Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA GIMNAZJALISTÓW DO ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SANKTUARIUM - 24.05.2013

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA GIMNAZJALISTÓW DO ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SANKTUARIUM - 24.05.2013

wielkość tekstu: A | A | A

Kościół wypełniony po brzegi młodzieżą. Fot. Ks. Tomasz Lis
Ponad półtora tysiąca uczniów trzecich klas gimnazjum uczestniczyło w III Diecezjalnej Pielgrzymce Gimnazjalistów do sanktuarium na Świętym Krzyżu. Dla wielu z nich był to czas podziękowania za przyjęty sakrament bierzmowania i mijający etap nauki. Młodzi pątnicy rozpoczęli pielgrzymkę od przejścia Drogą krzyżową, którą w tym roku odprawiali w indywidualnych grupach podczas podejścia do sanktuarium. Tematem rozważań był aspekt wiary przeżywany w obliczu osobistych doświadczeń. Każdy z uczestników otrzymał pakiet pielgrzyma, w którym znalazł się: praktyczny modlitewnik, przewodnik i identyfikator. Zawiązanie wspólnoty nastąpiło u stóp sanktuarium a następnie młodzi uczestniczyli we Mszy św., pod przewodnictwem bp Edwarda Frankowskiego. Podczas homilii podkreślił on znaczenie miejsca, w którym młodzi spotykają się co roku. – To miejsce, gdzie przybyliście na wspólne spotkanie, może zachwycić w kilku wymiarach. Jednym z nich jest otaczające piękno przyrody, która wskazuje na wszechmoc Boga, który wszystko stwarza i powołuje do istnienia. Ta świątynia i sanktuarium sięgają czasów piastowskich. Było to ważne miejsce w naszej historii. W cieniu Świętego Krzyża wzrastały młode pokolenia o sercach pełnych wiary i miłości do Ojczyzny. Sercem tego miejsca, jego istotą, są przechowywane tutaj relikwie Drzewa Krzyża Świętego, znak obecności Chrystusa – mówił biskup E. Frankowski.
Biskup podkreślił także znaczenie darów, jakie otrzymali młodzi podczas sakramentu bierzmowania. – Dary Ducha Świętego, które otrzymaliście podczas bierzmowania niech w was trwają i rozwijają się. Pozwólcie, aby Duch Święty was nieustannie odnawiał a wtedy mocni Jego mocą będziecie mogli stawać się świadkami Chrystusowej Ewangelii – dodał biskup.
Po Mszy św. młodzi uczcili relikwie poprzez ucałowanie i osobistą adorację. Następnie odbył się koncert zespołu Full Power Spirit. Modlitewne spotkanie gimnazjalistów z całej diecezji zakończyła modlitwa koronki do Miłosierdzia Bożego. – Każde takie spotkanie pozwala nam wzajemnie się poznać, modlić we wspólnych intencjach oraz bawić, bo to też jest charakterystyką młodości. Przed nami nowy okres życia i nauki i myślę, że takie chwile pozwalają zapomnieć o codziennych kłopotach, stresach związanych z wynikami egzaminów a dają dużo radości i siły – komentowała spotkania Joanna Chmiel z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Gimnazjalne pielgrzymowanie zainicjowano dwa lata temu. Do relikwii Drzewa Krzyża Świętego pielgrzymują uczniowie kończący gimnazjalny etap edukacji wraz z katechetami i wychowawcami. - Cieszę się, że pomimo niesprzyjającej pogody młodzi ludzie podjęli trud pielgrzymowania na Święty Krzyż. Z roku na rok Pielgrzymka Gimnazjalistów coraz piękniej wpisuje się w duszpasterstwo naszej diecezji. Pomaga ona młodym nabywania umiejętności dziękczynienia. Bóg ciągle towarzyszy naszym zmaganiom i wysiłkom pracy nad sobą. Często nasza modlitwa jest tylko modlitwą prośby, tymczasem na pielgrzymce mamy szansę dziękować za otrzymane łaski i Boże błogosławieństwo. Postawa dziękczynienia i trwanie w nim to sposób chrześcijańskiego życia, którego ciągle musimy się uczyć. Dodatkowo w tym roku mobilizuje nas do tego refleksja nad naszą wiarą, która rodzi się ze słuchania, ale aktualizuje w sposobie życia i postępowania. Dziękuję młodzieży, kapłanom, dyrekcjom szkół, nauczycielom i wychowawcom za podjęty trud i wspólne trwanie na modlitwie i dziękczynieniu – podsumował ks. Marian Bolesta, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Ks. Tomasz Lis

24

MAJ

2013

964

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.