Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

LUBELSKA PIELGRZYMKA NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » LUBELSKA PIELGRZYMKA NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym gościliśmy Pielgrzymów XXXIII Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki. W dwudziestu grupach przybyło 2,5 tys. pątników. Pielgrzymi wnieśli ze sobą na świętokrzyski szczyt kamienie symbolizujące ciężary duchowe, jakie w sobie noszą. Kulminacyjnym momentem była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp Ryszarda Karpińskiego.

Już przed południem do naszego sanktuarium przybywały poszczególne grupy pielgrzymów. Witał je O. Damian Dybała – Rektor Kościoła na Świętym Krzyżu. Przed godziną 14 plac przed budynkiem Świętokrzyskiego Parku Narodowego, gdzie była sprawowana Msza Święta wypełnił się rzeszą pielgrzymów. Przed rozpoczęciem Mszy Świętej ks. Mirek Ładniak – dyrektor pielgrzymki, powitał wszystkich pątników, zwracając uwagę na fakt, że to szczególne miejsce – Święty Krzyż, jest w połowie drogi do Jasnogórskiej Pani, tu u stóp Relikwii Drzewa Krzyża Świętego chcemy Bogu ofiarować nasze trudy, cierpienia, nasze krzyże.
Uroczystej Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię J. E. Ks. Bp Ryszard Karpiński. W swym słowie skierowanym do pielgrzymów lubelski Pasterz powiedział m.in.: Cieszę się, że tutaj mogę włączyć się w waszą modlitwę, gdzie jesteście w połowie drogi. Patrzymy na Krzyż Chrystusa. Chrystus odkupił świat przez krzyż (...) Wczoraj KAI podała wiadomość, że kard. Stanisław Ryłko udzielił wywiadu dla hiszpańskiego dziennika, w którym mówił o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie i o tym, że Europa potrzebuje odkryć swoje chrześcijańskie korzenie. Potrzebuje entuzjastycznej wiary ludzi młodych. O tym powrocie do chrześcijańskich korzeni, do krzyża, Boga mówiło w ostatnim czasie kilku innych kardynałów z Kurii Rzymskiej – mówił hierarcha.
W dalszej części homilii Ks. Biskup podzielił się osobistą refleksją: Wielu spotkałem w moim życiu, którzy ten krzyż Chrystusa nieśli. Spotkałem niedawno zmarłego kard. Świątka – męczennika współczesnych czasów. Spotkałem wietnamskiego kardynała François Xavier Nguyên Van Thuân, o. Pio i bł. Jana Pawła II. I dziś chcemy Bogu dziękować za tych wielkich ludzi, świadków wiary.
Bożej Opatrzności dziękujemy także za nasze matki, które otworzyły się na życie, przyjęły życie i wychowały nas. Dziękujemy młodym ludziom, którzy dziś w XXI wieku są świadkami wiary niosąc taki czy inny krzyż. Niech matka Boża wam towarzyszy w tym pielgrzymowaniu do Jej Jasnogórskiego tronu. Powróćcie cali i zdrowi do waszych domów, środowisk by być świadkami Krzyża i życia chrześcijańskiego we współczesnym świecie – podkreślił Bp Karpiński.
Wśród pątników zdążających do Częstochowy po raz trzeci pielgrzymują konno Ułani z 7 Pułku Ułanów z Lublina i 9 z Zamościa. Nawiązują tym samym do tradycji, kiedy to pielgrzymowali wojskowi.
Pielgrzymi po Eucharystii udali się do pobliskich Bielin, gdzie przenocują i jutro wyruszą w dalszy pielgrzymi szlak, by dotrzeć do Częstochowy 14 sierpnia.

08

SIE

2011

943

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.