Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż


Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/IMG_6761.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 100

Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/male/IMG_6761.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 103

OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI NSPJ

Strona główna » Aktualności » OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI NSPJ

wielkość tekstu: A | A | A

Ucałowanie Czicgodnej Reliwkii
W piątek 14 września, w liturgiczne święto Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego o godzinie 21 Apelem Jasnogórskim rozpoczęło się  czuwanie nocne Wspólnot dla Intronizacji NSPJ Króla królów i Pana panów. Modlitwie apelowej przewodniczył J.E. Ks. Bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej.
W słowie skierowanym do przybyłych pielgrzymów, hierarcha dziękował za obecność i świadectwo wiary. Stwierdził, że dziś przed członkami Wspólnot staje wyjątkowe zadanie do wykonania: stać się obrońcą wiary, wiarę umacniać i wiarą dzielić się z innymi, których Bóg stawia na naszej drodze codzienności.
Po Apelu aż do północy trwały modlitwy animowane przez poszczególne grupy. W sumie na tegoroczne czuwanie i wspólną modlitwę przybyło ponad sześciuset uczestników z niemal wszystkich diecezji.  
O północy rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Bp Edward Frankowski a koncelebrowało kilkunastu kapłanów przybyłych z pielgrzymami. Bp Frankowski w homilii nawiązał do przeżywanego odpustu Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego i wskazał, że dla świętokrzyskiego sanktuarium jest to wyjątkowy czas, kiedy z potrzeby serca przybywają tu setki pielgrzymów, by u stóp Krzyża Bogu polecać swoje sprawy: Tej nocy gromadzą się w świętokrzyskiej świątyni wyjątkowi pielgrzymi i pątnicy. Przybywacie z różnych stron naszej ukochanej Ojczyzny, bo tutaj bije serce chrześcijaństwa w Polsce. To Sanktuarium w dziejach naszego narodu odgrywało i odgrywa wyjątkową rolę. Tu z tego miejsca płynie miłość z wysokości Krzyża. Z wysokości Krzyża Bóg uczy nas jak przebaczać. Chcemy obudzić nasze sumienia. Chcemy wzywać naszych braci i siostry do walki ze złem, by nie było prywatnych folwarków, gdzie nie ma etosu, zasad, praw. Tutaj w tym miejscu jak nigdzie indziej, czujemy, że Kościół w Polsce jest jedyną ostoją państwa. Rozpoczniemy Rok Wiary. To ma być pomoc dla każdego z nas, by stanąć w obronie mądrości Ewangelii, Przykazań. My wierzący potrzebujemy też nawrócenia, by na nowo odkryć Osobę Jezusa, by Go postawić w centrum swego życia - mówił Bp Edward.
Po Mszy Świętej pielgrzymi trwali na modlitwie odprawiając drogę krzyżową, koronkę do bożego Miłosierdzia, śpiewając Godzinki ku czci NMP. Pątnicy podczas nocnego czuwania modlili się w intencji wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi, o intronizację Serca Jezusa w rodzinach, parafiach, miastach, za Polskę, za rządzących oraz za Europę. Modlono się także o beatyfikację Sł. Bożej Rozalii Celak oraz o zdrowie dla Ojca Jana Mikruta. Modlitwa trwała do wczesnych godzin rannych, kiedy to pątnicy umocnieni modlitwą, wspólnotą wiary ruszyli w drogę powrotną do swoich domów, miejscowości by innym nieść dar wiary, miłości i pokoju.

15

WRZ

2012

787

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.