Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

OBŁÓCZYNY MŁODYCH OBLATÓW - PIERWSZA PROFESJA ZAKONNA

Strona główna » Aktualności » OBŁÓCZYNY MŁODYCH OBLATÓW - PIERWSZA PROFESJA ZAKONNA

wielkość tekstu: A | A | A

Każdego roku 8 września - w liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Świętym Krzyżu odbyła się uroczysta Eucharystia, w czasie której nowicjusze kończący nowicjat złożyli śluby zakonne. W tym roku 9. młodzieńców wypowiedziało swoje „TAK” Panu Bogu składając pierwszą profesje zakonną: CZYSTOŚCI, UBÓSTWA I POSŁUSZEŃSTWA.  Mszy świętej przewodniczył ojciec superior Zygfryd Wiecha OMI, który jako delegat Ojca Superiora Generalnego przyjął pierwszą profesję zakonną młodych oblatów.

Nasza oblacka reguła zakonna mówi, iż: „Czas nowicjatu kończy się dobrowolnym i pełnym wiary aktem, jakim jest zobowiązanie w Zgromadzeniu. Nowicjusz, który już doświadczył miłości Ojca w Jezusie, poświęca swe życie, aby tę miłość uwidocznić. Zawierza swoje życie Temu, z którym dzieli krzyż i którego obietnicom ufa” (K 59).

Homilię podczas Mszy świętej wygłosił o. dr Grzegorz Rurański OMI, wykładowca z naszego oblackiego Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze. W słowie skierowanym do młodych oblatów zachęcał, aby byli odważnymi jak św. Eugeniusz: Mam nadzieję, że mogliście poznać Założyciela jako tego, który miał serce wielkie jak świat, który ponad wszystko kochał nasze zgromadzenie i każdego oblata. Święty Eugeniusz w przedmowie do konstytucji napisał, że oblaci muszą rzetelnie pracować, aby stać się świętymi. Naśladujcie naszego Założyciela. On wierzył, że nasz charyzmat to droga do nieba. Dążcie do bycia świętymi tak jak Eugeniusz i nie bójcie się trudności, lecz stawiajcie im czoła. Papież Franciszek zwracając się do osób duchownych i konsekrowanych w sanktuarium Jana Pawła II powiedział, że Ewangelia pozostaje księgą otwartą do której pisania jesteśmy powołani. (…) Bądźcie żyjącymi pisarzami Ewangelii! Życzę Wam, abyście jako oblaci napisali piękną kartę Ewangelii w naszym Zgromadzeniu.

W czasie dzisiejszej Mszy świętej w najstarszym sanktuarium w Polsce o tysiącletniej tradycji monastycznej, neoprofesi otrzymali strój zakonny. Strój oblatów jest taki sam jak kleru tej diecezji, na terenie której się znajdują (K 64), a więc w przypadku oblatów w Polsce jest to sutanna.

Wraz z wiernymi, którzy przybyli na dzisiejszą uroczystość prosiliśmy Boga, aby umacniał tych, którzy złożyli pierwsze śluby zakonne, by mogli wytrwać w swym świętym powołaniu.

Neoprofesi pozostaną na Świętym Krzyżu do uroczystości odpustowych ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, które rozpoczną się w tym roku w najbliższą niedzielę 11 września. Potem udadzą się do swoich rodzinnych domów na urlop. Po krótkim pobycie w rodzinnym gronie rozpoczną sześcioletnie studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze k. Wolsztyna (woj. wielkopolskie).

Natomiast wczoraj swą roczną formację w nowicjacie na Świętym Krzyżu rozpoczęło 10 nowicjuszy. Przez 12 miesięcy będą oni poznawali zakonne życie oblackie, pogłębiali i rozeznawali swoje powołanie przygotowując się do złożenia pierwszych ślubów zakonnych. Wraz z nimi rozpoczął swój czas postulatu kandydat na brata zakonnego postulant Kamil Bąk z Wyczółki.


 

08

WRZ

2016

5327

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.