Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MODLITWA BP JACKA PYLA OMI W SANKTUARIUM RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO PODPISANIE UMOWY W ZWIĄZKU Z ODBUDOWĄ WIEŻY KOSCIELNEJ

Strona główna » Aktualności » MODLITWA BP JACKA PYLA OMI W SANKTUARIUM RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO PODPISANIE UMOWY W ZWIĄZKU Z ODBUDOWĄ WIEŻY KOSCIELNEJ

wielkość tekstu: A | A | A

Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w naszym sanktuarium na Świętym Krzyżu dziękujemy Panu Bogu za naszych Przyjaciół i Dobrodziejów, którzy wspierają nasza posługę duszpasterską swoimi modlitwami i darami serca.
Dzisiejsza pierwsza niedziela maja, jest szczególnym dniem. Gościmy w naszej wspólnocie świętokrzyskiej naszego współbrata biskupa – oblata J.E. Ks. Bp Jacka Pyla OMI, który 5 stycznia tego roku przyjął sakrę biskupią w diecezji Odessa-Symferopol na Ukrainie i tym samym stał się biskupem pomocniczym dla tej diecezji.
Ojciec Biskup w świętokrzyskim klasztorze przeżywał swój nowicjat. To tutaj w murach najstarszego polskiego sanktuarium odkrywał i umacniał swoje powołanie do życia kapłańskiego i zakonnego. Zaraz po święceniach prezbiteratu zgodnie z decyzją przełożonych zakonnych w klasztorze na Świętym Krzyżu pełnił posługę socjusza Mistrza Nowicjuszy. Po dwuletniej posłudze wyjechał na Ukrainę.
Dziś podczas wszystkich Mszy Świętych Biskup Jacek głosił Słowo Boże. Dziękował Panu Bogu za dar życia, dar powołania kapłańskiego i zakonnego oraz dar konsekracji biskupiej. Z wielkim wzruszeniem opowiadał o latach spędzonych na Świętym Krzyżu i o swojej pracy w kościele ukraińskim: …dziękuję Bogu, za to, że po latach mogę wrócić na to święte miejsce. Dziękuję, że mogę tutaj razem z Wami dzisiaj być i uwielbiać Boga. Kościół na Ukrainie boryka się z wieloma problemami i trudnościami. Siedemdziesiąt lat totalitarnego systemu odcisnęło piętno szczególnie w sercach i umysłach naszych braci Ukraińców. Nasza posługa kapłańska wśród chrześcijan na Ukrainie nie jest łatwa. Trzeba nam odbudowywać zrujnowane, zdewastowane kościoły, które za czasów komunizmu zostały zamienione na magazyny, fabryki. Wiele z nich zburzono. Moja diecezja liczy 3 tysiące wiernych, pracuje w niej ponad 50 kapłanów. Nasze posługiwanie to dawanie Chrystusowej miłości i nadziei. To trwanie z tymi, którym tak wiele zabrano: wolność, godność, sprawiedliwość, uczciwość. Jesteśmy z tymi, którzy kochają Boga i Kościół. Jesteśmy dzięki Wam, naszym rodakom w Polsce. Wasza modlitwa, Wasze wsparcie materialne okazywane katolikom na wschodzie pomagają nam w prowadzeniu wielu dzieł, w drukowaniu książek, modlitewników. Jesteśmy Wam wdzięczni, za wszelką pomoc i ofiarność – mówił Bp Jacek Pyl OMI.
    Na sumie o godzinie 11.00, którą celebrował Biskup Jacek obecni byli wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Kazimierz Kotowski, Starosta Powiatu Kieleckiego Pan Zdzisław Wrzałka, Wicestarosta Powiatu Kieleckiego Zenon Janus, Rektor Politechniki Świętokrzyskiej Pan Stanisław Adamczak, Wójt Gminy Bieliny Pan Sławomir Kopacz, Pan Krzysztof Furmanek właściciel firmy, która podjęła się odbudowania wieży kościelnej oraz wykładowcy z Politechniki Świętokrzyskiej. Na wspólną modlitwę dotarła także grupa pielgrzymów z Ukrainy z O. Andrzejem Rakiem OMI
    Na zakończenie uroczystej Eucharystii, przed udzieleniem błogosławieństwa Ks. Biskup zaprosił wszystkich zebranych do modlitwy w intencji, aby kościół na Ukrainie otrzymał zagrabione mu dobra kościoły, kaplice, aby można było w wolności budować nowe kościoły tam gdzie jest taka potrzeba. Wspomniał także, że to czego doświadczył kościół ukraiński jest także doświadczeniem Świętego Krzyża: chcemy prosić Boga także oto, aby budynki klasztorne na Świętym Krzyżu zabrane po wojnie przez władze komunistyczne naszego kraju powróciły do jedności, by pełniły rolę do jakiej zostały wybudowane. Niech jedność tego miejsca i duchowy charakter jaki pełniło i pełni będzie znakiem dla wszystkich, którzy tu przybywają, że pokój i miłość prowadzą do zgody, prawdy i sprawiedliwości.
 Po sumie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Została podpisana umowa o wzajemnej współpracy przy odbudowie wieży kościelnej pomiędzy Panem Krzysztofem Furmankiem, właścicielem firmy „Furmanek” z Daleszyc a Rektorem Politechniki Świętokrzyskiej Panem Stanisławem Adamczakiem. Pan Krzysztof Furmanek, główny wykonawca inwestycji powiedział: Kiedy kilka tygodni temu podpisywaliśmy umowę wykonawczą mówiłem, że dołożymy starać, aby zaplanowane zadanie wykonać dobrze. Dziś mogę powiedzieć, że przy współpracy z tak zacną uczelnią naszej ziemi, reprezentowanej przez Pana Rektora Stanisława Adamczaka to zadanie wykonamy bardzo dobrze.
Inicjatorem podpisania umowy o wzajemnej współpracy przy odbudowie wieży kościelnej był Pan Rektor Stanisław Adamczak. Mam nadzieję, że nasi studenci, którzy zostaną zaangażowani w dzieło odbudowy wieży, zdobędą doświadczenie, które przyda im się w przyszłości. Cieszę się, że to właśnie firma Pana Krzysztofa będzie realizować ten projekt. Ma Pan doświadczenie w tego typu pracach i w naszym regionie i na świecie – mówił Rektor Politechniki.
Prace przy odbudowie wieży już trwają. W minionym tygodniu został na placu kościelnym ustawiony 36. metrowy dźwig, który będzie służył do podnoszenia kamiennych bloków, które obecnie są przygotowywane na zakładzie. W najbliższych tygodniach zostanie odkryty dach nad głównym wejściem do kościoła i rozpoczną się prace przygotowujące umieszczanie kamiennych elementów na kościele.
Pragniemy przypomnieć, że każdy kto by chciał wspomóc tą inwestycje może to uczynić nabywając tablicę pamiątkową, na której zostaną umieszczone dane ofiarodawcy. Tablice upamiętniające darczyńców zostaną umieszczone wewnątrz odbudowanej wieży.

Kliknij aby przejść do galerii.


05

MAJ

2013

1013

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.