Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
czwartek 23 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Ildefons, Rajmund
| | |

Strona główna » Aktualności » Bp Jacek Pyl OMI - prosi o modlitwę, post w ...

Bp Jacek Pyl OMI - prosi o modlitwę, post w intencji pokoju na Krymie

wielkość tekstu:A | A | A

Do szczególnej modlitwy za pokój na Krymie, wzywa wiernych na Ukrainie i w Polsce, urzędujący tam biskup pomocniczy diecezji odesko-symferopolski Jacek Pyl, misjonarz oblat. Apel ten ponawia, po ogłoszeniu Rady Najwyższej Rosji, o zgodzi na interwencje wojskową  w Autonomicznej Republice Krymu.
Agencje prasowe potwierdzają, że na ulicach Krymu znajdują się nieoznakowane wojska, które po zgodzie Rady Najwyższej Rosji, na interwencje wojskową, zaczynają ukazywać swoją przynależność narodową. Na razie na ulicach jest spokojnie, choć pojawia się co raz więcej blokad – powiedział bp Jacek.
Na pytanie o wyjazd na Zachodnią Ukrainę czy do Polski, w realnej sytuacji zagrożenia wybuchem konfliktu zbrojnego, odparł: „Pasterz pozostaje ze swoimi owcami, nawet w trudnej sytuacji, a nawet przede wszystkim w takiej”. Biskup stara się, aby parafie w miarę normalnie funkcjonowały w zaistniałej sytuacji. „Wszyscy modlimy się i pościmy w intencji pokoju” – dodaje. W łączności, ze swym biskupem ordynariuszem, a także zasięgnięciu informacji, o ewentualnie zamkniętych drogach, stara się odwiedzać wspólnoty katolickie.
Hierarcha katolicki przypomniał w niedawnej odezwie, w której prosił o modlitwę i post w intencji pokoju, że na tym terenie mieszkają obok siebie Ukraińcy, Rosjanie, Tatarzy Krymscy, również ludzie o korzeniach ormiańskich, polskich, niemieckich, czeskich i innych. „Przez całe stulecia mieszkali tu w przyjaźni i pokoju prawosławni, muzułmanie, protestanci, katolicy, Żydzi, Karaimi, członkowie innych wyznań i niewierzący i dzisiaj nie pozwólmy, aby podzieliły nas pochodzenie lub wiara” – zaapelował bp Pyl.

Bp Jacek Pyl (ur. 17 sierpnia 1962 r. w Podłężu) należy do zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W 2013 r. został konsekrowany na biskupa pomocniczego diecezji odesko - symferopolskiej. Ordynariusz diecezji mieszka na co dzień w Odessie, a bp Jacek Pyl OMI, w stolicy regionu krymskiego – Symferopolu.

Źródło: www.oblaci.pl

 

czytano: 939 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 01 marca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej