Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

X PRZEGLĄD CHÓRÓW I ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH POWIATU KIELECKIEGO

Strona główna » Aktualności » X PRZEGLĄD CHÓRÓW I ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH POWIATU KIELECKIEGO

wielkość tekstu: A | A | A

Dziś w bazylice mniejszej na Świętym Krzyżu miała miejsce jubileuszowa X edycja przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych z powiatu kieleckiego. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 18 podmiotów. W sumie blisko 400 uczestników! To rekord w dotychczasowej dziesięcioletniej historii przeglądu.

Przegląd rozpoczął się Mszą świętą celebrowaną o godzinie 11.30 w bazylice z udziałem członków poszczególnych chórów i zespołów śpiewaczych. Obecni byli także zaproszeni goście z małej miejscowości Springe am Deister z Niemiec, którzy po zakończonej Mszy wykonali kilka utworów i tym samym otworzyli dzisiejszy przegląd.
 
Na otwarciu przeglądu obecny był Starosta Powiatu Kieleckiego pan Michał Godowski oraz wójtowie gmin należących do powiatu kieleckiego. Całość uroczystości była prowadzona przez panią Beatę Wróbel ze Starostwa Powiatowego w Kielcach. Obecne były także panie Bożena Gomułka i Wioleta Krzyżanowska.
 
W czasie przeglądu wystąpili: Zespół Muzyczny Springer Singgemeinschaft z Niemiec; Chór Parafialny z parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP z Bielin; Chór „Masłowianie” z Masłowa; Chór Parafialny przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku; Zespół Chóralny Stowarzyszenia Dąbrowa To My; Chór „Quodlibet” z Bodzentyna; Zespół Śpiewaczy „Echo Łysicy” z Bielin; Chór Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej; Chór „Gloria” z Łopuszna; Chór „Nicolas” z Lisowa; Zespół Śpiewaczy „Dalmarjanki” z Daleszyc; „Chełmowianki” z Nowej Słupi; Chór „Con Passione” z Zagnańska; Chór „Nowina” z Nowin; Zespół „Wolnianie” z Gminy Łagów; Chór Miejski „Michael” z Daleszyc; Zespół „Golica” z Masłowa i Chór Parafialny z parafii św. Józefa z Zagnańska.
 
Wielu pielgrzymów i turystów, którzy dziś nawiedzili bardzo licznie Święty Krzyż miało okazję usłyszeć chóry i zespoły ludowe działające na terenie powiatu kieleckiego. Poszczególne chóry i zespoły zaprezentowały po 3 utwory o tematyce religijnej, patriotycznej i ludowej. Dla zespołów to szczególna okazja i wyjątkowe miejsce do zaprezentowania swego dorobku artystycznego, jaki opracowują podczas wielu prób i spotkań, na których ćwiczą i doskonalą swój warsztat artystyczny. 
 

04

PAŹ

2015

1818

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatMisjonarze Oblaci M.N.GaleriaKontaktPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia

NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752

Telefony:

tel. / fax. 41 317 70 21
tel. 41 317 82 78
tel. +48 503 629 739
tel. +48 503 629 734
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy