Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

REGIONALNY ZJAZD PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH W SANKTUARIUM RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Strona główna » Aktualności » REGIONALNY ZJAZD PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH W SANKTUARIUM RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

wielkość tekstu: A | A | A

    W dzisiejszą niedzielę - 18 października – przypada 83. Światowy Dzień Misyjny. Popularna „Niedziela misyjna” otworzyła tzw. tydzień misyjny (18-24 X), który dla Kościoła w Polsce jest szczególną okazją do solidarności z Kościołami lokalnymi w krajach misyjnych oraz wezwaniem do rewizji misyjnego zaangażowania w świetle papieskiego orędzia na dzisiejszy dzień.
     W naszym Sanktuarium w tym dniu, tradycyjnie już odbyło się jesienne, regionalne spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich. Tegoroczny zjazd zgromadził niespełna pół tysiąca naszych przyjaciół.  Jak każdego roku zapewniliśmy naszym Przyjaciołom dojazd specjalnymi autokarami na górę Świętego Krzyża.
    Uroczystej Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył o. Dariusz Malajka OMI, socjusz Mistrza nowicjuszy i referent misyjny dla regionu świętokrzyskiego. Podczas Eucharystii obecni byli także Ojcowie Henryk Stempel OMI i Robert Skup OMI. O. Dariusz w wygłoszonej homilii mówił o naszym oblackim polu działania w misyjnym dziele Kościoła powszechnego. W swych słowach kaznodzieja przypomniał, że dzieło misyjne Kościoła dotyczy każdego wiernego: „…nie można tego zadania pozostawić jedynie misjonarzom i misjonarkom oficjalnie wysłanym przez Kościół, ale każdy z nas winien poczuwać się odpowiedzialnym za ewangelizację świata poprzez modlitwę, zainteresowanie się sprawami misji, przez chrześcijańską postawę w  życiu codziennym. W środowiskach, gdzie żyjemy, uczymy się , pracujemy, mamy za zadanie głosić prawdę o miłości, o życiu jakie daje nam Bóg – Stwórca. Głosić Boga tam, gdzie marginalizuje się prawdę o Chrystusie i Jego Ewangelii. Tak postępując i działając stajemy się misjonarzami Chrystusa! ”.
    W czasie Eucharystii uczestniczyli, angażując się czynnie w liturgię, Członkowie Młodzieżowego Koła Misyjnego, działającego przy gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach. Od roku daleszyckie Koło Misyjne skupia 93. uczniów, którzy swoją modlitwą i darami serca wspierają pracę misjonarzy i misjonarek. To duchowy dar, dla Wielkiego Rodaka Jana Pawła II – niestrudzonego Misjonarza naszych czasów. Duchową opiekę nad kołem sprawują ojcowie Oblaci z Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
    Po Eucharystii wszyscy Przyjaciele Misji Oblackich zostali zaproszeni do klasztornego refektarza i klasztornej jadłodajni na gorący posiłek. Natomiast w czasie popołudniowego spotkania mieli okazję obejrzeć pantomimę w wykonaniu wspólnoty Nowicjuszy, wysłuchać świadectwa jednego z nowicjuszy oraz montażu słowno – muzycznego o Sł. Bożym Janie Pawle II w wykonaniu Młodzieży z daleszyckiego gimnazjum. Wraz z młodzieżą na dzisiejsze spotkanie przybył pan dyrektor Jan Cedro, nauczyciele pani Bożena Kraj – opiekunka Koła Misyjnego oraz pani Jolanta Powałkiewicz, pani Małgorzata Lucińska, pan Robert Puchała.
    Na zakończenie spotkania w modlitwie różańcowej, przez ręce Maryi modliliśmy się za misjonarzy, misjonarki, o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz za naszych Przyjaciół Misji Oblackich żywych i zmarłych.
    
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
 

18

PAŹ

2009

782

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.