Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ZAKOŃCZENIE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » ZAKOŃCZENIE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

Ucałowanie Świętej Relikwii
Dzisiejszą niedzielą zakończyły się uroczyste obchodu Tygodniowego odpustu Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego w Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Na sumę odpustową przybyło ponad tysiąc wiernych, którzy wypełnili po brzegi świętokrzyską świątynię. Wśród pątników dnia dzisiejszego gościliśmy piesze pielgrzymki z Krajna, Wzdołu i Świętej Katarzyny.

Sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył i wygłosił homilię J.E. Ks. Bp Kazimierz Gurda, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. Obecny był także kanclerz kurii kieleckiej Ks. prałat Andrzej Kaszycki, który dziś przez cały dzień głosił kazania odpustowe. Wraz z księdzem biskupem koncelebrowało kilkunastu kapłanów dekanatu świętokrzyskiego i dekanatów diecezji kieleckiej.

Hierarcha w swoim słowie, odwołując się do słów Jezusa z niedzielnej Ewangelii, uwrażliwił wiernych na Bożą miłość, jaka została nam okazana w Krzyżu Chrystusa:  Winniśmy być dziś mądrzejsi o pouczenie Jezusa skierowane do Piotra i pozostałych uczniów. Idźmy za Jezusem Mesjasze i w Krzyżu Chrystusa chciejmy wiedzieć tą wielką i niepojętą miłość! Nie ma innego Zbawiciela! Cierpienie, ból można przyjąć tylko w odniesieniu do miłości Jezusa. Bez tej Chrystusowej miłością rodzi się eutanazja, aborcja, wolne związki, partnerskie związki. Jezus uczy nas prawdziwie kochać. Łączmy naszą miłość z miłością Jezusa – apelował Biskup Gurda.

Od dnia rozpoczęcia odpustu do jego zakończenia 10 tysięcy pielgrzymów i pątników  nawiedziło świętokrzyskie sanktuarium, Przybyło wiele  zorganizowanych grup pielgrzymkowych oraz wielu pątników indywidualnych z kraju i z zagranicy. W środę modliliśmy się za rodziców oczekujących potomstwa i rodziców z małymi dziećmi. W czwartek był dniem modlitwy za kapłanów, osoby konsekrowane i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego dnia przybyli na modlitwę kapłani z dekanatu świętokrzyskiego. Natomiast w piątek Bogu polecaliśmy w modlitwie rolników, sadowników, działkowców i leśników. A wczoraj w sobotę we wspomnienie MB Bolesnej były obecne na modlitwie osoby chore i w podeszłym wieku, które przyjęły sakrament namaszczenia chorych.

Każdego roku w obchodach tygodniowego odpustu podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego bierze udział co raz więcej wiernych. W tym roku gościliśmy także księży biskupów z diecezji sandomierskiej ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza oraz biskupa pomocniczego Edwarda Frankowskiego oraz biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Kazimierza Gurdę.

16

WRZ

2012

818

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.