Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

WSPÓLNA MODLITWA DZIĘKCZYNNA, OAZOWA BARKA I KREMÓWKI PAPIESKIE...

Strona główna » Aktualności » WSPÓLNA MODLITWA DZIĘKCZYNNA, OAZOWA BARKA I KREMÓWKI PAPIESKIE...

wielkość tekstu: A | A | A

W niedzielę 9 października br., w naszej ojczyźnie będziemy przeżywać kolejny już - XVI Dzień Papieski. Tegorocznym obchodom będą towarzyszyć słowa: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Jan Paweł II w homilii wygłoszonej w 2002 roku podczas Mszy świętej w Łagiewnikach, kiedy konsekrował tamtejsze sanktuarium powiedział m.in.: „Tam, gdzie panuje nienawiść, gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy”.

Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy zbierać dary serca na wsparcie budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II jakim jest fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Będziemy mogli to uczynić poprzez:
- wysłanie  SMS na hasło: „POMOC”, pod numer: 7250 lub 704 20 7250
- składając dar serca do puszek przy wyjściu z bazyliki.

Nasza świętokrzyska wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przygotowała także jeszcze jedną okazję, możliwość wsparcia zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. To swoiście słodka i na wskroś papieska niespodzianka. W związku z tym, że tegoroczna edycja XVI Dnia Papieskiego będzie przeżywana w roku 1050. rocznicy Chrztu Polski przygotowaliśmy 1050. kremówek papieskich, które będziemy rozprowadzać w niedzielę 9 października. To w Wadowicach w 1999 roku Jan Paweł II wyznał, że po maturze chodził na kremówki.

Pyszne ciastka, które wypiekano według starych wiedeńskich receptur, przyciągały inteligencję, młodzież oraz żołnierzy ze stacjonującego w Wadowicach 12. pułku piechoty Wojska Polskiego. Młodzież urządzała swoiste zawody.  Między innymi chodziło o to, żeby zjeść jak najwięcej ciastek. Jak przyznali dawni szkolni koledzy papieża, Lolek zjadł 10 kremówek i ten wynik dał mu drugie miejsce, bowiem zwycięzca tego osobliwego pojedynku zjadł ich aż 16!

Zapraszamy zatem wszystkich, którzy przybędą na Święty Krzyż w niedzielę 9 października do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, która dziękuję Bogu za dar Chrztu. Będziemy dziękować za tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, których św. Jan Paweł II był pomysłodawcą. Będziemy także prosić, aby młode pokolenie Polaków nie bało się czerpać z Chrystusowej Ewangelii i otwierać na oścież drzwi swego serca Jezusowi. Będziemy prosić, abyśmy wszyscy mieli odwagę stawać się miłosiernymi jak Ojciec tzn. nieść dobro, miłość i przebaczenie do czego zachęca nas papież Franciszek w jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Niewątpliwie także i św. Jan Paweł II oraz papież Benedykt XVI przykładem swego życia uczą nas jak być świadkiem miłosierdzia we współczesnym świecie.

Nie zabraknie także śpiewu znanej oazowej pieśni „Barka” To o niej 18. sierpnia 2002 roku po zakończeniu Mszy świętej na krakowskich Błoniach, gdy zgromadzeni zaśpiewali "Barkę", papież powiedział:
"Chciałem powiedzieć, na zakończenie, że właśnie ta oazowa pieśń, prowadziła mnie z Ojczyzny przed 23 laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe, i z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez te wszystkie laty. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny, była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła…” Przygotowaliśmy także 1050. Papieskich chorągiewek, które pragniemy wręczyć uczestnikom niedzielnej modlitwy. Będą one powiewać w rękach wiernych w momencie kiedy będziemy wspólnie śpiewać oazową „Barkę”

Zapraszamy także   do specjalnie przygotowanego stoiska w krużgankach klasztornych, gdzie będziemy mogli nabyć pamiątki związane z osobą św. Jana Pawła II oraz kremówki papieskie. Ofiary złożone przy tym „papieskim stoisku” także będą przekazane na wsparcie uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, która pozostaje pod opieką Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny.

Jako rodzina Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej dziękujemy w tym roku Panu Bogu za 200. lat istnienia w Kościele. To o św. Eugeniuszu de Mazenodzie, naszym założycielu  św. Jan Paweł II powiedział w homilii podczas kanonizacji w 1995 roku: "Eugeniusz de Mazenod był człowiekiem Adwentu, człowiekiem oczekiwania na Przyjście Syna Człowieczego. Nie zadowalał się On jednak tylko oczekiwaniem na to Przyjście, lecz jako biskup i założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, całe swoje życie poświęcił przygotowywaniu tego Przyjścia. Intensywność tego oczekiwania miała u niego charakter heroiczności, to znaczy, w stopniu heroicznym była naznaczona wiarą, nadzieją i miłością apostolską. Eugeniusz de Mazenod był jednym z tych apostołów, którzy przygotowywali czasy nowożytne, nasze czasy".

Po zakończonych uroczystościach dodał: "Cieszę się, ze mogłem kanonizować Eugeniusza de Mazenoda. Chciałbym w moim życiu dokonać tego, czego On dokonał w swoich czasach. Jego relikwie postawiłem w mojej prywatnej kaplicy i wybrałem go na mego osobistego patrona w dziele nowej ewangelizacji".

05

PAŹ

2016

1818

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.