Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
środa 29 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Franciszek, Józef
| | |

Strona główna » Aktualności » Święty Krzyż w Brukseli

Święty Krzyż w Brukseli

wielkość tekstu:A | A | A

Po raz kolejny klasztor na Świętym Krzyżu i województwo świętokrzyskie prezentuje się 5 maja podczas Drzwi Otwartych Instytucji Europejskich „Open Doors 2007”.

Jest to impreza promocyjna o charakterze międzynarodowym, która podobnie jak co roku odbywa się w Brukseli w Komitecie Regionów i w innych instytucjach europejskich. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Parlament Europejski. Prezentację województwa świętokrzyskiego w Brukseli przygotował Urząd Marszałkowski.

Pan Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu promocji, edukacji, kultury, sportu i turystyki urzędu marszałkowskiego poinformował, że to właśnie Święty Krzyż jest znakiem rozpoznawczym prezentacji naszego regionu. Duże banery prezentują sanktuarium świętokrzyskie. Przedstawiany jest również folder z serii „Świętokrzyskie Perły” w francuskiej wersji językowej.

Na miejscu obecni są przedstawiciele 47 regionów zjednoczonej Europy, w tym prawie wszystkich polskich województw. W „Open Doors” co roku uczestniczy około 7000 osób.

Celem tegorocznej prezentacji jest przybliżenie mieszkańcom Brukseli idei oraz dorobku Unii Europejskiej, a także pokazanie różnorodności i specyfiki kulturowej jej regionów. Promocja Świętego Krzyża w tym przedsięwzięciu będzie doskonałą szansą do zaprezentowania naszego dorobku kulturowego, chrześcijańskiego, artystycznego oraz do przedstawienia najpiękniejszych zakątków Ziemi Świętego Krzyża.

PONIŻEJ ZDJĘCIA:

czytano: 351 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 05 maja 2007 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej