Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

NOWI NOWICJUSZE W KLASZTORZE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » NOWI NOWICJUSZE W KLASZTORZE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

Wspólnota oblacka zgromadzona w kaplicy domowej na nabożeństwie Słowa Bożego

W przededniu święta Narodzenia NMP, w środę 7 września w naszym klasztorze na Świętym Krzyżu zakończyły się rekolekcje oblackie, które trwały od piątku 2 września. Animował je o. dr Grzegorz Rurański OMI, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze. Uczestnikami rekolekcji byli przede wszystkim kandydaci do nowicjatu oraz nowicjusze, którzy kończą swój nowicjat i roczny pobyt na Świętym Krzyżu. W rekolekcjach brali udział także nasi współbracia oblaci z innych domów m.in. z Warszawy, Iławy, Grotnik i Ukrainy.

W dniu dzisiejszym podczas popołudniowego nabożeństwa Słowa Bożego dziesięciu prenowicjuszy – kandydatów do nowicjatu - na ręce mistrza nowicjuszy O. Krzysztofa Jamrozego OMI złożyło swoje przyrzeczenia nowicjackie rozpoczynając tym samym swój kanoniczny czas nowicjatu: Piotr Fronk z Przemyśla; Karol Panasiuk z Korczówki; Kamil Dżalak z Bogumiłowic; Wojciech Zwolak ze Stalowej Woli; Tobiasz Kleczaj z Jasieńca Iłżeckiego Górnego; Karol Chmiel z Olkusza; Adam Jończak z Kocka; Jakub Król z Siedlec; Wojciech Prządka z Wolsztyna i Oskar Sosna z Bierunia; wraz z nowymi nowicjuszami rozpoczął swój postulat Kamil Bąk pochodzący z Wyczólki.

Mistrz Nowicjuszy  w homilii, nawiązując do odczytanego w Liturgii Słowa fragmentu o powołaniu Samuela, zauważył, że dzisiejszy młody człowiek pragnący podążać za Chrystusem w życiu zakonnym, musi także się obudzić, musi porzucić ciepłe i bezpieczne rodzinne gniazdo, rodziców, bliskich, znajomych i otworzyć się na nową rzeczywistość, nowe wyzwania i tchnienie Ducha Świętego. Przywołując słowa papieża Franciszka skierowane do osób konsekrowanych: Jesteśmy wezwani, by doświadczyć i ukazywać, że Bóg może napełnić nasze serca i uczynić nas szczęśliwymi przypomniał, że źródłem szczęścia w życiu zakonnym nie jest samorealizacja, lecz napełniający serce Bóg. Odwołując się do życzenia Ojca świętego, by przeżywać teraźniejszość z pasją o. Mistrz wskazał na osobę Założyciela Misjonarzy Oblatów, św. Eugeniusza de Mazenoda, który pragnął, by żar w sercu i wzajemna miłość współbraci były elementami wyróżniającymi nasze zgromadzenie zakonne.

Polecamy nowych nowicjuszy i postulanta Kamila Waszym modlitwom. Wypraszajmy dla nich gorliwość i żarliwość oraz dary Ducha Świętego na drodze rozeznawania powołania oblackiego. Niechaj Maryja Niepokalana – Patronka naszej rodziny zakonnej oraz św. Eugeniusz de Mazenod otaczają ich swoją opieką i wypraszają u tronu Bożego wszelkie potrzebne łaski do wytrwania w powołaniu. Świętokrzyski klasztor dla oblatów Polskiej Prowincji  jest szczególnym miejscem. Tutaj od 1952 roku - z krótką przerwą - mieści się nowicjat. Tutaj jako duchowi synowie św. Eugeniusza de Mazenoda poznajemy życie wspólnotowe, duchowość i apostolat zgromadzenia sięgający krańców świata...

07

WRZ

2016

4854

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.