Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

DOROCZNA PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH

Strona główna » Aktualności » DOROCZNA PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI OBLACKICH

wielkość tekstu: A | A | A

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, kustosze świętokrzyskiego sanktuarium już tradycyjnie w Niedzielę Misyjną zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji misji, misjonarzy, misjonarek duchownych i świeckich wyjątkowych pielgrzymów i pątników, jakimi są Przyjaciele Misji Oblackich. Także i w tym roku na zaproszenie Oblatów odpowiedziało kilka set osób należących do Przyjaciół Misji Oblackich z regionu świętokrzyskiego. Na wspólnej modlitwie tradycyjnie już obecni byli: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Daleszyc a także dyrekcja, nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda z Jeziorka. Wspólnoty te w sposób szczególny współpracują z Oblatami ze Świętego Krzyża, którzy swoją opieką duchową otaczają te społeczności szkolne. 
Tegoroczny dzień misyjny w naszym sanktuarium animował o. Dariusz Malajka OMI, który obecnie pełni funkcję rektora bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu i z ramienia Prokury Misyjnej w Poznaniu pełni rolę referenta misyjnego na Świętym Krzyżu. Na Eucharystii obecny był o. Krzysztof Jurewicz OMI, dyrektor Sekretariatu Powołań z Poznania wraz z grupą młodzieńców, którzy od piątku przeżywali w naszym klasztorze weekendowe dni skupienia.
Ojciec Dariusz Malajka OMI w wygłoszonej homilii mówił: Tegoroczny Tydzień Misyjny przeżywamy w jakże szczególnym kontekście wydarzeń, które dzieją się w Kościele. Trwa synod biskupów poświęcony rodzinie i małżeństwu. Papież Franciszek kanonizował rodziców świętej, która jest patronką misji. Za miesiąc dwóch polskich misjonarzy zostanie włączonych do grona błogosławionych. Tak jak zachęca nas w tegorocznym orędziu na Niedzielę Misyjną papież Franciszek, stawajmy się pasjonatami Ewangelii. Za przykładem św. Pawła, św. Eugeniusza de Mazenoda – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz za przykładem św. Jana Pawła II, nieśmy naszym bliskim życie i osobę Jezusa Chrystusa. My na misje nie musimy wyjeżdżać. Dla kogoś z nas, dalekim krajem misyjnym, może stać się ktoś z naszej rodziny, znajomy. To właśnie jemu mamy nieść światło i radość Ewangelii. Przypomnieć mu o Bogu bogatym w miłosierdzie, Bogu kochającym, przebaczającym. Swoim świadectwem życia wiarą, którą otrzymaliśmy na chrzcie świętym, pobudzajmy innych do jeszcze większego entuzjazmu i zapału na drodze odkrywania i uwielbienia Imienia Bożego – bo wiele jest serc, które czekają na Ewangelię. Nie tylko właśnie w krajach misyjnych, lecz tych serc jest coraz więcej w naszych wspólnotach, rodzinach, miejscach pracy. My wszyscy – żyjąc w rodzinie, ucząc się, studiując, my będący zakonnikami, kapłanami – my wszyscy jako osoby ochrzczone jesteśmy odpowiedzialni za te środowiska. Prośmy dziś – na progu Tygodnia Misyjnego – abyśmy troszczyli się o naszych braci i siostry – o tych, którzy żyją obok nas, jak i o tych, którzy mieszkają na ternach misyjnych. Prośmy słowami Psalmisty: Panie niech nas ogarnie Twoja łaska, łaska, którą okazujesz ufającym Tobie – mówił o. Dariusz OMI
W przeżywanie uroczystej Eucharystii włączyła się czynnie młodzież i nauczyciele z daleszyckiego gimnazjum. Na zakończenie Mszy Świętej wszyscy zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i oddali cześć relikwiom przez ucałowanie.
W godzinach popołudniowych w kościele odbyło się spotkanie z młodzieżą z gimnazjum Jana Pawła II. Młodzież w montażu słono-muzycznym przybliżyła nam postać swego patrona św. Jana Pawła II oraz przypomniała zebranym przesłanie papieża Wojtyły: o miłości, o wierności Bogu, o szacunku do drugiego człowieka. Następnie o Krzysztof Jurewicz OMI opowiadał o swojej pracy na rzecz budzenia nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Natomiast Now. Piotr Zakrzewski z Iławy opowiadał o swojej drodze powołania i o przeżywaniu czasu nowicjatu na Świętym Krzyżu.
  Na zakończenie tegorocznego spotkania w czasie modlitwy różańcowej przez wstawiennictwo i orędownictwo Matki Bożej – Patronki Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej -  powierzaliśmy Bogu Przyjaciół Misji Oblackich i ich rodziny oraz misyjne dzieło Kościoła.

 

18

PAŹ

2015

2037

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.