Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

SPOTKANIE Z DZIENNIKARZAMI - UROCZYSTOŚĆ NADANIA TYTUŁU BAZYLIKI MNIEJSZEJ

Strona główna » Aktualności » SPOTKANIE Z DZIENNIKARZAMI - UROCZYSTOŚĆ NADANIA TYTUŁU BAZYLIKI MNIEJSZEJ

wielkość tekstu: A | A | A

W dzisiejsze przed południe w sali opackiej w klasztorze na Świętym Krzyżu odbyło się spotkanie z dziennikarzami ziemi świętokrzyskiej w związku z uroczystością ogłoszenia kościoła Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu Bazyliką Mniejszą, jaka będzie miała miejsce w dniu 16 czerwca br.

Na zaproszenie świętokrzyskich oblatów przybyli dziennikarze lokalnych mediów oraz starosta powiatu kieleckiego Zdzisław Wrzałka i wójtowie gmin Nowa Słupia Wiesław Jerzy Gałka i Bielin Sławomir Kopacz.

Ojciec superior witając zebranych gości przedstawił zakres podjętych już działań przygotowujących czerwcową uroczystość. Przede wszystkim podał garść informacji dotyczących logistyki dnia 16 czerwca. Przekazał informację na temat ruchu i dojazdu w tym dniu na Święty Krzyż. W dzień uroczystości wjazd na górę Świętego Krzyża będzie ograniczony.
Między parkingiem w Hucie Szklanej a sanktuarium będą kursować dwa autobusy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji z Kielc jako tzw. wahadło. Pielgrzymi, którzy przybędą od strony Kielc na Święty Krzyż zostawią swój środek lokomocji na parkingu i od parkingu bezpłatnie zostaną zawiezieni do klasztoru - mówił o. Zygfryd.
W niedzielę 16 czerwca już od godzin rannych będą kursować autobusy z Kielc do Huty Szklanej. Od poniedziałku przyszłego tygodnia w autobusach komunikacji miejskiej w Kielcach będą rozwieszone plakaty i rozkłady jazdy autobusów na trasie Kielce – Huta Szklana w dniu 16 czerwca.
Nad bezpieczeństwem pielgrzymów będą czuwać policjanci i strażacy. Dodatkowo będzie uruchomiony punkt medyczny.
Ogromną pomoc w przygotowaniach uroczystości zapewnili wójtowie gmin Nowa Słupia i Bieliny. Zapewnią zaplecze sanitarno-porządkowe oraz przedstawiciele tych gmin włączą się aktywnie w przeżywanie liturgii uroczystości.
Ojciec superior zwracając się do dziennikarzy powiedział: Zaprosiliśmy dzisiaj w mury naszego klasztoru was, którzy współtworzycie wizerunek ziemi świętokrzyskiej. Chcemy was prosić byście pomogli nam dotrzeć do jak najszerszego gremium. Tak to już jest, że na tym miejscu głównym reżyserem uroczystości jest pogoda. Mamy nadzieję, że w dniu uroczystości będzie świecić słońce. Nasze błonia pomieszczą ok 50. tysięcy pątników i pielgrzymów. Czy tylu przybędzie?. Nie wiemy. Ale ufamy, że rzetelne informacje promujące dzień 16 czerwca pozwolą by jak najwięcej pielgrzymów przybyło na Święty Krzyż.
Także starosta powiatu kieleckiego Zdzisław Wrzałka zaprosił wszystkich dziennikarzy do włożenia wszelkich starań by w ostatnim tygodniu przed uroczystością jak najwięcej informacji docierało do mieszkańców ziemi świętokrzyskiej: Jesteśmy dumni, że na terenie naszego powiatu kieleckiego jest Święty Krzyż. To dla nas wielkie wyróżnienie. Dlatego włączyliśmy się w przygotowania tej wielkiej uroczystości. Prosimy was, abyście dołożyli wszelkich starań i informowali na bieżąco o tym wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniu jakim będzie podniesienie tutejszego kościoła do godności Bazyliki Mniejszej.
Na spotkaniu z dziennikarzami zaprezentowano także plan Triduum przed uroczystością.
- W czwartek 13 czerwca o godz. 18.00 bedzie celebrowana Eucharystia za fundatorów, budowniczych, przyjaciół i dobrodziejów klasztoru i sanktuarium. Po Mszy Świętej w kościele odbędzie się koncert zespołu kleryckiego "Kerygmat" z WSD z Kielc.
- W piątek natomiast 14 czerwca o godzinie 18.00 będziemy celebrować modlitwę za zmarłych biskupów, kapłanów, ojców oblatów i pomordowanych na Świętym Krzyżu. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert chóru Politechniki Świętokrzyskiej.
- W sobotę 15 czerwca na godzinę 18.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory a po nich na koncert Zespołu kameralnego Filharmonii Świętokrzyskiej. We wszystkie te dni wjazd na górę będzie wolny.

 

05

CZE

2013

1999

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.