Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Uroczystość św. Eugeniusza, jubileusze i przyjęcie posługi lektorów i kantorów

Strona główna » Aktualności » Uroczystość św. Eugeniusza, jubileusze i przyjęcie posługi lektorów i kantorów

wielkość tekstu: A | A | A

W uroczystość wspomnienia osoby świętego Eugeniusza de Mazenoda, Założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, o godzinie 12.00 w świętokrzyskiej bazylice sprawowaliśmy liturgię, w którą włączyli się przybyli na Święty Krzyż pielgrzymi.

Wspomnienie świętego Eugeniusza de Mazenoda jest dla misjonarzy oblatów dniem dziękczynienia za dar i życie naszego Założyciela oraz za charyzmat rodziny zakonnej.

Tym bardziej podniosłą okazją do wyrażenia Bogu słów wdzięczności za dar powołania stała się dziś obecność naszych współbraci, którzy przeżywają jubileusz 50.lecia przyjęcia święceń kapłańskich. Na Święty Krzyż, na Mszę świętą jubileuszową, przybyli: o. Jan Bielecki OMI, o. Roman Kunkel OMI oraz o. Karol Lipiński OMI. Wraz z nimi przed 50.laty święcenia przyjmował także śp. o. Stanisław Grzybek OMI i choć o. Stanisław OMI zmarł przed kilku laty, na Święty Krzyż przyjechała dziś jego siostra wraz z rodzoną, aby dziękować za dar kapłaństwa swojego brata. Dzisiejsza uroczystość zebrała na Świętym Krzyżu również innych jubilatów, małżeństwo z 60.letnim doświadczeniem życia we wspólnocie domowej i rodzinnej. Wraz z Państwem Marianną i Marianem dziękowaliśmy za otrzymane przez nich łaski i prosiliśmy Boga o siły w codziennym kroczeniu ku świętości.

W modlitwę podczas Eucharystii włączyli się także ministranci dekanatu świętokrzyskiego, którzy w minionych dniach brali udział w warsztatach przygotowujących ich do pełnienia posługi lektorów i kantorów, zorganizowanych przez księży diecezjalnych naszego dekanatu. W proces przygotowania kandydatów był też zaangażowany o. Krzysztof Czepirski OMI, rektor świętokrzyskiej bazyliki.

Podczas Eucharystii, której przewodniczył o. Karol Lipiński OMI, były superior i kustosz Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, ministranci biorący udział w formacji dla lektorów i kantorów zostali uroczyście włączeni do tej posługi. Ministrantom towarzyszyli ich duszpasterze oraz najbliższa rodzina a ceremonii przyjęcia posługi lektora przewodniczył o. Karol OMI.

Podczas homilii, którą wygłosił rektor bazyliki o. Krzysztof Czepirski OMI, kaznodzieja nakreślił ważność, powagę i potrzebę celebracji jubileuszy, które przychodzi nam przeżywać nie tylko we wspólnocie Kościoła, który wszyscy tworzymy, ale także w naszych domach, rodzinach, w naszych domowych kościołach. Zaznaczył przy tym ważność i cel posługi, którą jest powołanie do głoszenie Bożego słowa nie tylko w kontekście powołania do kapłaństwa, ale także w rodzinie, a w przypadku lektorów i kantorów, przy ołtarzu, którym jest miejsce proklamacji Dobrej Nowiny. Na końcu homilii jubilaci, zarówno kapłani, jak i Państwo Marianna i Marian, dali krótkie świadectwo swojego życia i drogi powołania.

(mt / fot. md OMI Święty Krzyż)

21

MAJ

2022

1192

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.