Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż


Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/IMG_7297.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 100

Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/male/IMG_7297.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 103

PIELGRZYMKA "PRZYJACIÓŁ KRZYŻA" DO ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA "PRZYJACIÓŁ KRZYŻA" DO ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

Uczestnicy popołudniowej Eucharystii
W dniu zakończenia odpustu na Mszy Świętej o godz. 15.00 obecni byli wyjątkowi pielgrzymi „Przyjaciele Krzyża”. Przybyli na wspólną modlitwę do naszego sanktuarium na zakończenie swoich dni skupienia, które przeżywali w domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach. Ich duchowym opiekunem jest ks. Krzysztof Małachowski. Pątnicy przybywając do naszego sanktuarium ofiarowali Krzyż, na którym wyryte są słowa „Polsko w tym znaku zwyciężysz”.
Uroczystej Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię ks. Bp Edward Frankowski – sufragan sandomierski. Liturgia była animowana przez uczestników pielgrzymki oraz przez oblackich nowicjuszy.
Bp Edward w bardzo ciepłych słowach podziękował kustoszom sanktuarium Ojcom Oblatom za troskę jaką otaczają najstarsze Polskie Sanktuarium: dziękujemy Ojcom Oblatom Maryi Niepokalanej, że z taką troską dbają o Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Mimo, że droga krzyżowa tego miejsca trwa nadal, ze względu na trudności z odzyskaniem klasztornych budynków – bo władze państwowe nie chcą oddać zachodniego skrzydła, nie chcą oddać pomieszczeń, które należą do kościoła a są tak bardzo potrzebne Ojcom Oblatom, pielgrzymom, którzy tutaj chcą się modlić, upór trwa, niechęć wobec kustoszy tego miejsca narasta, mimo, że pomieszczenia w zachodnim skrzydle są puste, nieużywane. Oblaci przywracają temu miejscu świetność i majestat. Dzieje tego klasztoru są historią narodu Polskiego – mówił hierarcha.  
W swojej homilii Biskup Frankowski przypomniał o pielgrzymce Benedykta XVI do Libanu oraz wskazał, że i w naszej Ojczyźnie jest wiele zagrożeń, które dotykają chrześcijan: Papież w Libanie stał się zwiastunem pokoju. Wiele cierpienia, przemoc i nienawiść uderzają w dzieci i kobiety. Podobnie dzieje się w naszej ojczyźnie. Współcześni zaborcy zabierają zakłady pracy, ziemię, godność, honor, ład moralny nie kulami, ale mediami i pieniędzmi. Rozbijają rodziny, deprawują młodzież i dzieci. Bezkarnie rozkrada się Polskę, bezkarnie okłamuje Polaków. Rządzący robią to w sposób cyniczny: korupcja, złodziejstwo, kolesiostwo, afera goni aferę – to wszystko zagraża stabilności państwa, zagrożona jest nasza suwerenność. Służcie Bogu, a Bóg zbawi Polskę – te słowa głosili Zmartwychwstańcy, którzy razem z Jezuitami, Redemptorystami  podjęli walkę o Polskę przez modlitwę, rekolekcje, misje święte. Dziś na Jasnej Górze odbyła się po raz 30. Pielgrzymka Ludzi Pracy, którą zainicjował bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Trzeba bronić robotnika, robotnik to nie przedmiot. Wszyscy musimy patrzeć na krzyż, a będziemy mocniejsi, bo na nim jest kochający Bóg. Krzyż i zmartwychwstanie Chrystusa to dla nas siła, która wyzwala ze śmierci – powiedział Ks. Biskup.
Przed błogosławieństwem i ucałowaniem Relikwii Ks. Biskup odmówił Akt zawierzenia Krzyżowi.

16

WRZ

2012

827

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.