Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

VII PIELGRZYMKA DEKANATU BARANÓW SANDOMIERSKI NA ŚWIĘTY KRZYŻ

Strona główna » Aktualności » VII PIELGRZYMKA DEKANATU BARANÓW SANDOMIERSKI NA ŚWIĘTY KRZYŻ

wielkość tekstu: A | A | A

Błogosławieństwo Relikwiamii Drzewa Krzyża Świętego - ks. Dziekan Andrzej Machowicz
2 lipca 2012 roku z Baranowa Sandomierskiego wyruszyła VII Dekanalna Pielgrzymka Piesza na Święty Krzyż. Dziś w południe pątnicy przybyli do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W pielgrzymce uczestniczyło 213 osób. Duchową opiekę pełnili kapłani ks. Dawid Jasiński - dyrektor pielgrzymki, ks. Grzegorz Staszczak - ojciec duchowny pielgrzymki, ks. Kamil Woś, ks. Piotr Haracz. Towarzyszyło im czterech kleryków.
O godzinie 12.00 w kościele sanktuaryjnym została odprawiona Msza Święta dla przybyłych pielgrzymów, której przewodniczył ks. Andrzej Machowicz – dziekan Dekanatu Baranów-Sandomierski. Obecni byli także: ks. Jerzy Beksiński – Dziekan Dekanatu Świętokrzyskiego, Księża Proboszczowie z parafii Jaślany, Domacyny, Zachwiejów oraz Ksiądz Wikariusz z parafii Padew Narodowa.
Homilię wygłosił o. Dariusz Malajka OMI, socjusz Mistrza Nowicjatu, który zachęcił do tego, aby być we współczesnym świecie człowiekiem dobroci i radości. By nie bać się naśladować Chrystusa w każdej chwili swego życia. Zachęcał także do tego, by oczyma Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego patrzeć na tych, których Bóg stawia na drodze naszego życia. Szczególnie trzeba dziś nam spojrzenia pełnego miłości, na tych, którzy są nam nieżyczliwi, śmieją się z nas, wytykają palcami i mówią o nas, że jesteśmy zacofani, nie europejscy, nie nowocześni, atakują Krzyż, Kościół. Dodał także: czas wspólnego pielgrzymowania i wędrowania jest czasem umocnienia wiary, której nie możemy sobie dać wyrwać z naszych serc. Wspólnota ludzi pielgrzymujących, modlących się jest widocznym świadectwem żywej wiary, to we wspólnocie łatwiej stawić czoło złu, grzechowi oraz tym, którzy chcą podciąć nasze chrześcijańskie korzenie a z serca i umysłu usunąć chrześcijańskie wartości. Bądźmy ludźmi dobroci, miłości i przebaczenia, dawajmy świadectwo Bożej miłości w środowiskach, do których powrócimy po pielgrzymim szlaku, zanieśmy do naszych rodzin, sąsiedztw to całe doświadczenie radosnego przeżywania wiary!
Na zakończenie słowa podziękowań skierował ks. Dziekan Andrzej Machowicz oraz Dyrektor pielgrzymki ks. Dawid Jasiński. Pątnicy zostali pobłogosławieni Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego, którym mogli oddać cześć przez ucałowanie.
Była to już siódma pielgrzymka dekanatu Baranów-Sandomierski na Święty Krzyż. Pierwszy raz prawie stu kilometrowy odcinek pątnicy pokonali w roku 2006, kiedy Świętokrzyskie Opactwo świętowało 1000 – lecie życia monastycznego.

04

LIP

2012

1515

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.