Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO EUGENIUSZA DE MAZENODA W JEZIORKU I NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO EUGENIUSZA DE MAZENODA W JEZIORKU I NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

Kaplica domowa
W dniu dzisiejszym nasza Rodzina Zakonna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, dziękuje Bogu za osobę założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda (1782-1861).
151. lat temu 21 maja Eugeniusz powrócił do domu Ojca. Jako jego duchowi synowie ten szczególny dzień przeżywamy w naszych wspólnotach jako dzień wdzięczności i dziękczynienia za życie i działalność świętego biskupa z Aix.
Nasze świętokrzyskie obchody zostały złączone z uroczystą Eucharystią, jaką sprawowaliśmy w Szkole Podstawowej w Jeziorku, która od ubiegłego roku nosi imię św. Eugeniusza de Mazenoda.
W dzisiejszy poranek wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym, uczniami oraz rodzicami i zaproszonymi gośćmi przeżywaliśmy Mszę Świętą sprawowaną w budynku szkoły. Przewodniczył jej i wygłosił homilię o. Robert Skup OMI, mistrz nowicjuszy i zastępca superiora na Świętym Krzyżu. Obecna była także wspólnota nowicjatu. O. Robert przybliżył wszystkim osobę Założyciela, zwracając szczególnie uwagę na to, że Eugeniusz jest tym świętym, który wskazuje na Jezusa Chrystusa jako nauczyciela dobra, miłości i wrażliwości na drugiego człowieka. To co szczególnie uderza w osobie Eugeniusza, to umiłowanie Boga, Kościoła i bliźniego. Uczmy się od naszego Patrona otwartości na natchnienia płynące od Jezusa i bądźmy Bogu wdzięczni za wszelkie dobro jakie dzieje się w naszym codziennym życiu - zachęcał o. Robert Skup OMI
W przeżywaniu Mszy Świętej pomogły nam dzieci czytając lekcje, animując z panią katechetką śpiew.
Po Eucharystii dzieci w inscenizacji słowno-muzycznej przedstawiły wydarzenia związane z historią Relikwii Drzewa Krzyża Świętego i ze Świętym Krzyżem. Szczególnym akcentem było przywołanie momentu przybycia na świętą górę Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - duchowych spadkobierców św. Eugeniusza de Mazenoda.
Pragniemy podziękować dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, dzieciom i rodzicom za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy także Panu Wójtowi Gminy Nowa Słupia Wiesławowi Jerzemu Gałce za obecność na dzisiejszym święcie Szkoły i za wszelką życzliwość jaką okazuje naszej oblackiej wspólnocie i dziełom jakie podejmujemy na terenie gminy.
Natomiast o godz. 17.00 w bazylice świętokrzyskiej uczestniczyliśmy w Mszy Świętej komunitetowej sprawowanej w intencji naszego Zgromadzenia. Przewodniczył jej opat świętokrzyski ojciec Zygfryd Wiecha OMI. We wspólnocie oblackiej ojców, braci, nowicjuszy i prenowicjusza dziękowaliśmy Bogu za dar powołania oblackiego i prosiliśmy o gorliwość i świętość dla każdego oblata. Szczególnie modliliśmy się za ojca Generała i jego Radę oraz za naszego Prowincjała i współbraci pracujących na misjach.

21

MAJ

2012

1210

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.