Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PRZEGLĄD CHÓRÓW AKADEMICKICH - ŚWIĘTY KRZYŻ 2015

Strona główna » Aktualności » PRZEGLĄD CHÓRÓW AKADEMICKICH - ŚWIĘTY KRZYŻ 2015

wielkość tekstu: A | A | A

Z inicjatywy Rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka, dr h.c. w dniach 3-5 lipca br. w Kielcach i na Świętym Krzyżu odbędzie się II Ogólnopolski Przegląd Chórów Akademickich "Święty Krzyż 2015". 

Honorowy patronat nad przeglądem objęli: Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jakubas, Starosta Powiatu Kieleckiego Pan Michał Godowski i Prezydent Kielc Pan Wojciech Lubawski. Patronat Artystyczny sprawuje Rektor Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie  Prof. zw. Ryszard Zimak, a pracami Rady Artystycznej kieruje prof. UMFC dr hab. Sławek A. Wróblewski – Dziekan Dyrygentury Chóralnej Wydziału Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca. 
Współorganizatorami Przeglądu są: Urząd Miasta Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Jędrzejowskie Towarzystwo Muzyczne, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.
 
Do udziału w Przeglądzie zakwalifikowane zostało 6 chórów akademickich: Chór Politechniki Opolskiej, Chór Politechniki Rzeszowskiej, Chór Politechniki Gdańskiej, Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Chór Akademii Morskiej w Gdyni oraz Chór Uniwersytetu Szczecińskiego. Gospodarzem Przeglądu jest Chór Politechniki Świętokrzyskiej. Po raz pierwszy wszystkich uczestników wydarzenia będzie można posłuchać podczas Koncertu Inauguracyjnego (który równocześnie jest koncertem konkursowym) już w piątek 3 lipca o godz. 17:00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach przy ulicy Wojewódzkiej 12. W sobotę chóry z Gdyni, Rzeszowa i Szczecina wystąpią o godz. 17:00 na scenie Starachowickiego Centrum Kultury, natomiast chóry z Gdańska, Opola i Bydgoszczy pojadą do Jędrzejowa, gdzie również o godz. 17:00 dadzą koncert na scenie Jędrzejowskiego Centrum Kultury. Koncert Galowy Przeglądu odbędzie się w niedzielę o godz. 16:00 w kościele na Świętym Krzyżu. Wezmą w nim udział wszystkie chóry. Każdy z nich wykona swój program, a na zakończenie wszystkie chóry wspólnie wykonają 3 utwory przygotowane podczas warsztatów. Podczas tego koncertu ogłoszony zostanie werdykt jury i zostaną wręczone nagrody. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.
 
Organizatorzy Przeglądu zapewniają uczestnikom nie tylko zakwaterowanie w akademikach Politechniki Świętokrzyskiej, wyżywienie w uczelnianej stołówce, ale także bogaty program towarzyszący. Oprócz wspomnianych warsztatów i koncertów, chórzyści będą zwiedzać Kielce, wezmą udział we wspólnej zabawie dyskotekowej czy wreszcie w uroczystej kolacji z JM Rektorem prof. Stanisławem Adamczakiem. Tegoroczny Przegląd wpisuje się w obchody 50-lecia Politechniki Świętokrzyskiej. 
 

29

CZE

2015

1276

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.