Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
czwartek 23 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Ildefons, Rajmund
| | |

Strona główna » Aktualności » X PRZEGLĄD CHÓRÓW I ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH ...

X PRZEGLĄD CHÓRÓW I ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH POWIATU KIELECKIEGO

wielkość tekstu:A | A | A

Dziś w bazylice mniejszej na Świętym Krzyżu miała miejsce jubileuszowa X edycja przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych z powiatu kieleckiego. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 18 podmiotów. W sumie blisko 400 uczestników! To rekord w dotychczasowej dziesięcioletniej historii przeglądu.

Przegląd rozpoczął się Mszą świętą celebrowaną o godzinie 11.30 w bazylice z udziałem członków poszczególnych chórów i zespołów śpiewaczych. Obecni byli także zaproszeni goście z małej miejscowości Springe am Deister z Niemiec, którzy po zakończonej Mszy wykonali kilka utworów i tym samym otworzyli dzisiejszy przegląd.
 
Na otwarciu przeglądu obecny był Starosta Powiatu Kieleckiego pan Michał Godowski oraz wójtowie gmin należących do powiatu kieleckiego. Całość uroczystości była prowadzona przez panią Beatę Wróbel ze Starostwa Powiatowego w Kielcach. Obecne były także panie Bożena Gomułka i Wioleta Krzyżanowska.
 
W czasie przeglądu wystąpili: Zespół Muzyczny Springer Singgemeinschaft z Niemiec; Chór Parafialny z parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP z Bielin; Chór „Masłowianie” z Masłowa; Chór Parafialny przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku; Zespół Chóralny Stowarzyszenia Dąbrowa To My; Chór „Quodlibet” z Bodzentyna; Zespół Śpiewaczy „Echo Łysicy” z Bielin; Chór Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej; Chór „Gloria” z Łopuszna; Chór „Nicolas” z Lisowa; Zespół Śpiewaczy „Dalmarjanki” z Daleszyc; „Chełmowianki” z Nowej Słupi; Chór „Con Passione” z Zagnańska; Chór „Nowina” z Nowin; Zespół „Wolnianie” z Gminy Łagów; Chór Miejski „Michael” z Daleszyc; Zespół „Golica” z Masłowa i Chór Parafialny z parafii św. Józefa z Zagnańska.
 
Wielu pielgrzymów i turystów, którzy dziś nawiedzili bardzo licznie Święty Krzyż miało okazję usłyszeć chóry i zespoły ludowe działające na terenie powiatu kieleckiego. Poszczególne chóry i zespoły zaprezentowały po 3 utwory o tematyce religijnej, patriotycznej i ludowej. Dla zespołów to szczególna okazja i wyjątkowe miejsce do zaprezentowania swego dorobku artystycznego, jaki opracowują podczas wielu prób i spotkań, na których ćwiczą i doskonalą swój warsztat artystyczny. 
 

czytano: 1696 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 04 października 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej