Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

XIII RAJD ŚWIĘTOKRZYSKI

Strona główna » Aktualności » XIII RAJD ŚWIĘTOKRZYSKI

wielkość tekstu: A | A | A

Po zakończonej Mszy Świętej
5190 pielgrzymów, pątników, wędrowników wzięło udział w XIII Rajdzie Świętokrzyskim. Uczestnicy w 15 trasach wędrowali po ziemi świętokrzyskiej do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Zwieńczeniem dzisiejszego wędrowania była wspólna Eucharystia sprawowana na wzgórzu świętokrzyskim u stóp Relikwii drzewa Krzyża Świętego pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp Kazimierza Ryczana, ordynariusza diecezji kieleckiej z udziałem J. E. Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, ordynariusza diecezji sandomierskiej oraz J. E. Ks. Bp Kazimierza Gurdy, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej. Biskupa radomskiego J.E. Ks. Bp Henryka Tomasika, ordynariusza diecezji radomskiej, reprezentował ks. Piotr Turzyński – wicerektor WSD w Radomiu.
Homilię wygłosił Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski. Nawiązując do liturgii słowa dzisiejszego święta Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała hierarcha powiedział (…) szatan prowadzi walkę z Kościołem, z ludem Bożym, z każdym z nas. Obok królestwa Bożego jest królestwo zła, ciemności. Ono też jest potężne. Bronią szatana jest uwodzenie, kuszenie, zwodzenie człowieka. Odbywa się ono tak perfekcyjnie, że nie jesteśmy zawsze w stanie ocenić, iż staliśmy się ofiarami szatana. Pod pretekstem dobrobytu szatan chce nas zniewolić. Szatan wmawia nam, że wiara jest postawą osób zacofanych a rozum nobilituje człowieka.
Następnie Ks. Biskup pytał Czy trzeba bronić Boga? Trzeba bronić Boga i związanych z Nim wartości. Papież Benedykt XVI stwierdził, że kto chce zniszczyć Boga i wartości od Niego płynące niszczy człowieka, depcze jego godność. Bronić Boga dziś, gdy Go się obraża, depcze się wartości i symbole tzn. bronić człowieka. Święty Ireneusz powiedział, ze chwałą Boga jest człowiek żyjący. Nasze życie jest chwałą Boga. Gdy człowiek jest zabijany – bez względu gdzie i w jaki sposób, gdy człowiek się oszukuje – odbiera się chwałę Bogu!
Nawiązując do tego, co dzieje się w świecie, do kryzysu obecnego wszem i wobec, hierarcha stwierdził mówi się o kryzysie, ale sam ekonomia nie wystarczy, nie zmieni naszej sytuacji, potrzebna jest odnowa poprzez postęp – etyczny, socjalny i duchowy. Bronic Boga w sercu, bronić człowieka przez wierność wartością dojdziemy do odnowienia naszego narodu. Ufam, że ta wędrówka tutaj na Święty Krzyż, do Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – do źródła życia – umocni Was w przekonaniu, że tylko przez wierność Bogu podnosi się z upadku. Bł. Jan Paweł II to prorok naszych czasów. Dziś prorokiem jest głos Kościoła. Wsłuchujmy się w ren głos wypełniając swoje obowiązki! Bądźmy Bożymi posłańcami! Brońmy wiary – to jest droga do prawdziwego odrodzenia – zaapelował Bp Krzysztof.
Przed błogosławieństwem komandor Rajdu Pan Łukasz Zarzycki odczytał protokół z tegorocznego przebiegu imprezy: uczestników 5190, w tym 77 kapłanów, 23 siostry zakonne, 55 katechetów, 222 opiekunów świeckich, 50 kleryków z WSD z Kielc, 300 uczniów z Zespołu Szkół Katolickich z Kielc.
Przed udzieleniem błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego Biskup Kazimierz Ryczan, inicjator rajdu, który od trzynastu lat towarzyszy uczestnikom niezwykłej i nietypowej wędrówce, powiedział Dziękuję Wam, że jesteście, jest Was tak duża i jesteście zdyscyplinowani. Dziękuję za atmosferę modlitwy i śpiewu. Oby tak było zawsze! Niech Boże błogosławieństwo spłynie na Was, na wychowawców i na Wasze domy
Podczas dzisiejszej celebracji liturgicznej śpiew był animowany przez Diakonię Muzyczną Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej. Nad bezpieczeństwem uczestników tegorocznej edycji Rajdu czuwali policjanci z Łagowa, Bielin oraz Strażacy z Bielin. Kolejny Rajd już za rok 28 września 2013 roku.

29

WRZ

2012

1010

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.