Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ZJAZD MOTOCYKLISTÓW NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » ZJAZD MOTOCYKLISTÓW NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

Dzisiaj w naszym świętokrzyskim sanktuarium, w Święto Przemienienia Pańskiego, gościliśmy pielgrzymkę ok.300 motocyklistów z całej Polski, z organizacji motocyklowej GREMIUM, która swym zasięgiem obejmuję całą Europę. Motocykliści obchodzą swój coroczny ogólnopolski zjazd w niedalekim Bałtowie (ostrowiecki oddział klubu – M/C Prospect Gremium Ostrowiec). Już po raz czwarty zajechali na Święty Krzyż, by poprzez Eucharystię oddać Bogu dziękczynienie i Jemu zawierzyć dalsze istnienie, podróżowanie. Mszy św. w intencji motocyklistów przewodniczył o. Zygfryd Wiecha OMI, superior, który na początku Eucharystii wyraził dziękczynienie, że na drodze świętowania i wędrowania znajduje się Święty Krzyż. ,,Pragnę, abyście mieli radość podróżowania z Bogiem. Niech ta góra będzie waszym spotkaniem z Nim” – zaznaczył opat świętokrzyski.
Kazanie natomiast wygłosił ks. Krzysztof Kulpa z parafii Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim, opiekun duchowy pasjonatów motocykli; organizator pielgrzymki do świętokrzyskiego sanktuarium. W wygłoszonym słowie powiedział: ,,Ciągle gdzieś wędrujemy, podróżujemy. Dzisiaj podjęliśmy ten trud. Jezus wprowadził nas na świętą górę i chce mówić do nas. Często budujemy sobie góry tego świata: góra władzy, góra pieniądza, a tymczasem musimy słuchać Boga! Dziękujmy Mu za naszą wspólną pasję, a przede wszystkim za dar naszej wspólnoty, którą tworzymy. Chcemy powiedzieć: Panie dobrze, że tu jesteśmy! Niech On nam błogosławi! Bogu niech będą dzięki, że kolejny raz gromadzimy się na Świętym Krzyżu. Niech on będzie jedynym przewodnikiem na naszych drogach”.
Klub motocyklowy GREMIUM stara się żyć chrześcijańskimi wartościami – podkreślił ks. Krzysztof.- Potrzebna jest w nim również opieka duchowa, aby budować wspólnotę i jedność z Bogiem i bliźnim.
Stowarzyszenie fanów pojazdów jednośladowych w Ostrowcu Św. liczy ok. 20 członków istnieje od 7 lat, zaś w całej Polsce jest ich ok. 300.
Aby należeć do klubu wystarczy chcieć i posiadać wiek pełnoletności powiedział jeden z członków p. Tomasz Chudziak, który podobnie jak inni klubowicze pasjonował się motoryzacją od małego. ,,Trzeba też mieć w sobie pasję i kochać te hobby, które tworzy jedną rodzinę motocyklową i służy także dla zabicia czasu. Dziękujemy motocyklistom z całej Polski, że pamiętają o Świętym Krzyżu. Zapraszamy za rok i polecamy się pamięci modlitewnej!

06

SIE

2011

4134

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.