Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ODPUST PODWYŻSZENIA DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Strona główna » Aktualności » ODPUST PODWYŻSZENIA DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

wielkość tekstu: A | A | A

Błogosławieństwo Relikwiamii Drzewa Krzyża Świętego
W liturgiczne Święto Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego w naszym Sanktuarium na Świętym Krzyżu gościliśmy wielu pielgrzymów indywidualnych i w grupach zorganizowanych z całej Polski.
Głównej sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył J.E. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej. Wraz z Księdzem biskupem Eucharystię celebrowali prezbiterzy z dekanatu świętokrzyskiego oraz z sąsiednich dekanatów diecezji kieleckiej i ojcowie oblaci z miejscowej wspólnoty. Obecny był także nasz współbrat o. Andrzej Madej OMI, który na co dzień posługuje w Turkmenistanie, jako przełożony misji Sui Iuris.
Na Eucharystii byli obecni przedstawiciele gmin Nowa Słupia i Bieliny oraz rolnicy, sadownicy, działkowcy i leśnicy. Dzisiejszy dzień odpustowy jest dniem szczególnej modlitwy za tych, którzy trudzą się nad uprawą roli i dbają o świat stworzony przez Boga.
Ksiądz biskup w homilii nakreślił rys historyczny dzisiejszego święta. Wskazał także, że Krzyż Chrystusa został wywyższony do góry, by niósł ratunek całemu światu. By mówił: Bóg kocha każdego z nas. Stąd nie jesteśmy samotni. Dopóki widzimy Krzyż, to znak, że ktoś nas kocha. Chrystus nas kocha. To znak zwycięstwa dobra nad złem. Chrystus pragnie byśmy z nim zwalczali zło, które nas uciemięża - mówił hierarcha.
Przypomniał także, że Krzyż jest źródłem życia, księgą, podręcznikiem, elementarzem. Trzeba nam Go czytać, wgłębiać się w treść jaką niesie. W nim jest prawdziwa mądrość. Dziś świat nie lubi krzyża, bo przypomina o śmierci, cierpieniu, bo jest wymagający, nakłada zasady, reguły. Stąd niektórzy chcą usunąć Krzyż. My trzymajmy krzyż w rękach. Patrzmy nań. Oglądajmy go. Obejmujmy krzyż, by fale tego świata nie zmiotły nas w czeluści i głębiny, gdzie jest śmierć.
Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Wierni oddali cześć Świętej Relikwii przez ucałowanie.
W dniu dzisiejszym z racji dorocznego Święta Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego Relikwie zostały wystawione w XVII wiecznym relikwiarzu w kształcie owalnego słońca, darze opata Sierakowskiego.

Dzisiejszego wieczoru o godz. 21.00 rozpocznie się  Apelem Jasnogórskim ogólnopolskie modlitewne czuwanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów. O północy będzie celebrowana Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bp Edwarda Frankowskiego.

14

WRZ

2012

744

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 9

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.