Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIERWSZA PROFESJA ZAKONNA MŁODYCH OBLATÓW OSOBY KONSEKROWANE W MURACH NAJSTARSZEGO POLSKIEGO SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » PIERWSZA PROFESJA ZAKONNA MŁODYCH OBLATÓW OSOBY KONSEKROWANE W MURACH NAJSTARSZEGO POLSKIEGO SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

Poczęstunek świętokrzyskim żurkiem...

W dniu dzisiejszym po raz siódmy odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Konsekrowanych na Święty Krzyż. Na dzisiejsze spotkanie przybyło ponad pół tysiąca sióstr, braci i kapłanów zakonnych z Polski południowo-wschodniej.

Doroczna Pielgrzymka Osób Konsekrowanych rozpoczęła się od powitania przez Ojca Superiora Świętokrzyskiego Klasztoru Zygfryda Wiechy OMI, który podziękował wszystkim za tak liczne przybycie: jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, że każdego roku o tej porze pielgrzymujecie do najstarszego Sanktuarium na naszej polskiej ziemi. Cieszymy się z Waszej obecności, która jest dla nas umocnieniem w naszej codziennej posłudze w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Dziękujemy za Wasze modlitwy i dobre słowo, jakie płynie od Was Siostry i Bracia w życiu zakonnym.

Następnie pielgrzymi wysłuchali referatu o. dr Wojciecha Popielewskiego OMI, w którym przybliżył rolę nowicjatu w formacji zakonnej. Szczególnie zwrócił uwagę na to, że świętokrzyski klasztor dla Oblatów Polskiej Prowincji jest szczególnym i wyjątkowym miejscem doświadczenia Boga w życiu, gdzie od 60. lat pokolenia oblackich zakonników poznają życie zakonne, uczą się modlitwy, życia w bliskości Boga, poznają radości i trudy zakonnego powołania. Tutaj poznają charyzmat oblacki, duchowość św. Eugeniusza, jego miłość do Chrystusa ukrzyżowanego i do Kościoła.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię Ks. Bp Kazimierz Gurda, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej oraz Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Ksiądz Biskup w swoim słowie dziękował osobom konsekrowanym za ich wierność i trwanie w powołaniu: Siostry i Bracia, którzy w sposób szczególny poświęciliście swe życie dla Pana i dla Kościoła. Święty Paweł mówi nam dziś, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według Jego zamiaru. Złożyliście Wasze życie Jezusowi, żyjecie charyzmatem swoich Założycieli, by stawać się na wzór Oblubieńca, któremu ślubowaliście czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Dziś patrzymy na pięciu młodych nowicjuszy ze Zgromadzenia Ojców Oblatów, którzy za chwilę złożą pierwszą profesję zakonną. Nam wszystkim chcą oni przypomnieć o entuzjazmie, radości i odwadze w kroczeniu radami ewangelicznymi. Chrystus każdego z nas powołuje do tego, by obdarzyć nas chwałą – pragnie naszej świętości, byśmy wszyscy podążali do Domu Ojca, w tej wspólnocie, w której żyjemy na co dzień.

Po homilii nastąpił obrzęd złożenia pierwszej oblacji. Nowicjusze - Andrzej Granica, Marcin Aleksandrowicz, Paweł Biegański, Dominik Zwierzychowski i Daniel Ziółkowski -  na ręce Ojca Prowincjała Ryszarda Szmydkiego OMI złożyli pierwsze śluby zakonne. Otrzymali strój zakonny – habit oraz Konstytucje i Reguły Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Na zakończenie Eucharystii Osoby konsekrowane w obecności Księdza Biskupa odnowiły śluby i przyrzeczenia zakonne, ponawiając raz jeszcze swoje oddanie Bogu.

W części popołudniowej odbyło się nabożeństwo animowane przez Neoprofesów oblackich, podczas którego dziękowali oni Bogu za czas nowicjatu oraz za dar pierwszej oblacji. Prosili Chrystusa za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej i św. Eugeniusza, Założyciela Zgromadzenia Oblatów o siłę i wytrwanie w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie.

 

08

WRZ

2012

1544

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.