Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
czwartek 12 grudnia 2019 r., imieniny obchodzą: Aleksandra, Dagmara
| | |

Strona główna » Aktualności » Dzień skupienia w klasztorze

Dzień skupienia w klasztorze

wielkość tekstu:A | A | A

16.02.2007

Wspólnota ojców, braci i nowicjuszy przeżywała swój comiesięczny dzień skupienia, który w dniach 15 i 17 lutego animował ojciec Sławomir Dworek OMI. Pełni on obecnie funkcję superiora klasztoru w Kodniu nad Bugiem.

Tematem dnia skupienia są słowa: „Odpowiedzieć miłością na Miłość”. Ojciec Sławomir dzielił się ze wspólnotą zamyśleniami nad modlitwą chrześcijańską, modlitwą zakonników, modlitwą jest zjednoczeniem z Jezusem. Poprzez modlitwę właśnie stajemy się jedno z Jezusem i łączymy się z Nim w miłości. Bo modlić się do Niego, to znaczy kochać Go, a to znaczy także wypełniać Jego słowa.

Ojciec Sławomir podzielił się także swoim doświadczeniem posługi misjonarza ludowego. Na co dzień zajmuje się głoszeniem misji i rekolekcji w kraju oraz za granicą.

Dzień skupienia przed 17 lutego przygotowuje oblatów na coroczne święto, kiedy to wspominamy rocznicę papieskiej aprobaty oblackich Konstytucji i Reguł.

W 1826 roku, papież Leon XII zatwierdził Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Dzień 17 lutego jest więc dla oblatów dniem szczególny modlitwy i dziękczynienia jakie oblaci składają Bogu za dar powołania w Kościele.

Nasza wspólnota dziękuje wszystkim, którzy w tych dniach łączą się z nami w tej modlitwie dziękczynienia.

czytano: 353 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 16 lutego 2007 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej