Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA OSÓB KONSEKROWANYCH - 2015

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA OSÓB KONSEKROWANYCH - 2015

wielkość tekstu: A | A | A

W przededniu inauguracji odpustu Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego gościliśmy w naszym sanktuarium osoby konsekrowane, które przybyły w dorocznej pielgrzymce na Święty Krzyż, by w blasku relikwii drzewa Krzyża Świętego zawierzyć Bogu swoje konsekrowane życie.

Spotkanie rozpoczęło się od konferencji, którą wygłosił ks. dr hab. Roman Kuligowski, wykładowca z Wyższego Seminarium Duchownego z Kielc. W swojej prelekcji nt. Przyszłość jako wyzwanie dla osób konsekrowanych, wskazał, że tylko życie budowane z Bogiem, w Bogu i przez Boga ma przyszłość  i wyda dobre owoce. Następnie wysłuchaliśmy świadectw dziewicy konsekrowanej, wdowy konsekrowanej i pustelnicy, które mówiły o specyfice i charyzmacie swego powołania i ofiarowania się Jezusowi Oblubieńcowi.

Uroczystej Eucharystii dla osób konsekrowanych przewodniczył i wygłosił homilię senior kościoła kieleckiego biskup Kazimierz Ryczan. W homilii powiedział: To św. Jan Paweł II ustanowił dzień osób konsekrowanych. Bo one mobilizują społeczeństwo do refleksji i rachunku sumienia. Dziś na Świętym Krzyżu przepełnia nas duch wdzięczności wobec Pana Boga za osoby poświęcone Mu w życiu konsekrowanym. Patrzymy na tej górze na cząstkę krzyża Chrystusowego. Krzyż to symbol złożonej ofiary i przypomina nam, że i my mamy składać ofiarę: rodzice, dzieci, małżonkowie, starsi, młodzi, lekarze, politycy, dziennikarze, osoby konsekrowane. W dzisiejszym świecie ludzie chcą więcej i więcej – urzędnicy owładnięci są korupcją, politycy kłamią; lecz osoba konsekrowana odziana w habit jest przypomnieniem stylu życia Jezusa, któremu oddała siebie – umysł, miłość, serce. I mówi światu – Bóg kocha, czeka w niebieskim domu – w niebie. Jesteście w szpitalach, domach opieki, na ulicy zbieracie umierających. Dziękujemy za wasz habit zakonny widoczny na ulicach. Choć z ulic Europy i naszego kraju znikły sutanny – to jednak są habity zakonne. Stoicie w obronie wartości i mądrości Ewangelii, tej księgi życia, która dziś wielu jest nie wygodna i wyrzucili z niej kilka stronic. Dziękujemy za wasze świadectwo życia, trwania i wierności – mówił hierarcha.

Po Mszy świętej gospodarze spotkania  - Misjonarze Oblaci - zaprosili wszystkich do wspólnego stołu. Następnie Siostry Jezusa Miłosiernego z Kielc animowały modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W sumie blisko 300 osób konsekrowanych z diecezji: sandomierskiej, kieleckiej, radomskiej, płockiej, rzeszowskiej, świdnickiej, krakowskiej, bielsko-żywieckiej, katowickiej, warmińskiej, warszawskiej nawiedziło dziś nasze sanktuarium.

12

WRZ

2015

1779

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.