Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

REGIONALNY ZJAZD PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH ODPUST KU CZCI TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Strona główna » Aktualności » REGIONALNY ZJAZD PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH ODPUST KU CZCI TRÓJCY ŚWIĘTEJ

wielkość tekstu: A | A | A

„Spotykamy się po raz kolejny w tym świętym miejscu, aby podziękować Wam za wasze modlitwy, cierpienia i dary materialne, jakie ofiarujecie dla Kościoła Misyjnego. Dziękujemy Wam, że wspieracie oblacką posługę misjonarską, jaką podejmujemy na wszystkich kontynentach świata” – tak dziękował Przyjaciołom Misji Oblackich w dniu dzisiejszym w naszym sanktuarium o. Mariusz Bosek OMI, który przez 7. lat pracował na misjach w Urugwaju.
Podobnie jak w latach ubiegłych w okresie wiosenno-letnim w naszym sanktuarium zorganizowaliśmy Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich. Tegorocznej modlitwie
w intencji misji, misjonarzy i misjonarek przewodniczył nasz współbrat o. Mariusz Bosek OMI, który obecnie posługuje w Prokurze Misyjnej w Poznaniu.
Dzisiejsza liturgiczna uroczystość Trójcy Świętej to dzień dorocznego odpustu na Świętym Krzyżu. Na Mszach celebrowanych w dniu dzisiejszym zgromadziło się kilku set pielgrzymów i pątników a wśród nich wielu Przyjaciół Misji Oblackich, którzy wspierają Oblacką Rodzinę Zakonną w dziele misyjnym. Przyjaciele Misji przybyli na dzisiejsze spotkanie głownie z regionu świętokrzyskiego na zaproszenie świętokrzyskich Oblatów. Jest to okazja, aby spotkać się na wspólnej modlitwie i podziękować naszym Przyjaciołom za ich zaangażowanie i wspieranie naszej oblackiej posługi.

Uroczystej sumie o godz. 12.00 w intencji Przyjaciół Misji Oblackich i w intencji misjonarzy i misjonarek przewodniczył o. Mariusz. Obecny był także dziekan dekanatu świętokrzyskiego Ks. kan. Jerzy Beksiński oraz superior świętokrzyskich Oblatów o. Zygfryd Wiecha OMI.

O. Mariusz w słowie skierowanym do wiernych mówił o tym, abyśmy na wzór Trójcy Świętej budowali między sobą jedność w naszych rodzinach, wspólnotach i miejscach pracy: …tak jak między Bogiem Ojcem, Synem i Duchem Świętym panuje jedność i miłość tak my starajmy się budować nasze więzi. Twórzmy wspólnotę osób przepełnionych chrześcijańską miłością i jednością. Budujmy nasze codzienne życie na wzór Trójcy Świętej. Nie bójmy się szukać dróg pokoju, jedności i kompromisów. Kierując się tymi wartościami będziemy czynili świat piękniejszym i lepszym. Bądźmy świadkami miłości i przebaczenia – zachęcał wiernych o. Mariusz.
    W godzinach popołudniowych w kościele odbyło się spotkanie z O. Mariuszem, który opowiadał o swojej pracy misyjnej w Urugwaju. Obecni na spotkaniu mogli m.in. zobaczyć zdjęcia z pracy misjonarzy w tym kraju.

Na zakończenie tegorocznego spotkania w czasie nabożeństwa majowego przez wstawiennictwo i orędownictwo Matki Bożej powierzaliśmy Bogu Przyjaciół Misji Oblackich i ich rodziny, misyjne dzieło Kościoła i z racji przezywanego Tygodnia Modlitw o Powołania Oblackie prosiliśmy o nowe święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do naszej Rodziny Zakonnej.

26

MAJ

2013

1281

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.