Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

INAUGURACJA EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA

Strona główna » Aktualności » INAUGURACJA EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA

wielkość tekstu: A | A | A

Dziś na Świętym Krzyżu, w murach najstarszego polskiego sanktuarium rozpoczęły się wojewódzkie obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. W uroczystości otwarcia udział wziął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Otwarcie EDD miało miejsce w sercu zabudowań klasztornych - w kaplicy relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Zaproszonych gości powitał o. superior Zygfryd Wiecha OMI. W swoim wystąpieniu wprowadził zebranych gości w atmosferę dnia i przeżywanych treści jakie kryją się pod towarzyszącym imprezie haśle - UTRACONE DZIEDZICTWO.

Następnie zabrał głos pan Adam Jarubas - marszałek Województwa Świętokrzyskiego: Na naszej ziemi mamy tak wiele cennych zabytków. Także i Ziemia Świętego Krzyża bogata jest w wiele cennych zabytków. Będąc dziś na Świętym Krzyżu pragnę podziękować Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej za ich opiekę nad tym cennym zabytkiem jakim jest Święty Krzyż i za propagowanie całego dziedzictwa jakie niesie to miejsce. Oblaci robią tak wiele niż powinni robić - tak wiele mają także planów na przyszłość. Chcę także podziękować za obecność młodzieży i ich nauczycielom i wychowawcom. Na ręce obecnej pośród nas pani kurator Beaty Muzoł dziekuję wszystkim nauczycielom za trud przekazywania wiedzy i historii. Patrzymy dziś także w przyszłośc, by zrobić wszystko, aby ocalic to co zostało, aby prtzekazać to kolejnym pokoleniom. Ogromna rolę w tej materii czynią samorządy, szczególnie gminy.

Nastepnie w krótkim wystąpieniu dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej z Kielc Pan Andrzej Dąbrowski przybliżył historię Kazań Świętokrzyskich, których kopię można przez najbliższe dni oglądać w zakrystii bazyliki świętokrzyskiej, w dawnym skryptorium.

Po uroczystości otwarcia rozpoczęła się Msza święta celebrowana przez o. Zygfryda Wiechę OMI, superiora ze Świętego Krzyża. Oprawę muzycznę liturgii Mszy świętej zapewnił Zespół Śpiewaczy z Bielin "Echo Łysicy".

Po zakończniu wspólnej modlitwy zaproszeni goście udali się do wnętrza XV - wiecznego wirydarza, gdzie miał miejsce poczęstunek przygotowany przez panie z kół gospodyń wiejskich gminy Nowa Słupa i Bielin.

Na krużgankach natomiast miała miejsce ekspozycja rękodzielnictwa ziemi świętokrzyskiej. W godzinach popłudniowych będzie miała miejsce promocja nowej ksiązki o Świętym Krzyżu autorstwa dr Czesława Hadamika.

11

WRZ

2015

1842

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.