Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

KILKA TYSIĘCY WIERNYCH NA UROCZYSTOŚCIACH ODPUSTOWYCH PODWYŻSZENIA DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Strona główna » Aktualności » KILKA TYSIĘCY WIERNYCH NA UROCZYSTOŚCIACH ODPUSTOWYCH PODWYŻSZENIA DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

wielkość tekstu: A | A | A

O. Daniel Biedniak OMI podaje wiernym Czigodną Relikwię do ucałowania
Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy uroczystości odpustowe Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. W uroczystej sumie o godz. 12.00 celebrowanej na błoniach świętokrzyskich pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Edwarda Frankowskiego, biskupa pomocniczego diecezji sandomierskiej, uczestniczyło blisko osiem tysięcy wiernych. Wśród pielgrzymów byli obecni przedstawiciele parlamentarzystów, władz wojewódzkich i samorządowych województwa świętokrzyskiego.

W dniu dzisiejszym od wczesnych godzin rannych, ruch pielgrzymkowy na Świętej Górze Relikwii Drzewa Krzyża Świętego był wzmożony. Rozpoczęliśmy doroczny odpust Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, który potrawa do następnej niedzieli, tj. 16.09 br., Nie zabrakło pielgrzymów, którzy jak co roku przybyli w pielgrzymce pieszej z: Łącznej, Wzdół, Bodzentyna z parafii. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Psar z parafii MB Pięknej Miłości, Skorzeszyc z parafii św. Rozalii, Piotrkowa Trybunalskiego, Suchedniowa z parafii św. Andrzeja i Tarczka.
Przez cały dzień kazania głosił ks. Kan. Szczepan Janas, proboszcz parafii św. Bartłomieja ze Staszowa. W słowie skierowanym do wiernych, ukazał Świętokrzyskie Sanktuarium jako miejsce spotkania Boga, gdzie w sposób szczególny doświadczamy Jego miłości i przebaczenia …dla mnie osobiście to miejsce jest wyjątkowe i nie powtarzalne. Tutaj jako kapłan pielgrzymuję od wielu lat, tutaj czerpię siłę i moc do służby Bogu i ludziom. Dziękuję Bogu, że na drodze mego powołania pomógł mi odnaleźć to wyjątkowe miejsce modlitwy i skupienia – mówił ks. Szczepan.
Sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył Ks. Bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej. W homilii dziękował kustoszom sanktuarium Ojcom Oblatom, za trwanie i troskę o rozwój Sanktuarium (…) choć nie jest łatwo wam drodzy Ojcowie, to jednak trwacie i chcecie jedności Świętego Krzyża. Troszczycie się by to miejsce uczynić miejscem modlitwy i spotkania z Bogiem, choć nie brakuje tych, którzy przeszkadzają, nie chcą oddać budynków klasztornych, które należą do Kościoła – mówił  hierarcha.
Do zebranych ks. Biskup skierował słowo pełne dobroci i pasterskiej troski przychodzimy dziś na Święty Krzyż, by tutaj w cieniu Drzewa Krzyża szukać ukojenia i pokrzepienia. Przychodzimy z naszymi radościami i troskami. Przychodzimy by umocnić naszą wiarę, by dać świadectwo wierze we wspólnocie ludu wiernego. Choć dziś chrześcijaństwo doznaje ucisku, prześladowania a wartości chrześcijańskie odrzuca się, to jednak my chcemy trwać przy Bogu, przy Krzyżu, tu jest nasza obrona, nasze zwycięstwo z tym wszystkim i z tymi, którzy walczą z nami, walczą z Kościołem. Nie możemy się poddawać, ale umacniajmy naszą wiarę. W październiku Papież Benedykt XVI ogłosi Rok Wiary. Papież widząc ataki na Chrystusa, Kościół, widząc bluźnierstwa, profanację Krzyża, widząc słabnącą wiarę chrześcijan ogłasza Rok Wiary. To zaproszenie nas wszystkich do nawrócenia, by powrócić do Chrystusa. Jesteśmy zaproszeni by ożywić wiarę, by ją przekazać innym. Odkryjmy na nowo treść wiary w Słowie, w sakramentach i we wspólnocie sióstr i braci. Brońmy Krzyża, brońmy wartości chrześcijańskich – apelował Bp Frankowski.
Na zakończenie Eucharystii Ks. Biskup pobłogosławił wiernych Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Po przyjściu do świątyni uczestnicy liturgii oddali cześć Relikwiom przez ucałowanie.

Dzisiejszą sumę odpustową uświetniła orkiestra dęta z Daleszyc, która po zakończeniu Mszy Świętej, na placu kościelnym koncertowała dla pielgrzymów. Liturgię animowali nowi nowicjusze, którzy w miniony piątek złożyli przyrzeczenia nowicjackie. Przez najbliższy rok na Świętym Krzyżu będą poznawać życie zakonne i przygotowywać się do złożenia ślubów zakonnych. Obecni byli także klerycy z pierwszego roku, którzy wczoraj na Świętym Krzyżu złożyli pierwszą oblację.
W dniu rozpoczęcia odpustu gościliśmy Telewizję Polską (1 program TVP), która w programie katolickim "Między ziemią a niebem" przedstawiła historię Świętego Krzyża, posługę Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej- kustoszy świętokrzyskiego sanktuarium oraz relację z rozpoczęcia odpustu.
O historii Sanktuarium i relację z rozpoczęcia odpustu można zobaczyć na stronie http://www.tvp.pl/religia/programy-katolickie/miedzy-ziemia-a-niebem z dnia 09.09.2012.

09

WRZ

2012

1193

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 10

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.