Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 31 marca 2020 r., imieniny obchodzą: Beniamin, Balbina
| | |

Strona główna » Aktualności » ROCZNICA PAPIESKIEJ APROBATY

ROCZNICA PAPIESKIEJ APROBATY

wielkość tekstu:A | A | A

194. lat temu, 17 lutego 1826 roku papież Leon XII zatwierdził nasze Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, jak też Konstytucje i Reguły napisane i przedstawione do aprobaty Stolicy Apostolskiej przez Eugeniusza de Mazenoda.

Decyzja ta, która uświęciła oblacki sposób życia i była publicznym uznaniem w Kościele, została przyjęta z radością i wdzięcznością. Dzień później po tym wydarzeniu, Eugeniusz de Mazenod pisał do o. Tempiera:

„Wniosek, jaki powinniśmy wysnuć, moi drodzy przyjaciele i dobrzy bracia ... to przywiązać się do naszych Reguł sercem i duszą oraz z (większą) dokładnością praktykować to, co one nam zalecają. To nie jest błaha sprawa, to już nie zwyczajne przepisy, pobożne postanowienia: to są Reguły zatwierdzone przez Kościół po drobiazgowym badaniu ... Stały się one własnością Kościoła, który je przyjął.

Przez swoją słabość i szczupłą liczbę jesteśmy niczym płód poroniony, a przecież nasze istnienie w Kościele nie jest mniejsze niż sławnych organizmów, niż najświętszych stowarzyszeń. Poznajcie waszą godność i czuwajcie, aby nigdy nie przynieść ujmy swojej Matce ... Łaska będzie ją użyźniać, aby zrodziła wielką liczbę dzieci, jeśli będziemy wierni i jeśli nie ściągniemy na nią hańby bezpłodności przez naszą przewrotność. W imię Boże bądźmy święci”. (Ecrits oblats, VII, s. 41)

Przygotowaniem duchowym do przeżywania kolejnej rocznicy papieskiej aprobaty naszego Zgromadzenia był dzień skupienia, który rozpoczął się w poniedziałkowy wieczór 10 lutego. Naszym duchowym przewodnikiem był o. Bernard Felczykowski OMI, ojciec duchowny w naszym oblackim seminarium w Obrze.

W naszej świętokrzyskiej wspólnocie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w rocznicę aprobaty naszej rodziny zakonnej celebrowaliśmy uroczystą Eucharystię wraz z pielgrzymami w bazylice mniejszej o godzinie 12.00. Przewodniczył jej i wygłosił okolicznościowe kazanie o. Michał Tomczak OMI.

 

Podobnie jak wszyscy Oblaci na całym świecie także ojcowie i bracia ze Świętego Krzyża odnowili śluby zakonne oraz odmówili Akt Zawierzenia Zgromadzenia Maryi Niepokalanej.

„Wezwanie Jezusa Chrystusa, posłyszane w Kościele poprzez potrzeby zbawienia ludzi, jednoczy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej". (K 1)

 

 


 

czytano: 329 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 17 lutego 2020 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej