Aktualności » Koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła ...

Koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II - 11 maja 2014 r.

wielkość tekstu:A | A | A

Owacją na stojąco i długimi brawami zakończył się koncert dziękczynny za kanonizację św. Jana Pawła II, który zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kielcach wraz z Misjonarzami Oblatami Maryi Niepokalanej w bazylice mniejszej pw. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu.
Przed występem chóru „Fermata” zebranych wiernych w bazylice świętokrzyskiej powitał w ciepłych i miłych słowach pan Zenon Janus, wicestarosta powiatu kieleckiego. Następnie we wnętrzu bazyliki zabrzmiał głos św. Jana Pawła II. Zostało odtworzone przemówienie Jana Pawła II z zakończenia Eucharystii, którą sprawował w Masłowie 3 czerwca 1991 roku.
Uczestnicy, dzisiejszego koncertu, który dzięki aranżacji chóru przerodził się w wyjątkowe oratorium – modlitwę, usłyszeli w przepięknym wykonaniu pieśni, które tchnęły radością i zarazem pozwoliły uczestnikom koncert przenieść się w sferę sacrum, w świat Jana Pawła II. W mistrzowskim wykonaniu usłyszeliśmy pieśń „Chrystus z nami” do słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II podczas jego licznych pielgrzymek do Polski, do której muzykę skomponował i napisał kielecki kompozytor Paweł Łukowiec, który jest także autorem muzyki między innymi do spektaklu „Pasja”. Chórzyści mistrzowsko wykonali m.in. ukochaną przez papieża Wojtyłę "Barkę" oraz pieśń "Abba Ojcze".
Mieliśmy także okazję usłyszeć premierowe wykonanie kantaty o „Janie Pawle Wielkim”, skomponowanej również przez Pawła Łukowca do słów księdza Pawła Bordo. Między utworami usłyszeliśmy fragmenty Tryptyku Rzymskiego Jana Pawła II, czytane przez Piotra Zawadzkiego oraz fragmenty kazań naszego papieża. Repertuar nawiązywał w całości do osoby, życia i nauczania świętego Jana Pawła II.
Podczas trwania koncertu były obecne relikwie świętego Jana Pawła II, które po występie uczestnicy uczcili przez ucałowanie. Dzisiejsze oratorium poświęcone osobie św. Jana Pawła II pozwoliło wszystkim uczestnikom na nowo odkryć nauczanie i życie Syna polskiej ziemi. Na twarzach uczestników koncertu można było zauważyć zadumę i łzy wzruszenia.
Na zakończenie na ręce pana Zenona Janusa, wicestarosty kieleckiego, złożył podziękowania o. superior Zygfryd Wiecha OMI, wyrażając wdzięczność w imieniu wszystkich za zorganizowanie dzisiejszej przepięknej uroczystości, na której obecny był także pan Wiesław Jerzy Gałka, wójt gminy Nowa Słupia.
 

 

→  Zobacz filmik z tego wydarzenia  ←

 

 

→  Zobacz galerię zdjęć  ←

czytano: 940 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 11 maja 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej