Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Uroczyste podpisanie umowy z Politechniką Świętokrzyską

Strona główna » Aktualności » Uroczyste podpisanie umowy z Politechniką Świętokrzyską

wielkość tekstu: A | A | A

W minioną niedzielę, 8 listopada br., w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu została zawarta u m o w a o współpracy na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego Regionu Świętokrzyskiego pomiędzy  Politechniką Świętokrzyską w Kielcach, reprezentowaną przez Rektora prof. Stanisława Adamczaka a Zgromadzeniem Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, reprezentowanym przez Superiora, Rektora i Ekonoma Klasztoru na Świętym Krzyżu o. Zygfryda Wiechę OMI. Przy podpisaniu obecny był również ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz, który także złożył swój podpis na dokumencie.
Politechnika Świętokrzyska, jako uczelnia wyższa, która, wywodzi swą nazwę od Świętego Krzyża, oraz Misjonarze Oblaci, Kustosze świętokrzyskiego Sanktuarium i strażnicy duchowego dziedzictwa narodowego i europejskiego, pragną wspólnie kultywować uniwersalne wartości, chociażby takie, jak poszukiwanie prawdy i służenie dobru.
 Politechnika, jako jedyna w regionie uczelnia techniczna o statusie uniwersyteckim, gotowa jest postawić w służbie tym ideałom swój dorobek naukowy, jakim dysponuje. W szczególności deklaruje wsparcie merytoryczne dla działań w zakresie ochrony i konserwacji zabytków Sanktuarium Świętego Krzyża oraz pomoc w organizacji i obsłudze ruchu turystycznego związanego z tym miejscem.
Misjonarze Oblaci, jako kustosze sanktuarium, są zainteresowani nawiązaniem różnych form współdziałania z Politechniką Świętokrzyską w zakresie krzewienia wartości chrześcijańskich, kultywowania tradycji patriotycznych oraz zdobywania wiedzy z zakresu konserwacji obiektów zabytkowych, a także w dziedzinie organizacji i zarządzania ruchem turystycznym i pielgrzymkowym. Dla osiągnięcia tych celów strony postanawiają nawiązać ścisłą współpracę, skonkretyzowaną – co do sposobów i terminów realizacji podpisując umowę o współpracy. Uroczystość odbędzie się w niedzielę w Sanktuarium na Świętym Krzyżu. O godz. 15.00 została odprawiona Eucharystia, której  przewodniczył J.E. ks. bp Edward Frankowski, sufragan sandomierski. Obecny był także J.E. ks. bp Krzysztof Nitkiewicz – ordynariusz sandomierski. Na Mszy Świętej byli obecni pracownicy Politechniki i wielu zaproszonych gości, którzy wypełnili świętokrzyską świątynię. Po Eucharystii nastąpił akt podpisania umowy, którego dokonano w kaplicy Oleśnickich. 
Ordynariusz sandomierski podkreślił obopólne korzyści, jakie będą z niej wynikały zarówno dla sanktuarium na Świętym Krzyżu, jak i Politechniki Świętokrzyskiej. Adepci nauki, przyszli inżynierowie znajdą się w stałym kontakcie z sacrum, z pięknem architektury, malowideł i figur. Będą świadkami żywej wiary przybywających tu pielgrzymów – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz. Podpisanie dokumentu to niejako ukoronowanie wspólnych działań, które od ubiegłego roku akademickiego prowadzone były w świętokrzyskim klasztorze. W trakcie minionych wakacyjnych miesięcy studenci Wydziału Architektury dokonali inwentaryzacji pomieszczeń mieszkalnych klasztoru. Pełna dokumentacja tych prac została uroczyście przekazana zaraz po podpisaniu umowy. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert chóru Politechniki Świętokrzyskiej, który także uświetnił niedzielną Eucharystię.

Galeria 

09

LIS

2009

1151

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.