Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ PANA JEZUSA

Strona główna » Aktualności » ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ PANA JEZUSA

wielkość tekstu: A | A | A

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę lipca na Świętym Krzyżu przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci Krwi Przenajdroższej Pana Jezusa połączony z diecezjalną pielgrzymką rodzin do świętokrzyskiego sanktuarium. Doroczne obchody odpustu zostały ubogacone akcją honorowego oddawania krwi, obecnością Wspólnoty Krwi Chrystusa z diecezji sandomierskiej i lubelskiej oraz koncertem galowym II Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich zorganizowanego z inicjatywy rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Stanisława Adamczaka, dr h.c.

Od godzin rannych przy świętokrzyskiej bazylice stacjonował ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc. W trakcie trwania akcji kilkanaście osób oddało cenny dar krwi ratujący życie dzieciom z oddziałów hematologii, pacjentom z chorobami nowotworowymi, z krwotokami, poszkodowanym w wypadkach z oddziałów chirurgii, pacjentom czekającym na operacje kardiochirurgiczne. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach akcja będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem wśród pielgrzymów i turystów przybywających na doroczny odpust Krwi Przenajdroższej - bo nasza krew ratuje zdrowie i życie innych!
Na Mszy świętej o godzinie 10.00 modliliśmy się w sposób szczególny za Wspólnotę Krwi Chrystusa diecezji sandomierskiej o jej duchowy i liczebny wzrost. Gościliśmy ks. Tomasza Zgórkę, opiekuna WKC z Kraśnika (diec. lubelska) oraz Panią Czesławę Nowak – Krajową Animatorkę WKC, Panią Teresę Buczkowską – Animatorkę Podregionu Zamojsko-Lubaczowskiego oraz Panią Jadwigę Watras – Animatorkę Diecezjalną WKC z Ostrowca Świętokrzyskiego i licznie zgromadzonych członków WKC z Ostrowca Świętokrzyskiego i Kraśnika. Homilię wygłosił o. Sławomir Dworek OMI, Ojciec Duchowny Prowincji, duszpasterz pielgrzymów i turystów oraz misjonarz ludowy z naszej świętokrzyskiej oblackiej wspólnoty.
O godzinie 9.00 z Nowej Słupi wyruszyła droga krzyżowa, w której udział wzięły rodziny i małżeństwa z diecezji sandomierskiej w ramach VIII Diecezjalnej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Święty Krzyż. Modlitwa ta była ekspiacją za grzechy przeciw życiu szczególnie za grzech aborcji. Przed rozpoczęciem Mszy świętej miał miejsce koncert, montaż - słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu „Siostry Jeremiasza”.
Głównej sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył i wygłosił homilię Biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza. Uroczystą Mszę koncelebrowało kilkunastu kapłanów. Obecny był m.in. Diecezjalny Duszpasterz rodzin ks. Wiesław Surma.
Biskup Edward w homilii zwrócił uwagę na współczesne ataki skierowane wobec rodziny i instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny: Drodzy Siostry i Bracia! Tutaj na Świętym Krzyżu każdego roku na progu czasu wakacji i urlopów przybywamy, aby obmyć się we krwi naszego Zbawiciela. Przychodzimy by podziękować za nasze rodziny: za rodziców, małżonków za dzieci i młodzież. Chcemy tutaj w blasku świętej relikwii Krzyża zawierzyć naszą przyszłość. Pragniemy tutaj umocnić się, by mieć siłę i moc do walki ze wszelkimi atakami, jakie kieruje się dziś wobec instytucji małżeństwa i rodziny. Krzyż jest mocno zakorzeniony w nasze życie i w historię naszego narodu.  Dziś szatan za wszelką cenę chce zniszczyć to co stworzył Bóg, a koroną stworzenia jest człowiek. W naszej ojczyźnie szkaluje się prawdziwych Polaków, zabija się sumienia, ustala się ustawy sprzeczne z prawem natury, sprzeczne z prawem Bożym. Chore są elity w narodzie nie reagują na małą liczbę urodzeń, na wielką emigrację młodego pokolenia. Dziś tutaj z góry Świętego Krzyża pragniemy wołać za Prymasem Tysiąclecia kard. Stefanem Wyszyńskim: Non possumus! Nie pozwalamy na takie traktowanie obywateli naszej ojczyzny. Nie pozwalamy na bezprawie, demontaż państwa, propagandę demoralizacji, seksualizację dzieci i młodzieży. My obecni dziś w tym świętym miejscu chcemy prosić dla siebie nawzajem i dla wszystkich Polaków o mądrość i świętość naszych rodzin, aby były Bogiem silne – apelował hierarcha. Eucharystia zakończyła się odmówieniem litanii ku czci Krwi Chrystusa i modlitwą w intencji nienarodzonych dzieci. Sumę odpustową uświetnił chór i schola z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach dek. Raniżów.
Natomiast na Mszy świętej o godzinie 15.00 gościliśmy 6 chórów, które zakwalifikowały się do II Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2015”. Swoim śpiewem liturgię Mszy uświetniły chóry: Politechniki Opolskiej, Rzeszowskiej, Gdańskiej, Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Chór Akademii Morskiej w Gdyni oraz Chór Uniwersytetu Szczecińskiego. Po Mszy świętej ogłoszono werdykt jury. Pierwsze miejsce w II Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich zajął Chór Politechniki Gdańskiej. Uczestnicy przeglądu wykonali swój program artystyczny a na zakończenie wspólnie wykonali trzy utwory przygotowane podczas warsztatów. W sumie w przeglądzie wzięło udział 224 chórzystów. Każdy z chórów otrzymał piękne statuetki wykonane przez kieleckiego artystę. Honorowy patronat nad przeglądem objęli: Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jakubas, Starosta Powiatu Kieleckiego Pan Michał Godowski i Prezydent Kielc Pan Wojciech Lubawski. Patronat Artystyczny objęli:  Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie  Prof. zw. Ryszard Zimak, a pracami Rady Artystycznej kierował prof. UMFC dr hab. Sławek A. Wróblewski – Dziekan Dyrygentury Chóralnej Wydziału Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca. 
 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

05

LIP

2015

4862

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.