Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 21 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Agnieszka, Jarosław
| | |

Strona główna » Aktualności » PRZEGLĄD CHÓRÓW AKADEMICKICH - ŚWIĘTY KRZYŻ ...

PRZEGLĄD CHÓRÓW AKADEMICKICH - ŚWIĘTY KRZYŻ 2015

wielkość tekstu:A | A | A

Z inicjatywy Rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka, dr h.c. w dniach 3-5 lipca br. w Kielcach i na Świętym Krzyżu odbędzie się II Ogólnopolski Przegląd Chórów Akademickich "Święty Krzyż 2015". 

Honorowy patronat nad przeglądem objęli: Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jakubas, Starosta Powiatu Kieleckiego Pan Michał Godowski i Prezydent Kielc Pan Wojciech Lubawski. Patronat Artystyczny sprawuje Rektor Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie  Prof. zw. Ryszard Zimak, a pracami Rady Artystycznej kieruje prof. UMFC dr hab. Sławek A. Wróblewski – Dziekan Dyrygentury Chóralnej Wydziału Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca. 
Współorganizatorami Przeglądu są: Urząd Miasta Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Jędrzejowskie Towarzystwo Muzyczne, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.
 
Do udziału w Przeglądzie zakwalifikowane zostało 6 chórów akademickich: Chór Politechniki Opolskiej, Chór Politechniki Rzeszowskiej, Chór Politechniki Gdańskiej, Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Chór Akademii Morskiej w Gdyni oraz Chór Uniwersytetu Szczecińskiego. Gospodarzem Przeglądu jest Chór Politechniki Świętokrzyskiej. Po raz pierwszy wszystkich uczestników wydarzenia będzie można posłuchać podczas Koncertu Inauguracyjnego (który równocześnie jest koncertem konkursowym) już w piątek 3 lipca o godz. 17:00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach przy ulicy Wojewódzkiej 12. W sobotę chóry z Gdyni, Rzeszowa i Szczecina wystąpią o godz. 17:00 na scenie Starachowickiego Centrum Kultury, natomiast chóry z Gdańska, Opola i Bydgoszczy pojadą do Jędrzejowa, gdzie również o godz. 17:00 dadzą koncert na scenie Jędrzejowskiego Centrum Kultury. Koncert Galowy Przeglądu odbędzie się w niedzielę o godz. 16:00 w kościele na Świętym Krzyżu. Wezmą w nim udział wszystkie chóry. Każdy z nich wykona swój program, a na zakończenie wszystkie chóry wspólnie wykonają 3 utwory przygotowane podczas warsztatów. Podczas tego koncertu ogłoszony zostanie werdykt jury i zostaną wręczone nagrody. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.
 
Organizatorzy Przeglądu zapewniają uczestnikom nie tylko zakwaterowanie w akademikach Politechniki Świętokrzyskiej, wyżywienie w uczelnianej stołówce, ale także bogaty program towarzyszący. Oprócz wspomnianych warsztatów i koncertów, chórzyści będą zwiedzać Kielce, wezmą udział we wspólnej zabawie dyskotekowej czy wreszcie w uroczystej kolacji z JM Rektorem prof. Stanisławem Adamczakiem. Tegoroczny Przegląd wpisuje się w obchody 50-lecia Politechniki Świętokrzyskiej. 
 

czytano: 859 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 29 czerwca 2015 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 1

  • Alex

    data dodania: 2015-07-06

    Geniale.

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 3
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej