Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 20 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian
| | |

Strona główna » Aktualności » Doroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Wspólnot ...

Doroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Wspólnot Intronizcji Najświętszego Serca Pana Jezusa

wielkość tekstu:A | A | A

Po raz kolejny w ramach Tygodniowego Odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego z 14/15 września odbyło się nocne czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów na Świętym Krzyżu. Tegoroczne czuwanie zgromadziło w świętokrzyskiej bazylice, podobnie jak w latach ubiegłych blisko tysiąc osób z ponad 30 diecezji polskich. Wśród nich obecni byli posłowie i senatorowie tworzący Wspólnotę Sejmową dla Intronizacji NSPJ.

Uczestnicy  modlili się w następujących  intencjach: o Polskę wierną Bogu i Ewangelii; wynagrodzenia za grzechy osobiste i społeczne; wynagrodzenia za znieważanie Krzyża i wizerunków Matki Bożej; o rozwój Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce i świecie; o rychłą beatyfikację sł. Bożej Rozalii Celak; w intencji Pana Prezydenta i rządzących; o pokój na świecie i jedność Polaków.

Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Rozważanie podczas modlitwy apelowej poprowadził ks. biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza.

Mszy świętej celebrowanej o godzinie 23.00 przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik z Radomia. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowało kilkunastu kapłanów, którzy przybyli wraz z wiernymi.

W wygłoszonej przez siebie homilii ksiądz biskup, mówił o Krzyżu Chrystusa jako czytelnym znaku miłosierdzia jakie płynie od Boga: Pionowa belka Krzyża przypomina nam o prawdzie Bożej i łaskach jakimi Bóg nas obdarowuje. Pozioma, do której przybito ramiona Jezusa, mówi do nas: <<wszystkich pociągnę do siebie>>; Krzyż jest światłem dla wszystkich i nadzieją dla ubogich: – przypomniał biskup Henryk.

W dalszej części homilii stwierdził: Trwa nowe podwyższenie Krzyża; ono dokonuje się w naszych sercach i ma ono konkretne wymiary: w wierności, wdzięczności i wynagrodzeniu. Krzyż przypomina nam o tajemnicy Chrystusowej miłości. Dziś prośmy szczególnie o dar wierności, aby Polska trwała pod Krzyżem. Razem przepraszajmy także za profanację krzyży, za zniewagi Najświętszego Sakramentu, za zniewagi wizerunku Matki Bożej – apelował hierarcha.

Uczestnicy czuwania odprawili także drogę krzyżową, koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Modlitewne czuwanie zakończyło się w godzinach porannych – o 4 rano pątnicy wyruszyli w drogę powrotną.

czytano: 444 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 15 września 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej