Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

SPOTKANIE OPŁATKOWE W DALESZYCKIM GIMNZAJUM

Strona główna » Aktualności » SPOTKANIE OPŁATKOWE W DALESZYCKIM GIMNZAJUM

wielkość tekstu: A | A | A

    W dzisiejsze przedpołudnie, wspólnota Nowicjatu wraz z o. Dariuszem, udała się do daleszyckiego Gimnazjum im. Jana Pawła II, by animować spotkanie opłatkowe w gronie uczniów należących do Młodzieżowego Koła Misyjnego Misji Oblackich, które od roku działa na terenie szkoły, skupiając ponad stu uczniów.
    Tegoroczne spotkanie opłatkowe, miało miejsce w sali pamięci Jana Pawła II. Uczniowie w jakże ciepłych i miłych słowach powitali Oblatów. Po oficjalnym przemówieniach Dyrektora Szkoły – pana Jana Cedro i Ojca Dariusza odczytano Ewangelię o Narodzeniu Jezusa. Następnie Ojciec Dariusz składając życzenia, podziękował uczniom i Pani Bożenie Kraj – opiekunce Koła Misyjnego - za ich troskę o misyjne dzieło Kościoła, realizowane na całym świecie i wyraził wdzięczność i radość z kolejnego już spotkania oraz przypomniał młodzieży: (…) że Boże narodzenie to święto Boga wśród nas; to święto naszych rodzin. Obchód świąt nie może ograniczać się tylko do prezentów i jedzenia, ale powinien być czasem, kiedy ubogacamy się nawzajem miłością, przebaczeniem, pokojem, a wszystko to, to dary Bożej Dzieciny, Która winna narodzić się w nas, w naszych rodzinach, a to wszystko powinno znaleźć swój wyraz w Wieczerzy Wigilijnej, w uczestniczeniu w Mszy Pasterskiej i przyjęciu Komunii Świętej, by w ten sposób mieć siłę i moc bycia prawdziwymi świadkami Miłości – Wcielonej.
    Po symbolicznym dzieleniu się opłatkiem rozbrzmiały kolędy grane i śpiewane przez Nowicjacką scholę i młodzież daleszyckiego gimnazjum. Nowicjusze Jakub i Patryk opowiedzieli o odkrywaniu w swoim życiu powołania do życia zakonnego, o życiu w nowicjacie,  co wzbudziło ogromne zainteresowanie szczególnie wśród chłopców. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem przygotowanym przez Panie pracujące w szkolnej stołówce oraz kawą i pysznym ciastem, które przygotowały m.in. mamy gimnazjalistów.
    Misyjne Koło powstało jako duchowy dar uczniów dla ich Patrona. Najważniejszym obowiązkiem młodzieży skupionej w tym Kole jest codzienna modlitwa za misjonarzy. Jednocześnie misjonarze modlą się za Przyjaciół Misji, ofiarowując Msze Święte za tych, którzy modlitwą i ofiarą wspierają ich w codziennym trudzie. Przyjaciele Misji korzystają też ze wszystkich duchowych zasług Zgromadzenia. W ten sposób Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach wpisuje się w dzieje naszej oblackiej rodziny zakonnej ze świętokrzyskiego  klasztoru, najstarszego polskiego sanktuarium.
Zapraszamy do Galerii Zdjęć.  

 

14

GRU

2009

951

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 47

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.