Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż


Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/IMG_7196.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 100

Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/male/IMG_7196.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 103

VIII JARMARK ŚWIĘTOKRZYSKI

Strona główna » Aktualności » VIII JARMARK ŚWIĘTOKRZYSKI

wielkość tekstu: A | A | A

Kilka set osób uczestniczyło w Eucharystii rozpoczynającej VIII Jarmark Świętokrzyski sprawowanej w plenerze przed budynkiem zachodnim klasztoru w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Przez cały dzień trwania tegorocznej edycji na Święty Krzyż przybyło kilka tysięcy osób.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszym Świętokrzyskim Sanktuarium przeżywaliśmy po raz ósmy Jarmark Świętokrzyski zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kielcach, gminę Nowa Słupia i Bieliny.

Jarmark, jak co roku rozpoczął się od Mszy Świętej sprawowanej przed zachodnim budynkiem klasztoru, gdzie obecnie znajduje się wystawa Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Mszy Świętej przewodniczył i wygłosił homilię O. Zygfryd Wiecha OMI, opat świętokrzyskiego klasztoru. W przeżywanie dzisiejszej liturgii zaangażowali się mieszkańcy gminy Bieliny oraz nowicjusze z klasztoru.
W słowie skierowanym do wiernych O. Wiecha przypomniał prawdę, że tak jak w Wieczerniku Duch Święty napełnił Apostołów, tak dziś pragnie napełnić nas swoją mocą i swymi darami. Tak jak przed laty, bł. Jan Paweł II wołał, aby Duch Święty odnowił oblicze naszej polskiej ziemi, każdy z nas wiedział, o jaką przemianę chodziło. Nie trzeba było nam żadnych wyjaśnień.  Dziś z tej Świętej Góry, góry Świętego Krzyża pragniemy ponowić to wołanie, aby Boży Duch odmienił oblicze naszej świętokrzyskiej ziemi. By powiew Ducha, który jest samym Dobrem i Miłością pozwolił nam wszystkim odczytać na nowo nasze powołanie do służby naszym bliźnim, do życia w pokorze. Nasze Świętokrzyskie Sanktuarium jako stolica duchowa regionu winno wypełniać taką rolę jak przed wiekami – za czasów Ojców Benedyktynów – religijną, narodową, kulturotwórczą. Zróbmy wszystko, aby temu miejscu przywrócić dawną świetność. Już za miesiąc będziemy dziękować Bogu za to, że Kościół p.w. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu otrzymał tytuł Bazyliki Mniejszej. To wielkie wyróżnienie dla tego miejsca, podkreślenie jego wyjątkowości i niepowtarzalności.
Nie zabrakło także słów podziękowań skierowanych do tych, którzy dziś w sposób szczególny troszczą się o Święty Krzyż (…) obchodzimy jakże wyjątkową uroczystość – Zielone Świątki. Jako wspólnota ludu świętokrzyskiego chcemy dziękować Bogu za dar zbawienia, za umocnienie darami Ducha Świętego, za to, że tu w tym wyjątkowym miejscu – na Świętym Krzyżu możemy umocnić naszą wiarę w moc Boga. Zachęca nas do tego przeżywany w Kościele Rok Wiary. Dla wielu pielgrzymów i pątników to sanktuarium stało się miejscem powrotu do Boga, to tutaj tak wielu doświadcza Bożej miłości. Dziękujemy tym Wszystkim, którzy pomagają nam wypełniać naszą misję.
Po Eucharystii wierni w Kaplicy Relikwii adorowali Relikwie Drzewa Krzyża Świętego, a podium na którym była sprawowana Eucharystia zamieniło się w scenę, na której rozpoczęły się występy artystyczne ludowych zespołów ziemi świętokrzyskiej.


19

MAJ

2013

1414

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.